Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól élvezted a babával...

Mikortól élvezted a babával az életet? Gondolok arra, hogy nem sírt annyit stb.

Figyelt kérdés
2022. dec. 8. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

3 hónapos kora után már nem bőgtem, és akartam felkötni magam. A kötődés is ezután jött. Kicsit elhúzódott a baby blues...


Vannak hullámvölgyek, de általánosságban elmondható, hogy ahogy nő, egyre több örömet okoz, nem mondom hogy sokkal könnyebb lesz, de máshogy nehéz. A hisztik fele annyira se zavarnak, meg őrjítenek meg mint a 4.trimeszteres egész napos üvöltések, meg hogy soha nem aludtam.


Most már egész jól alszik, kommunikál, játszik, ha nagyon nagy az agymenés, nézhet mesét és én meg tudok kávézni egyet. Dolgozok, bölcsiben van, nem vagyok bezárva meg nem az a felnőtt program hogy kimegyünk sétálni.

Összegezve: 3 hóbapos kora után lényegesen jobb volt, de igazán élvezetes olyan 1,5 éves kora után lett.

2022. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Fura, de én az első három-négy hónapot szeretném újra és újra:)
2022. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

8 honapos még mindig 6milliószor kel éjszaka, még mindig utálja az autózást és a babakocsit… születése óta csak velem alszik …. Atombomba is robbanhat mellette semmi na de, ha én megmozdulok 😂egy hónapja mászik szóval visítva sírva mászik utánam 😅 mivel kénytelen voltam eddig az apró örömökkel beérni így onnan, hogy nevet kacag, így van pozitív vissza jelzés az erőfeszítésemre 😅 de mindig reménykedek, hogy na majd ha fel áll ….😂 talán, ha elkezd beszélni illetve megérteni dolgokat.

( azért az elején nagyon “irigykedve” néztem azokat az anyukákat akik babakocsit tologatva kávézgattak stb … meg egy alvásidőbe kitakarítottak hát én nekem arra esélyem se volt dee lett mosogatógépem 🤷‍♀️

2022. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Első 2 hónapra szinte nem is emlékszem, csak a gyomorgörcs érzése van előttem, hogy mindketten túléljük a napot… 3 hónaposan aztán nagy nehezen rászántam magam,elmentünk babamasszázsra, én onnan számítom, hogy normalizálodott a helyzet, kicsit elkezdtünk mindketten szocializálódni, ami sokat segített. Aztán fél éves -7 hós korában, megtanult ülni és mászni, igaz, hogy menni kell utána és nagyon résen kell lennem 0-24, de nekem sokkal könnyebb lelkileg és mentálisan. Aludni is jobban alszik, enni felkel még éjszaka, de én (ha elrontottam, ha nem) magunk közé vettem éjszakára és azóta az egész család kipiheni magát. Nyílik az értelme is, csodálatosak a napok, a maguk nehézségeivel nyilván, de most ebben a korban (9 hós lesz), én megállítanám az időt. :)
2022. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Élvezni akkor kezdtem, mikor el tudtam engedni azt hogy nem csillog a lakás, nem kell minden nap főznöm, hanem aludhatok is helyette. Illetve elfogadtam azt hogy nincs segítségem, így csak rám számíthat a kicsi, ezért nekem is pihennem kell. Ez olyan 7 hónapos korában jött el. Így pihentem délutan, simán bírtam az éjszakai 6-8 kelést és napi legalább 10 szopizást. Mivel nyár is volt, minden nap kimentünk reggel és este a játszótérre, csavarogni, így a kedvem is jó volt hogy nem vagyunk bezárva a négy fal közé. Imádtam nézni ahogy napról napra ügyesebb.
2022. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1 éves korában. Akkor kezdett el járni, azóta hagyom hadd mászkáljon, pakoljon. Pár dologhoz nem nyúlhat, azokra figyelni kell, de igyekeztem úgy alakítani a házat hogy szabadon pakolászhasson. Az éjszakát is akkoriban kezdte el átaludni. Most 14 hónapos, már meg tudja értetni magát valamennyire, ez megint csak sokat segít. Hozza a cipőjét ha sétálni akar, a kulacsát ha szomjas, az előkéjét ha éhes.
2022. dec. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem a babakorszakukat, nem is volt okom panaszra egyikükkel sem, nagyon jó megélni velük azt, ahogy kinyílik a kis értelmük, és ezzel együtt kinyílik nekik a világ is. De sokkal jobban szerettem azt, amikor már normálisan lehetett velük kommunikálni, nem találgatni, hogy épp mi bajuk van és hasonlók. Szóval olyan totyogós koruktól. Most 6,5 és 2,5 évesek (fiú-lány).
2022. dec. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
1 evesen. A maaodikkal is túlélésre megyek az első évben. Nekem semmi romantikus vagy mesebeli nincs a babakorban, én csak le akarom tudni. Utána jön a jó rész.
2022. dec. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor papíron dackorszaknak kellett volna lennie akkor volt a legjobb, azon kívül az egész egy nagy katasztrófa (alsós már)
2022. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy másfél éves kora után, pedig mindig jó alvó volt pl.
2022. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!