Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testszerte kötött izomzatot...

Testszerte kötött izomzatot állapítottak meg a 2,5 hónapos babámnál. Más, hasonló problémával küzdő baba szülei megosztanák velem a tapasztalataikat?

Figyelt kérdés

Eddig egy tornán voltunk, a következő alkalomig minden nap háromszor masszíroznom kell, amit szörnyen rosszul visel, végigsírjuk mindketten :(

Kinek mennyire volt súlyos a helyzet, mennyi idő volt a javulás, mit kellett csinálni, hova kellett járni stb.?



2022. dec. 3. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Én is majdnem sírok a csontkovács után szóval normális ha sír,de sajnos ez kell a fejlődéshez. Mi dévény tornára jártunk és bevált, a sírás meg nem érdekelt mert tudtam hogy az ő érdekében van. Persze sajnáltam belül de nem sírtam volna.
2022. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kislányommal Dévény terápiára jártunk izomtónus fokozódás miatt. Az első néhány alkalmat végig ordította. Én is sírtam, ráadásul nagyon meg is voltam ijedve, hogy komoly gond van vele. Szerencsére már néhány alkalom után látványos javulás volt. Már iskolás, nagy csajszi. Ahhoz képest, hogy rettentő feszes volt, most verseny szinten korcsolyázik. Szóval kitartást nektek, légy erős, hamarosan jobb lesz!
2022. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha csak a gyógytornásznál ordítana, azon könnyebben túltenném magam, de az, hogy naponta 3x nekem kell kínozni, az kikészít. Nektek is kellett? Hogy viselte? Én félek, hogy nem fog bízni bennem emiatt, ő nyilván nem tudja, hogy ez az ő érdeke :(
2022. dec. 4. 01:17
 4/12 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Igen, nekünk is kellett otthon tornáztatni. Először nehéz volt, de aztán megszokta.
2022. dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Ne kínzásnak fogd fel. Sír, mert nem tetszik neki, de ettől nem rendül meg a bizalma. A te ellenérzésed is ront a helyzeten.

Én is vittem a lányom gyógytornászhoz 7 hónapig, és itthon is volt feladatunk. Ordított, mint akit nyúznak. Nem lett kötődési gond belőle, viszont a probléma megoldódott, a feszességet sikerült megszűntetni.

2022. dec. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A ma reggeli nyúzás már jobban ment, még volt, hogy egy mosolyt is eleresztett, remélem jól csináltam azért :)

Ki mikor kezdte? Honnan lehet tudni, hogy mennyire súlyos a probléma?

A gyógytornász nem mondott semmi érthetőt, csak hogy szerencsére korán mentünk, ilyenkor még jól kezelhető szokott lenni.

2022. dec. 4. 13:42
 7/12 A kérdező kommentje:

Olyanokra gondolok például, hogy van olyan ismerősöm, akinek ugyanezt állapították meg a babájánál, de ő alapból is sokat sírt a fájdalom miatt. Nálunk az öltöztetés is megy sírás nélkül.

Meg olvastam, hogy az idő előtti forgás is ennek a feszességnek lehet a tünete. Az jobb vagy rosszabb állapotra utalhat? (Én is forogtam 2 hónaposan, szóval valószínűleg nekem is lehetett ilyen bajom, de abban az időben még ezzel nem foglalkoztak. Az én babám amúgy még nem fordult sosem.)

Szerintetek van esély, hogy nyom nélkül helyrejön, és nem kell hozzá mondjuk egy éves koráig nyüstölni?

2022. dec. 4. 13:59
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Nekünk is helyre jött, most már segítséggel,de sétál. A kötődés problémán csak mosolyogni tudok,kicsit túlparázod hogy mikre emlékszik egy pár hónapos baba. Mi lesz veled az 1 éves oltásnál amikor úgy kap szurit,hogy fogod az öledben? Túlélte ezt a többi baba is ésnem rendult meg a bizalom.
2022. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon belemerülsz ebbe. Ne fogd fel ilyen tragikusan, hisz ez azért van, hogy jobb legyen neki. Nálunk mászásra múlt el a probléma. 10 hónapos volt ekkor. 3 hónapos korától vittem, mert nekem feltűnt, hogy feltűnően húz az egyik oldalra. A gyerekorvos csak legyintett, hogy túlparázom. Nem is adott beutalót sehova, magánba vittem. Aztán nekem lett igazam...
2022. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem muszáj Dévény-tornára járni a babával. Aktív gyógytorna vagy konduktor által javasolt tornával is fejlődik, az ordítás és fájdalom faktorok nélkül. A kötődésről annyit, hogy egy ilyen kicsi babának szüksége van arra a visszajelzésre, hogy az anyukája foglalkozik azzal, hogy kellemetlenül érzi magát (éhes, fáradt, tele a pelenka, fáj valami).
2022. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!