Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kisfiam szeretném...

20 hónapos kisfiam szeretném leválasztani a ciciröl, de nagy függő . Nektek hogyan sikerül ? Tippek ill tanácsokat szívesen meghallgatom. Semmilyen tejitalt nem hajlandó meginni és nem iszik csak pohárból.

Figyelt kérdés

2022. szept. 9. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Akkor itasd pohárból a vizet, gyümölcslevet. Ha bírod, és nem sérti a fogacskája a melled, akkor szoptasd egyre rövidebb ideig. Most már belép a vegyes étrend, főzelék, zöldségpép, gyümölcspép, turmix. Szép lassan ritkulhat a szoptatás. El is fog apadni a tejed. Párhuzamosan etesd a korának megfelelő ételekkel, kanálkával, italt itató pohárral. Nem szabad görcsölni. Át fog térni.
2022. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Drasztikusan sose tedd. Ha viszont most fogzós, stresszes időszakotok van vagy valami változik (pl bölcsi), akkor megint nem túl ideális erőltetni. Amúgy a legjobb, ha mondhatni csökkented az alkalmakat. Pl igény szerintiről áttértek fix alkalmakra. Esetleg csak reggeli ébredés után, délutáni alvás előtt és este elalvás előtt kapja (esetleg éjjel is). Aztán pedig már megint egy alkalommal kevesebbszer egy pár hét múlva.

Ne sajnáld, hogy csak pohárból iszik, mert sokan örülnének neki (beszédfejlődés szempontjából pl a pohár a legjobb). Tápszert, tejitalt nem kell helyette adnod ilyen idős korban már, ha nem kéri. Mindig figyeld a visszajelzéseit. Ez a lényeg. Ha nem akarja, nagyon ellenkezik, akkor pedig hanyagold. Lehet nem a tökéletes pillanat ez most hozzá, de 1 hét múlva vagy pár hónap múlva már nem ellenkezik.

2022. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Fokozatosan, következetesen, de szoktasd le róla. Lehet hogy nem kellemes, de Ha nem csinálod, minden más esetben is ő fog irányítani előbb utóbb, és a fejedre nő mert látja, hogy nincsenek határok. Ha már megszülted, neveld normálisan.

Hidd el nem fog szomjan halni, ha nem kap mellet, az életösztön erősebb.

2022. szept. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Én még nem választottam le gyereket szoptatásról szóval laikusként kérdezem, hogy hogyan lehet fokozatosan leszoktatni? Ha amúgy ő kéri akkor neki ha egyszer nem engedem ugyan olyan trauma mintha nem engedem neki majd igen aztán megint nem. Szóval nekem logikusabb ha a nem végleg nem lesz, de mondom laikus vagyok, fel tudna valaki világosítani?
2022. szept. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden szoptatás előtt próbald meg kínálni vízzel, tejjel, hátha. De ne erőltesd. Nálunk is így volt, elképzelni sem tudtam hogy lesz vége a szoptatásnak, két évesen csak arra aludt el, naponta meg vagy hatszor kérte. Aztán kijöttek a fogai 28 hónaposan, utána egyik napról a másikra közölte hogy nem kér többet. Ha tudod, várd ki, ha megérik rá magától fogja elhagyni.
2022. szept. 10. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2%
Hallod most múltam 40 de még most se tudok leszakadni a ciciről.Ez van...
2022. szept. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16%

23 hónapos volt a lányom, amikor leválasztottam, mert már huszonvalahány hetes terhesen annyira nem volt kényelmes az egész szopizás kérdés :D


A fokozatosság nálunk úgy nézett ki, hogy:

1 éves kora után kezdtem a nappali szopikat korlátozni, részben abban a reményben, hogy majd nem lesz fényevő, és két molekulánál többet fog fogyasztani a szilárd kajákból, részben meg mert már nekem is igényem volt egy kis szabadságra. Szóval először a kisétkezéseknél volt az, hogy ha kérte a cicit tízórainál, aztán uzsonnánál, mindig felajánlottam helyette valami normál kaját, vizet, akármit. Néha elfogadta, néha nem. Ha nem, és továbbra is a cicit követelte, akkor összebújtunk, énekelgettem neki, elvontam a figyelmét ilyen-olyan játékkal, továbbra is felajánlottam neki, hogy ha szomjas, ott van a víz, ha éhes, ehet ezt vagy azt, és így lassanként haladva ez beállt, így voltunk napi ~3-4 szopival (+éjszaka) elég sokáig, aztán bölcsibe került, ott az ebéd utáni szopi értelemszerűen kimaradt, és pár hét után már hétvégén itthon sem igényelte, egyszerűen csak fogta magát, és ebéd után ment az ágyba aludni, ahogyan a bölcsiben (hátát simizgetve, amit előtte sosem hagyott, vagy legalábbis nem működött elaltatni, de a bölcsiben így altatták, és valahogy ott működött- aztán onnantól kezdve nekem is bevált). Ez hatalmas segítség volt, innentől kezdve volt a napi 2 szoptatás, reggel ébredésnél, és az esti elaltatásnál.

17-18 hónapos kora környékén vettem el tőle az esti szopikat, helyette mindig vízzel kínáltam (talán csak első este fogadta el, utána már nem), viszont együtt aludtunk és mindig mondogattam neki, amikor fordult volna és kereste a cicit, hogy a cici most fáradt, pihenni szeretne, inkább bújjunk csak össze, ő meg simogassa. Ez elég volt neki, kis ellenkező nyafogást leszámítva csendesen és mindenféle probléma/trauma nélkül elfogadta, 3 nap után már nem is kérte egyáltalán éjszaka.

Na, és így maradt az, hogy másfél éves korától kezve csak reggel ébredésnél és az esti elaltatáshoz kapta a cicit. Amikor terhes lettem a tesóval, akkor eleinte még nagy bátran tervezgettem a későbbi tandem szoptatást meg az akármit, de kb félidőre már nagyon elegem lett belőle, és amúgy is azt vettem észre, hogy csak csócsálja már, nem szívja rendesen, nem is biztos, hogy volt már mit szívni, nem tudom, mindenesetre akkor volt az, hogy esti altatásnál ugyanazt a módszert kezdtem el bevezetni, mint a délutáninál, hogy csak bebújik az ágyba, esetleg összebújunk, énekelek, hátát simizem, stb, és akkor elaludt így. Ezt kb észre sem vette, hogy cici nélkül abszolváltuk. Legtovább a reggeli ébredős cicizést tartottuk meg, neki az volt a legfontosabb. Volt pár hét, amikor már csak ez volt az egyedüli cicizése, kellő idővel az esti cici elvétele után itt is azt mondtam, hogy inkább csak bújjunk össze a kanapén, simogassa a cicit, ha szeretné, de már nem engedtem, hogy szopizzon. Itt is kis nyafogás volt eleinte, de minthogy tej nem jött már (szerintem) semmi, így azért nem volt ez sem traumatikus vagy drasztikus.


Amúgy tejitalt sosem ivott, rendes tehéntejet (3,5%-os) adok neki helyette, meg sok tejterméket, sajtot/túrót/joghurtot/kefirt kap, kiegyensúlyozott táplálkozás mellett amúgy 2 éves kor körül már nem indokolt tejital meg hasonló adása. Cumisüveget életében nem látott, kezdetektől normális pohárból ivott, utazáshoz az ilyen kubus-csőrös üvegekből kapta a vizet.

2022. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém csak éjszaka szopott már és elhittem, akkor majd aludni fog, de nem aludt még vagy egy évig. Csaxólok :D
2022. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!