Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom másfél éves furcsa...

Kislányom másfél éves furcsa dolgokat csinál. Lábujjhegyen megy néha, ma először sorba rakta a hajgumikat,bármire felmászik folyton szökik és a kezeit is kezdte rázni. Ez normális?

Figyelt kérdés
2022. dec. 25. 19:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Vagy valami gondot érzel mögötte?
2022. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Feltételezem, most autista tüneteket keresel, de 1,5 évesen sok gyerek csinál ilyet és nem autista.
2022. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%
Én még egyetlen másfél évestől sem láttam, hogy bármit is sorbarendezett volna. Inkább csak összekuszálják a dolgokat.
2022. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3, pedig bizony rendeznek.
2022. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
A sorbarendezgetés egyértelműen autista vonás.
2022. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Csak szélhámoskodik :)

A lábujjazás se jó de sztem ez csak hóbort.

2022. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A sorbarendezés ilyenkor alap, ezért játszanak ilyenkor torony építősdit, amelyik lerázza a kezed az a gyerek csak nem szereti ha irányítják, enyém is ilyen.
2022. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Minden kisgyerek sorbarendez dolgokat, nincs ezzel semmi baj. Nálunk is sorbarakta a kockákat, formabedobó figurákat, katikatorony karikákat, autókat, kupakokat, mindent. Köszöni semmi baja, 2,5 évesen 36dbos kirakót rak ki egyedül, kivaló megfigyelőképessége és memóriàja van.

Már szerencsére megkérdezi hogyha fel akar valahová mászni hogy szabad-e. A kezét a mai napig nem engedi megfogni, helyette fegyelmezetten jön mellettem. Poénból repkedett mikor kisebb volt, kinőtte.

Lábujjhegyen néha mászkált, de ami megôrjített hogy lábujjpercen a talpa alá hajlított lábujjakkal is rendszeresen közlekedik, rossz nézni. Szerintem viccesnek tartja.

Tesóm maszkált lábujjhegyen még általános iskola elején is, kinőtte. Ne izgulj, minden picinek vannak autisztikus tünetei, ennyi nem gáz.

2022. dec. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát ez így együtt furcsa, de attól is függ, hogy mennyire okoznak ezek gondot a mindennapokban.

Mert ha pl nem lehet vele játszani, mert ő inkább ide-oda szökdös a kezét razva, akkor az inkább aggasztó, mintha csak most felpörgött a karácsonyi nyüzsgéstől, és fáradtan csinál mindenféle furcsaságot.


Ha autizmusra gyanakszol, az azért együtt jár általában a beszéd késésével (18 hónaposan 3 vagy annál kevesebb szó vagy szókezdemény) nem mutogatnak, nem tudnak rendeltetésszerűen játszani a játékokkal (ilyenkor már meg kell, hogy jelenjen a mintha játék - plüsst megetet, játékfazékban keverget stb).

2022. dec. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mostanábw mindenki rávan feszülve az autizmusra..
2022. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!