Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 30 percenkénti kelés, miért?

30 percenkénti kelés, miért?

Figyelt kérdés

14 hónaposkisbaba


8. fogánál tart.


adunk neki dentinox + panadol baby-t alvás előtt


de hónapok óta mindig felébred az éjszakai alvásnál félóránként (pár óra után ez kezd átváltani 1 óra, 1.5órára)


van h. az első-második-harmadik fél órás kelésnél annyira sírva ébred h. 20 percig is sír (legutoljára végül pl.: vízcsap nyitás-csukással tudtuk megnyugtatni, semmi mással, cicit se fogadta el)


szóval ez a fogzás miatt lehet? van bárkinek tippje, hogyan lehet a kisbabánknak nyugodtabb éjszakája, h. ne ébredjen fél óránként?


anyuka mellett alszik, kizárólag cicire alszik el.. kiságyban mindig felébredt, ringatással, dalolászással, "csettintésre" nem alszik.



#alvás #baba #fogzás #ébredés #görcsös sírás
2022. nov. 18. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom is 14 hónapos lesz holnap. Ugyan ez.


Neki 4 foga van eddig, nem is látszik, hogy több jönne. Ő mar rég nem cicizik, cumival magamon tudom csak altatni.


Nálunk van ennél "jobb" is, most ejjel pl 9kor elaludt, kelt 22, 22:40, 23:30, 0:45, 01:20, 02:00tól fenn voltunk 04:20ig, majd kelt 05:20, 05:50, 06:30 és akkor már vissza sem aludt.


Most kivételesen felírtam, mert pont a napokban vesztünk ezen összr anyukámmal.


Nappal 2x20percet alszik.


Én már nem is gondolkodom mi lehet a háttérben, csak túlélek (nappal esélytelen aludnom)


Fiam 3.5 éves, ő is kel a mai napig.

2022. nov. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Nem zavarhatja valami az alvását? Hideg/meleg? Címke? Takaró? Hálózsák? Tudom, banális kérdés, de ha minden alvási ciklusban ébred, akkor valami zavarja. Ha fog jön, akkor persze az.
2022. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 flora08 ***** válasza:
77%
Mi is hasonló helyzetben vagyunk. A kisfiam (13 hónapos) jó alvó, sokáig meg sem nyikkant egész éjjel, most viszont elég sokszor ébred. A cumijához is nagyon ragaszkodik, pedig csak elalváshoz kellett neki (ha elaludt, kiköpte), most pedig vissza kell adnom neki éjjel, máshogy nem nyugszik meg. A fogzás nagyon durván beindult, legalább négy bújik neki egyszerre. Emiatt sokszor napközben is nyűgös. Közben fejlődik a mozgása és az idegrendszere, ez is megzavarhatja. A védőnő azt mondta, a növekedés miatt fájhatnak a végtagjai is. Vannak sajnos ilyen időszakok :(
2022. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Flamborin csepp vált be nálunk fogzási fájdalomra, igaz azt is csak 3 napig adhatja az ember egyhuzamban.

Dentinoxot azért még az éjjel alatt 1x adhattok, illetve ha nem napi 1 alváson van, lehet az is a baj. Persze hogy sír hisz k*va fáradt szegény. Lehet a saját ágyában, cumival jobban aludna.

2022. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogzásnál mi is dentinoxot, illetve ilyen gáz estéken nurofent adtunk neki. Maximum 3x lehet 3 napig. De ez szerintem fixen fog lesz. 21 hós a fiam. Amikor fogzott vagy beteg volt fél óránként üvöltve kelt, neki sem kellett cici. (16 hósan kaptam az alkalmon és éjjeli szopiról így szoktattam le, cumizik is mai napig-csak egy tipp későbbre). Nálunk is 4 fog még hátra van, de ki merem jelenteni nálatok is ez miatt van. Majd az idő előrehaladtával 100%-osan tudni fogjátok. Én is kb. a 3 “szériánál” vettem észre, hogy b*sszus, ez tényleg a foga lesz..
2022. nov. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!