Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hatással van a magyar családtá...

Hatással van a magyar családtámogatási rendszer arra, hogy milyen korkülönbséggel szülnek a magyar nők, vagy legalábbis arra, hogy mit tartanak ideális korkülönbségnek?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne ez a 3 éves ellátás, vajon kisebb vagy épp nagyobb korkülönbség lenne a tesók között?

2022. szept. 13. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Egy bizonyos szintig nyilván hatással van.


Én pl. tudom, hogy nem fognak visszavenni az előző munkahelyemre, ezért igyekeztünk úgy összehozni a második babát, hogy akkortájt szülessen meg, mikor a nagyobb 2 éves lesz. Így kezdődik elölről a csend, gyed még két évig.


Most elmenni az első gyerek után munkát keresni, aztán várni, hogy bedolgozzam magam kicsit, az megint sok idő, arról nem beszélve, hogy ha onnan is elmegyek szülni, lehet, oda sem vesznek vissza, mert nem tetszik nekik, hogy nem vagyok ott évek óta, vagy nem akarják elküldeni, aki betanult a helyemre.


Na most, akkor második baba után megint melót keresni.. Áh, "letudom" inkább egybe a két gyereket, és akkor utána csak egyszer kell kínlódni a munkakereséssel.

2022. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy az első szintén…



Persze ha csak 6 hó ellàtás lenne, akkor meg mennék dolgizni nagyobb le ne a különbség, van nem lenne több a korom miatt.


Így nekem ideális, mert 6-12 hónapra nem mennék vissza dolgozni..

Több pedig 30 felett szerintem nem nagyon fér bele.

2022. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy rokonunknál hatással volt, emiatt is vállalt be minél hamarabb egy második babát.
2022. szept. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi alapból kisebb korkülönbséget szerettünk volna, így mondanám, hogy nem, de a második 5 hónapos korában csődeljárás alá került a cégem, és tudtam, hogy ha alatta szülök, járni fog még passzívan a GYED a harmadikra is, kicsit belehúztunk.
2022. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!