Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig várjak a cserével,...

Meddig várjak a cserével, hogy ne legyen kakis az új pelus?

Figyelt kérdés

2 hós a fiam és az a problémám, hogy bekakil, elkezdem pelenkázni, és ahogy a popója alá rakom az új pelust, vagy már ráhajtom, megint kakil egyet.


Ha nálatok is van ilyen, ti meddig hagyjátok a kakis pelusban, hogy kijöjjön a következő adag és ne az új pelenkába csinálja?



2022. nov. 23. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan ilyen problémám nincs, de ha ez általános, akkor nem lehet, hogy ahogy a pelenkázáshoz mozgatod és kicsit átmozog a pocakja, attól jön az újabb adag? Lehet ezt a mozdulatsort vagy valami hasonló pocakmasszázsos dolgot megpróbálnám még a pelus levétele előtt, hátha eleve a piszkosba kerül az új adag.

Amúgy nem várok sokat a kakis pelusokkal, ilyen pici korban is nagyon max ~20-30 percnyi türelmi időt hagyok neki. Ha az új pelus is kakis lesz, hát ez van, erre való.

2022. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Semmi esetre sem szabad kakis pelenkában hagyni, mert 'lehet' fog még később kakilni...

Kicsípi a bőrét!

2022. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagyom kakalis pelusban, nagyon durván ki tudja csípni a bőrüket.


Ez ilyen, ahogy nő, majd egyre kevesebb pelenka kell. Az első két hónapban nálunk is elment 10-12 naponta,de ez nem sokáig tart.

2022. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Én se hagytam a kakis pelenkában, egyrészt kényelmetlen lehet, másrészt jobban szétkenődik a kaki. Vettem egy bilit, és pelenkázáskor ha jött a kaki, gyorsan felkaptam a babát és fölétartottam. Akár kicsit tornáztattam a lábát, hogy kakiljon még. Tükörben jól látszik, ahogy nyitogatja a nyílást, ha tényleg kakilna még. Szerintem egészségesebb megoldás.
2022. nov. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a törlőkendőzés ingerelte a kis popsiját, hogy kakiljon még, úgyhogy azt csináltam, hogy csak kibontottam a pelust, megtöröltem a popsiját még úgy, hogy alatta volt a koszos, vártam egy percet, kakilt, aztán jöhetett a tiszta pelus. :)
2022. nov. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2es bocsi véletlenül lepontoztalak, pedig teljesen egyetértek!

Nem szabad kakis pelusban hagyni, inkább ahogy az első írja tornáztasd egy kicsit peluscsere előtt.

2022. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amint èszrevettem cseréltem. Azonnal
2022. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kakil a fiam,varok meg 10 percet es akkor cserelek pelust.
2022. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt most nem mindegy, hogy az "új" pelust 1 perc múlva, vagy 2 óra múlva dobod a szemetesbe? :D
2022. nov. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!