Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a dolog/mik azok a...

Mi az a dolog/mik azok a dolgok, amit mindenképp ajánlanál, hogy egy elsőbabás család vegyen meg, mert neked életmentő volt pl hasfájáskor/fogzáskor/etetéskor...stb?

Figyelt kérdés
Olyan sok holmit meg lehetne venni,kb határ a csillagos ég és azt is tudom hogy minden baba más, lehet hogy az egyiknek beválik ami a masiknak nem, de kíváncsi vagyok kinek mi volt "csodaszer" a problémás időszakokban. Akinek több dolog is volt, köszönöm ha leírja!

2022. nov. 1. 21:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
86%

Elso gyerekkel

- hordozokendo / Emeibaby

- gimnasztikai labda

- szoptatos hintaztathato szek

- elektromos hinta

- szulokaros tricikli (10-16 honapos kora kozott ezt hasznaltuk babakocsi helyett)


Masodik gyerekkel

- babakocsi

- Adamo-hinta

2022. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
21%

Kenguru, bármikor elaludt benne még a legnagyobb ordítás közepén is.

Pihenőszék, kizárólag abban kakált 3 hónapon keresztül, előtte szenvedtünk.

2022. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
A gimnasztikai labdán rugóztál vele? Attól megnyugodott, vagy elaludt, vagy mire használtátok konkrétan?
2022. nov. 1. 21:20
 4/32 A kérdező kommentje:
Tudnátok márkákat is írni esetleg? Köszönöm 😇
2022. nov. 1. 21:21
 5/32 anonim ***** válasza:
79%
Ikeás hintaszék, rugalmas kendő, majd csatos hordozó, pihenőszék, cumi (jöhet a lepontozás), tápszergép (jöhet még egy adag lepontozás).
2022. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
69%
Orrsziporszi. Nélkülözhetetlen.
2022. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk a légzésfigyelő volt életmentő,azt mindenképp vegyetek.


Az alap gyógyszer szett (lázcsillapító, hasfájásra valami, orrspray, orrszit már írta valaki előttem)


Elektromos mellszívó


A kengurut, hordozó kendőt én is melegszívvel ajánlom, jó nagyokat sétáltunk így a levegőn, nagyon jókat aludt benne, lakásban viszont ne használd amennyire lehetséges.


A listát lehetne folytatni, nálunk az első és legfontosabb lépés az egy eü tanfolyam volt, több helyen ingyenes, megtanítanak csecsemőt újraéleszteni, sebet ellátni, mérgezés esetén mit tegyél, fulladás, stb stb, baromi hasznos, és hát sajnos nálunk kellett is használni ezt a tudást, sikeresen. Ha nem megyünk el, lehet nem él a gyerkőc.

2022. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

Igen, azzal tudtam kivaltani, hogy ne kelljen setalva altatnom. Felgyorsitotta az elaltatast, es egyebkent vajudashoz is jol jon, meg a gyerekcipelestol beallt izmokat is jol lehet a segitsegevel nyujtani. Illetve kesobb a hatamon altatva raulve dolgozni is tudtam.


Szoptatos szekbol a Kikaban vett volt. Ezt erdemes kiprobalni, hogy tutira halk-e, nem kattog-e. A Tutti Bambini amugy tok jo szeke sajnos gyorsan recsegni kezdett.


Hordozokendobol hosszu szovottbol a Hoppediz Osaka kisbabas, gyorsan betorheto kendonk volt, a Love Radius Pöti karikas kendo, az Emeibaby hibrid csatos hordozo, majd a Love Radius Fizio csatos hordozo.


Elektromos hintabol mar masmilyet vennek, ami tud rezgo es hintaztathato funkciot, vagy ami hintaztathatot tud, de nem 9, hanem 18 kiloig, mert kesobb is tokre szeretett beleulni a mar 9 kilonal sokkal nehezebb 3 eves gyerekem (tonkre is ment a hinta :D )


Babakocsibol sokat probaltam, messze a legjobban a Cybex Eezy S+ jott be, ez ujszulottkortol hasznalhato vegig, eleg bele egy vastag bundazsak, mert vizszintig dontheto. Van belole magad fele fordithato verzio, a Twist+, az viszont 1 kiloval nehezebb, mint az S+ (8,5 illetve 7,5 kilosak). Keskenyek, szuk helyen is elfernek, varosi terepre, egyenetlenebb jardakhoz jok, de a viszonylag nagy kerekeivel kavicsos uton is elmegy. Melyre allithato a kupola, szerintem megfeleloen parnazott, es magas szuloknek is kenyelmes a tolokar magassaga.


Szulokaros triciklibol Smartrike Dreamtouch 4in1unk volt, de ennek mar letezik osszecsukhato verzioja. Imadtam a raszerelt nyomkodhato telefont, az mindig lekototte boltban vasarlaskor, hiaba volt hosszu a sor. Es vegre valamibe beleult, ami nem a kendo vagy a csatos hordozo volt. Hasznaltan vettem, 1,5 es 2,5 eves kora kozott nem tudtuk hasznalni, mert letette a labat direkt, es blokkolta vele a kereket, el is adtam, olyan merges voltam, de aztan kaptunk kesobb kolcsonbe egy hasonlot, es 2,5-3,5 eves kora kozott megint tok jo volt.

2022. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%
7-es, miert ne hasznaljon hordozokendot a lakasban? Nekunk eletmento volt, az elso honapokat kendoben toltotte rajtam (vagy pedig sirt).
2022. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

7es, igen, légzésfigyelőt mindenképp terveztünk venni.


Sajnálom, hogy ilyet kellett átélnetek, de tök jó hogy volt lélekjelenlétetek és végül gondolom minden rendben lett. Szabad tudni mi történt?

2022. nov. 1. 21:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!