Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos gyermekem elmaradt...

13 hónapos gyermekem elmaradt a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Kislányom hétvégén lesz 13 hónapos és még nem jár önállóan, nem is áll fel magától.


Kapaszkodva fel tud állni szépen, és ha meg tud kapaszkodni, akkor jár is minden nehézség nélkül, de egyedül, kapaszkodás nélkül egyáltalán nem csinálja. Meg tud állni rövid időre kapaszkodás nélkül, de utána vagy újra megkapaszkodik, vagy leengedi magát a földre. Amúgy mászással és mostanában térden állva szépen és gyorsan változtat helyet.


Körülöttünk elég sok hasonló korú baba van a családban, ismerősi körben, és mindenkinél már elindultak a gyerekek, van ahol már hónapokkal ezelőtt. A lakhelyünkön is sok baba van, a játszótéren sokszor látom, hogy a kislányomnál kisebb babák már szépen járnak, némelyik már szalad. Nagyon aggódom, hogy el van maradva a fejlődésben. Gyakran meg is szokták ezt a többi gyerek szülei jegyezni felénk. Mindig fura szemmel néznek ránk, hogy a lányom még nem jár. Mindig mondják is, hogy szakemberhez kéne vinnem, mert ez így nem jó.


Az 1 éves státuszon megkérdeztem a védőnőt és az orvost. Szerintük nincs gond, majd ráérünk aggódni akkor, ha 18 hónaposan is csak itt tart, viszont én mégis aggódok. Egyébként más területen nincsen elmaradva, sőt, szellemi és érzelmi téren még a védőnő és az orvos szerint előrébb is jár a koránál. Lehet, hogy emiatt van megkésve a fizikai fejlődésben?


2022. szept. 15. 21:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
18 honapos korig raer elindulni, minden baba más, nincs vele semmi gond, azt jeleznek a szakemberek. Ne surgesd, bízz benne! Kislányom 15 hónaposan indult el és csak utána tanult meg kapaszkodás nélkül felallni és nincs vele semmi gond. Ő is sokáig térden "járt" :D
2022. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintük nincs gond, majd ráérünk aggódni akkor, ha 18 hónaposan is csak itt tart, viszont én mégis aggódok."

Erre mit lehet válaszolni? Ha neked muszáj aggódni, akkor aggódjál, jól mondták egyébként, 18 hónapos koráig kell megtanulni járni.

2022. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Ha neked muszáj aggódni, akkor aggódjál"


Kedves 2-es válaszoló!


Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. Igen, tisztában vagyok azzal, hogy 18 hónapos koráig kell elindulnia, megkaptam erről a tájékoztatást. Ettől függetlenül nem bántásból, de egy kicsit kulturáltabban is fogalmazhatnál. Értem én, hogy látatlanban könnyű bántónak lenni, de abba nem gondolsz bele, amikor így fogalmazol, hogy valakinek a lelkébe gázolsz vele? Mert nekem belegázoltál ezzel a lelkembe, nem a megnyugtatást érted el vele, hanem azt, hogy még én érzem magam méginkább rosszul amiatt, hogy statisztikán alapuló orvosi mérföldkövek ide vagy oda, a körülöttem lévő kézzel fogható bizonyítékokat láttán elbizonytalanodok. Lehet, hogy te olyan magabiztos vagy a valós életben is, mint amilyen karakán a fogalmazásod itt látatlanban, de én nem vagyok ilyen magabiztos. Szóval köszönöm a válaszodat, pont az ilyen hozzáállás miatt érzem nap mint nap azt, hogy kár beszélnem bárkivel arról, ha valamiben bizonytalan vagyok.

2022. szept. 15. 21:35
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ráér 1,5 éves koráig. Nálunk is 18 hónapos kora előtt pár nappal egyszercsak gondolt egyet, felállt a nappali közepén, és kiment, majd végig az előszobán, és bement a szobájába. Közben kétszer megállt, megkapaszkodott, de nem adta fel. Teljesen ledöbbentem. Kb. 2 nap alatt stabilan járt, két hét múlva szaladt. Soha nem csetlett-botlott, nem tipegett feltartott kézzel terpeszben, csak elindult.

Ő a mászásnal is ezt csinálta, 12 hónaposan kezdte el, egyből viszonylag nagy távot tett meg. Vannak ilyen megfontolt babák, akik előbb fejben gyakorolnak, majd hirtelen elkezdik.

2022. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

16 honaposan tanult meg jarni, utana sikerült neki önalloan kapaszkodas nelkül fel allni.

Ne törödj azzal mas mit mondd :) sokaig a terden jart ö is

2022. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm 18 hónaposan indult el. Ma maratonokat fut.
2022. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lemaradva semmiről. Kapaszkodva kell csak felállnia ennyi idősen.

Igazából a felállás úgy minden nélkúl már csak közvetlenül az önálló járás előtt van.

Nagyon sok gyerek 14-16 hónaposan indul el és teljesen rendben vannak, de 18 hónapos korig teljesen normális.


Tulajdonképpen az, hogy néhány másodpercre megáll kapaszkodás nélkül is tök jó, nem hiszem, hogy sokáig húzódik nála már.

2022. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
2-es vagyok: mivel semmi bántót nem írtam, nem hiszem, hogy bárkinek a lekébe gázolnék ezzel a válasszal. Nem lehet, hogy te vagy egy picit túl érzékeny? Jogodban áll aggódni, megmondták, hogy nem kell, de mégis aggódsz, hát akkor mit lehet tenni?
2022. szept. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Arra hallgass aki azt mondja,hogy nem kell aggódni és ne hasonlítsd más gyerekhez. Később semmit de semmit nem fog számítani hogy egy ember hány hónaposan tanult meg járni, pontosan ugyanúgy fog sétálni felnőttként:) enyém 7,5 hónaposan állt fel kapaszkodva, és "csak" 1,5 évesen indult el, akkor pont úgy ahogy az egyik válaszoló írta, csetles botlás nélkül besétálta a házat. Én is aggódtam, mikor láttam hogy mások rég mennek már ennyi idősen, de mindenki mondta, hogy ne aggódjak, és valóban nekik lett igazuk!
2022. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind3 gyerekem 14 hónaposan indult el, az sose érdekelt, hogy mások gyerekei mit csinálnak. 18 hós korig rendben van, ha nem indul el. No para.
2022. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!