Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S.! Babám nagyon lázas!...

S. O. S.! Babám nagyon lázas! A doktor néni tanácsolt valamit de most én vagyok tanácstalan! Segítene valaki?

Figyelt kérdés
10hónapos a kisfiam!!Tegnap óta lázas.De nem taknyos,nem köhög..."semmi baja".Reggel lementünk a doki nénihez!!Mondta hogy nagyon jönnek a fogai és valószínűleg attól lázas!!Azt mondta vegyek Tantum Verde fújós oldatot!De....a tantum verde lidokainos érzéstelenítő!Nem szívesen fújogatnám ha nem muszáj!!Szerintetek mit csináljak??
2010. szept. 29. 09:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mennyit mértél?

38 foktól csillapítsd a lázát. Panadol, Nurofen, vagy lázkúp, amid van. (Felváltva a legjobb.) Amit még megtehetsz: hűtőfürdőzni. Beleülteted 36 fokos vízbe, és fokozatosan hűtöd 30-31 fokra a vizet. A másik módszer: keresztborogatás (jobb láb-bal kéz vagy fordítva). Ekkora baba ugyanis már nem nagyon tűri a teljes priznicet.

Egyébként nálunk is volt ilyen, rohantunk az ügyeletre, mindenféle vizsgálat volt, majd kiderült, hogy a három napos láz. A láz elmúltával jöttek a testén a pöttyök, ami szintén 3-4 napig volt látható.

2010. szept. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, érdekes tanács! a lidokaintól nem fog lemenni a láza... és itt ez a baj, nem az, hogy fáj neki.

én adnék neki Panadol Baby szirupot, vagy Nurofent, mindkettő láz- és fájdalomcsillapító, 3 hónapos kortól adhatóak.

jobbulást!

2010. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nurofen szuszpenzió!
2010. szept. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
nekem az ügyeleten azt mondták, hogy 3 óránként más hatóanyagú lázcsillapító adható. Én így adtam: nurofen+hűtőfürdő, 3 óra múlva Panadol+hűtőfürdő, így váltogattam és le is ment neki szépen.
2010. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

nalunk is volt ilyen.menyi a laza?nalunk bevalt a hutofurdo,ecetes borogatas.

tantum verde hasznalatat meg nem hallottam.az ilyen kicsiknek is van gel amit kenhetsz az inyere,de az is lidokainos.mas is azt hasznalja,mi is.

2010. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
09.58 vagyok természetesen nurofen szuszpenzióra és panadol babyre gondoltam.
2010. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Te látod, milyen az általános állapota a Kisfiadnak. Ha a gyerekorvos semmi aggasztót nem talált, a Baba jól van, bőven iszik folyadékot, nem hány, nem rossz a hangulata, szerintem csillapitsd a lázat, és figyeld a gyereket. A Tantum Verde nem fog neki megártani, ha az orvos javasolta.

Ha rosszabbodna a helyzet, nem múlik a láz, esetleg nem iszik eleget, én mindenképpen visszavinném a dokihoz.

Jobbulást a Babának!

2010. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!Azt elfelejtettem írni Hogy már tegnap óta a Panadolt és a nurofent adom neki felváltva 6óránként!És 38,9 a láza!!Amit el tudtam érni az az hogy 37,9ig lement!!Borogattam szegényt vizes textil pelist raktam rá de semmi!Erre a doki néni közölte hogy akkor cebion cseppet adjak neki meg tantum verdét!!
2010. szept. 29. 10:01
 9/17 Yamy válasza:

Szia!

Én keresnék másik orvost! Ilyen "találgatok, majd lesz valami" orvosokat nem szívlelem. Kérj legalább tőle egy beutalót a kórházba, ott jobban ki tudják vizsgálni!

2010. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
más hatóanyagú 3 óránként adható. ha tehát 7-kor adtál neki panadolt, akkor 10-kor már mehet a nurofen és 13 órakor a germicid kúp pl. közben, hha egyáltalán nem megy le neki, akkor hűtőfürdőzd. a víz olyan meleg legyen mint a baba testhője, és pár perc alatt fokozatosan hűtsd kb 28-30 fokig. max 10 percer legyen a vízben, de ha vacog vedd ki. ezt ismételheted, amíg 38 alá nem megy neki. valszín 3 napos láza van, ami betyáros, mert tényleg csillapíthatatlan a láz. a fiamnak 40 fölé is ment. jobbulást!
2010. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!