Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejben vagy a gyümölcsb...

Az anyatejben vagy a gyümölcsben van több kalória? Melyik telíti el tovább?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

1 dl anyatej kb. 70kcal-t tartalmaz. De egy szoptatás alatt is változik az összetétele, először a vizesebb előtej ürül, ennek alacsonyabb az energiatartalma, később a hátsó tej jön, ami tele van zsírral, és nyilván kalóriákban gazdagabb.


Olyan meg nincs, hogy 'a gyümölcs' kalóriatartalma, hisz nagyban különbözik pl. a banán az almától.

2010. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ezt a kettőt nem nagyon lehet így összehasonlítani, hisz a kettő nem kizárja, hanem kiegészíti egymást a már hozzátáplált csecsemők esetében.
2010. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az anyatejben fajlagosan több kalória van, mint bármelyik gyümölcsben, zöldségben vagy főzelékben, kivéve a tápszereket.
2010. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, mindenkinek igaza van (legalábbis szerintem.. :-) )

Szóval az anyatejben sokkal több a kalória. S vannak persze kiadványok, amikben le van rajzolva, hogy 100ml anyatej háyn almával "ér fel".. De a hozzátáplálást kezdve én azt gondolom: ez hülyeség. Mert a kislányom a fél almával, meg utána kis szopival, ami egyre kevesebb volt, növelve a gyümölcsöt, ugyanúgy hízott, vidám volt... Úgyhogy nem biztos, hogy csak ezen múlik...

2010. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!