Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájás ellen mit adhatok,...

Hasfájás ellen mit adhatok, vagy egyáltalán adjak-e valamit az anyatejes 10 napos babámnak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 napja látta meg a napvilágot, eddig az "eszik-alszik" volt a jellemző, de 2 napja észrevettem, hogy nagyon húzza felfelé a lábacskáját és jól esik neki, ha tornáztatom, illetve simizem a pociját. Nem akartam cumit adni neki, lehet hogy elrontottam a dolgot, de próbaképpen adtam, mivel rágta az öklét, elfogadta és úgy szívja ahogy csak bírja felhúzott lábakkal. Abban biztos vagyok, hogy nem éhes, mert jó 10 percig aktívan szopizik, majd igyekszem jól megbüfiztetni. A sírás általában az éjszakai etetés után jön, amikor is egy jó másfél órát simizem, maszizom a pociját. Remélem nem ezt fogja megszokni. Nem vagyok gyógyszerpárti, de ha valakinek van ötlete, megköszönném.
2010. szept. 30. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Infacol vagy Espumisan (mindkettő puki elősegítésére), Mecsek baby tea, és babapocak-krém, amivel masszírozhatod. És tedd nyugodtan hasra, azt a hasfájós babák szokták szeretni.
2010. szept. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk az espumizán vált be(infacolt gripp w. nem szerette, a teát nem issza meg). Illetve a pocakja alatt fogtuk meg, úgy tartottuk a kezünkön. A cumi is sokat segített, mert az is megnyugtatta egy egy nagy hasfájás alatt.

Mi ezekkel próbálkoztunk. Remélem nektek is bejön valami. Kitartást!

Most 11 hetes, és úgy néz ki lassan el tudjuk hagyni az espumit.

2010. szept. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az infacol nekünk sem vált be.Igyál te édeskömény teát,vagy a picinek is adhatsz(cukor nélkül),és ha van légzésfigyelőtök,aludjon a pici a hasán.Nekünk 3 hetes kora óta a hasán alszik,és nem hasfájós.arra is figyelj,hogy te ne egyél túl fűszeres vagy puffasztó ételeket!
2010. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak légzésfigyelő megléte esetén lehet hason fektetni? Miért? Lehet, hogy nagyon tudatlan vagyok, de ezt tényleg nem tudom, hogy miért. Hasonfekfő a picim, de a légzésfigyelőt még nem tettük be a kiságyába, mert állandan stresszelném magam, ha megpittyenne.
2010. szept. 30. 09:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert hason fekve nagyobb az esélye,hogy nem vesz levegőt.Nem akarlak megijeszteni,de inkább azon stresszel j,hogy megpittyen és be kell rohannod a szobájába(mert lehet csak lekúszott róla)vagy azt hiszed minden rendben van,és már későn veszed észre hogy mégsem.
2010. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok.Elfelejtette.

Legalábbis nekem ezt mondta a gyerekdoki.Mármint,hogy nagyobb az esély a fulladásra.Mi kb. 3 hónapig használtuk,utána azért nem tudtuk,mert mindig lemászott róla.Kb.4 szer jelzett be de egyszer sem volt baj,csak lekúszott róla.De tudod,van az a mondás,jobb félni mint megijedni.

2010. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2010. szept. 30. 10:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a hasfájásra jól bevált a rezgős pihenőszék. Ha teheted szerintem próbáld ki.
2010. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sab simplex!!!!!!!!!
2010. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
sab simplex
2010. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!