Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek kb összese...

Mennyit költöttetek kb összesen a babaholmikra a baba érkezése előtt?

Figyelt kérdés
Leginkább azokra lennék kíváncsi akiknek ikreik születttek.Mennyit költöttetek összesen(babaágy,babakocsi,ruha stb)?
2022. nov. 19. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Második gyerek és bútoron kívül mindent vettem megint. 200 ezer a babakocsi és 200 ezer eddig minden más. Ruhát még nem vettem a babának és pár apróság maradt még ki. Amit vettem és plusz: elektromos ringató és babaöböl (ez benne van a 200 ezerben). Első gyereknek a bútorral volt több a költség.
2022. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

5 évvel ezelőtt kb. 700.000 Ft-ot. De ebben az égvilágon minden benne volt és minden újonnan volt.

Második gyereknél már nem számoltam, de rengeteg holmi megmaradt a nagytesótól, így töredéke volt. Plusz ruhákat,ilyesmiket akkor már fb baba csoportokból vettem. Első gyerek születésénél azt sem tudtam még, hogy van ilyen.

2022. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Sok mindent kaptunk, de kellett azért nagyobb dolgokba beruházni. Vettünk pl szárítógépet (200 körül), kis szekrényt, pelenkázó komódot (120 körül), babakocsi (100), szüléshez cuccokra, babakád, tisztító szerek, pelenkák..stbre biztosan elment még egy százas.. kb ennyi, minden mást kaptunk. Ha azokat venni kellett volna (légzés figyelő, kiságy, pihenőszék, ruhák, mérleg, mellszívó.stb) még 200at szerintem simàn rá lehetne dobni..


Kb 500 körül zárhattunk így. Nyilván a szárítógép egy elég nagy tétel és az pl tuti nem szükséges mindenkinek, de nàlunk sajna ha teregetünk rendszeresen penészedik a fal és a baba miatt sok mosás lesz tuti így szükségét éreztük.. első körben ennyi.. aztán majd kell autós gyerekülés..stb. Lesz még kiadás idővel bőven.

2022. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Első gyerek, mindent újan vettünk.

Babakocsi 3in1: 120.000 Ft

Rácsos ágy: 32.000 Ft

Kád: ~ 6000 Ft

Komód, amin pelenkázni fogjuk, később pedig bármire használható: 90.000 Ft

Merev pelenkázó lap: ~ 15.000 Ft

Légzésfigyelő: 30.000 Ft

Kókuszmatrac: 25.000 Ft

Krémek, pelenka, nekem a szülésre/gyermekágyra szükséges dolgok: ~ 80.000 Ft

A ruhái 56-62 méretben kb. 30-40.000 Ft-ból kijöttek, a téli overál 10.000 Ft volt. Sokat vettem a Pepcoban, szerintem kezdésnek jó áron vannak.

Takaró, törölköző, textil pelusok: ~ 30.000 Ft

Egy-két játék, dísz a szobájába: ~ 10.000 Ft

Mellszívó: 15.000 Ft

Cumik, cumisüveg: ~ 5000 Ft (kaptunk is, meg mi is vettünk)

Akciósan vettünk egy újszülött kortól használható hintát, az 20.000 Ft volt.

Ha jól emlékszem, egyelőre ennyi, amit neki vettünk. Nem gondolom nagyon soknak, szerintem alapvetően egész jó árban sikerült mindent beszereznünk. Ezen felül az orvosi költségek kb. 250.000 Ft-ba kerültek, magánba járok terhesgondozásra.

2022. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első babámat várom, 20. héten járok.


Használtan vettem neki minőségi márkás ruhákat összesen 30.000 ft-ért. Ruhákra, kiegészítőkre az első honapjaira maximum 20 ezret fogok még költeni.


Ezeken kívül mást még nem szereztünk be. Ha jó minőségben ki tudunk fogni kiságyat stb, akkor azt is használtan fogunk venni.


Egyrészt nekünk nem mindegy, mi mennyibe kerül, ezek használati tárgyak, lehet rajtuk spórolni. Vannak dolgok amiken nem fogunk spórolni, ami a gyermek egészségét, fejlődését bármilyen formában befolyásolja, pl egy megbízható gyermekülés az autóba.


Azt a pénzt, amit pl a kisruhákon meg spórolok, a baba számlájára fel tudom rakni,később sokkal nagyobb hasznát fogja venni. Ilyen pici korban nem tudják úgy elhasználni a ruhácskákat a babák, ha elsőkézbol veszi az ember nagyon jókat ki lehet fogni.


Nem kifejezett bababútort fogunk venni, a kiságyon és pelenkázón kívül rendes gardróbszekrénye lesz, ami később is jó lesz.


Tehát eddig kemény 30 ezer ment el 😂

2022. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Jelenlegi inflációs környezetben nem kellene mellétenni az évszámot, sőt a hónapot is, hogy legalább bármi releváns információ is kisüljön a kérdésből?
2022. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!