Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baj? Én rontok el...

Mi lehet a baj? Én rontok el valamit? Rossz anya lennék? Más is így harcol este a gyerekkel?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom, amióta nagyon mozgékony, az esti alvás egy igazi harc. Megadott időpontban vacsizunk, utána fürdünk és mivel még nagyon aktív, így van egy kis játék miután ha szerencsénk van kidől és bealszik, de nagyon harcol az alvás ellen. Ringatni nem lehet, nem marad már nyugton, mese olvasás nem köti le. Ha minden fényt megszüntetek, akkor sem hajlandó aludni. Nappal is minden rutinszerint megy, mindig meg van a reggeli, a 10 óra az ebéd az uzsi időpontja is, sétálni is szoktunk napi 2x ( délelőtt és délután is). Nappal mostanában 2x alszik már csak, reggel 7:30-8:00 körül ébred. Éjjel csak akkor kel fel, ha kínozzák a fogacskák, amiből már 14 db van. Ha nyugtalan és berakom a férjem és közém, akkor egyből alszik , viszont szét rugdal minket, hiába 2mx2m az ágy. Egyébként mellettem alszik a kiságy öböllé alakítva.
2022. aug. 25. 21:34
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Ez minden egészséges, ilyen korú gyereknel pontosabban ugyanígy zajlik.
2022. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg ne elalvás előtt porgesd fel és fáraszd le,hanem mondjuk fürdés előtt.Talán az segít,nekem mondjuk ilyenkor semmi nem jött be.Át kellett vészelni.Az enyém inkább ringatós baba volt,voltak olyan éjszakák amikor még hajnal 2 felé is sétálgattam vele és ringattam,hogy aludjon.
2022. aug. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Épp a minap éjfél előtt iszonyat felsírt és hajnal 2-ig fent voltunk, nem nyugodott meg, játszani kellett és 2-kor kidőlt.
2022. aug. 25. 21:57
 4/34 anonim ***** válasza:
19%
Lehet,hogy növőgörcs (bár az azthiszem 2 éves kor körül jön) vagy a szemfogai jönnek.Azok nagyon fájnak,magas lázzal is járhat.
2022. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos van egy-egy ilyen időszak,még a 18-24 hónapos kor is egy kicsit nehezebb lesz,utána talán könnyebb egy darabig.A 2 év+-os gyerekek a hisztit leszámítva egy darabig egészen jól kezdenek adaptálódni.
2022. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal is volt kb ennyi idősen egy ilyen időszak. Elmúlt 2 éves, amikor abbamaradt. Sajnos nem igazán lehet vele mit kezdeni. Este inkább legyen mese olvasás, vagy könnyedebb játék, az ingerek jobban felpörgethetik.
2022. aug. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
88%
Ebben a korban mar nem gond, ha csak 1x alszik nap kozben, lehet ez a bibi, hogy mostanaban fog atallni.
2022. aug. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem, hogy miért nem írta le eddig senki. Ez, hogy vacsi-fürdés-játék-aztán ő dönti el, hogy alszik-e, ez minden, csak nem rutin. Ez rettenetes.


A mi rutinunk: vacsi, apával kert, időre be kell jönni, fürdés, utána már csak kislámpánál a nagyágyon lehet lenni (a nap átbeszélése, könyv nézés, majd hempergés-bújás), utána éjjeli lámpa fel, kislámpa le, kiságyba be, anya masszíroz, apa énekel (2 dalt, nincs több), ekkor és ezután "már nem beszélünk".

Forog egy kicsit aztán elalszik.


Ez egy rutin.

Amikor fix program van, fix véggel, nincs érdemi döntése a gyereknek, csak látszati (pl melyik plüss figuráját szeretné bevinni az ágyba, vagy szeretné-e kivenni a hajgumiját..)

2022. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
37%
Fogzás is simán megzavarhatja
2022. aug. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

A 9 esnek annyiban igaza van, hogy egy kicsit elcsendesülő esti rutin is lehetne , de egyszerűen tényleg van egy olyan idostakamikor nem képesek lecsendesedni, hanem Túl pörög és kidől.


Nálunk a mese vált be ennek a lecsendesülésnek, de így is volt h kacagott egy sort még valamin.

2022. aug. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!