Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor erdemes elkezdeni...

Mikor erdemes elkezdeni aktivabban foglalkozni a babaval?

Figyelt kérdés
Arra gondolok h kontrasztos kartyak, esetleg jatszoszeny. Meg csak 2 hetes es korainak tsrtom de latom h masok mar most csinalnak ilyeneket
2022. nov. 25. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
A születése pillanatától fogva illene. De nyilván a legtöbben tesznek erre magasról, mert "enélkül is fel lehet nevelni gyereket".
2022. nov. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

2 hetes babával kontrasztos kártyázni. ne már…


attól hogy más csinálja az instán vagy akárhol neked nem kell. majd ha te úgy érzed. beszélj hozzá, énekelj nemi, szeresd, dajkáld. ennél neki most nem kell több.

2022. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
*neki
2022. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jajj istenem miert kene egy ujszulott csecsemot kontrasztos kartyaval meg jatszoszonyeggel sokkolni?! Elg inger neki kb az is h fenyek vannak es arcok es hangok. Azert ne tulozz mar h szuletesetol kezdve. Tulingerlesrol hallotal mar??
2022. nov. 25. 15:57
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Egyik gyerekemmel sem kontrasztos könyveztem, játszőszőnyegük sem volt.

Mégis okos, értelmes gyerekek.

2022. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Nekem már 9 éves múlt a lányom. Abban az időben nem is hallottam még kontrasztos kártyákról... Játszószőnyege volt, de azt is kb 2-3 hónaposan kezdtük el használni. Szerintem egy pár hetes babánál még feleslegesek ezek
2022. nov. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Játszószőnyeg tényleg hasznos, a kislányom pl azon tanult meg átfordulni. Nem emlékszem már pontosan, hogy mikor kezdtem vele így foglalkozni, szerintem olyan 2-3 hónaposan. De főleg azért, mert ő napközben alig aludt kb. 2×2 órát és egyébként végig ébren volt és szórakoztatni kellett.
2022. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Majd amikor úgy látod, hogy a meglévő ingerek kevesek neki és unatkozik. Én ezektől a direkt fejlesztő szaroktól kivagyok, egy újszülöttnek/csecsemőnek nagyon sokáig elég csak a közvetlen környezetének a felfedezése, hiszen minden új neki, a levegővételtől az evésen át a hangokig, színekig, stb. A kontrasztos kártyák/könyvek meg a biszbaszokkal telelógatott játszószőnyeg (főleg ebben a korban) mind a babaipar szüleményei, jól elhitetik a szülőkkel, hogy ezen múlik a gyerekük fejlődése. Holott egy egészséges csecsemő magától is érdeklődik annyira, hogy ez hajtsa a felfedezésre, fejlődésre. A kulcs pont hogy a békén hagyása lenne, sokkal kiegyensúlyozottabb, jobban alvó, jobban evő, később kevesebb "diszes" gyerek lenne, ha tiszteletben lenne tartva a saját ritmusuk.

Szóval röviden: hagyd békén és figyeld meg, mire van igénye. Őt kövesd és még a gyerekorvost.

2022. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
2-3 hónaposan játszószőnyeg, ennyi. Nem fejlesztettem sem ringató sem semmivel és 1 évesen tök értelmes.
2022. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Jàtszòszônyeg nekünk azonnal ment.. de azèrt mert azt tudtam mosni, az volt az ô “plèdje”


Kàrtyàzàs, vagy tàbla vagy ilyesmi, amikor ki tudott tàmasztani..

2022. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!