Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy majdnem...

Miért van az, hogy majdnem minden neves kérdésemhez valaki mindig azt a választ adja, hogy "ez kutyanév?"

Figyelt kérdés
Számomra kicsit zavaró már, hogy teljesen rendes és átlagos neveknél is ezt a kommentet látom, sokat ezzel úgyse tudok kezdeni, mert nekem nem ilyenek a kutyanevek hanem tudjátok a szokásos Foltos, Zsemle, Bodri...amiket eddig kérdeztem mindig női névnek voltak megnevezve, ezért is mertem megkérdezni. Sosem hallottam ezeket kutyaneveknek pedig sok kutyással találkozom. Meg az tényleg egy olyan szempont, hogy azt akarja suggallani, hogy emiatt biztos nem adja illetve nem is tetszik neki ez a név illetve más se adja ezért? Csak mert nem igazén értem, ha csak ennyit ír valaki, hogy "ez kutyanév". Lehet manapság tényleg elneveznek kutyákat női nevek alapján de ez azt jelenti, hogy az a név népszerű és jó név még kutyának is nem csak nőknek. Másnak sem zavaró ez a dolog? Szerintetek ez egy troll lehet vagy mások is szokták ezt mondani? Foglalkozni kell e ilyen véleménnyel? Általában amúgy nagyon le van pontozva a válasz ami azért jól esik. Csak kicsit rosszul esik, hogy számomra kedvenc nevekre is látom ezt a kommentet és nem tudom hova tenni...Nem adok mások véleményére, pusztán kíváncsiságból kérdezgetek bizonyos nevekről de már tényleg sokkalom ezt a választ. Remélem nem vagyok egyedül ezzel.

2022. dec. 27. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Hát nekem se esett jól amikor valaki a Kira névről kérdezett és írta valaki, hogy az kutyanév...

Kössssszzzzzz

2022. dec. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit lehetnének rugalmasabbak is az emberek...

Annyi szép és különleges név van. Miért ne lehetne azt adni a gyerekeknek...


Nekem a férjem portugál és ezek a nevek tetszenek:

Mateo, vagy Lorenzo

Sophia Valentina, Olivia vagy Lena


Ha valami nem "hagyományos magyar név " Akkor az már nem is jó?

2022. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2022. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom mert hallott így kutyát hívni, vagy több kutyát hallott még egy bizonyos néven, mint embert, hiába "emberi név", ennyi. Nem kell ebbe többet belelátni.
2022. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Ohh

Amikor minden átlagos nevet is le c..gányosoznak


Nem a “Lakatos Marlonbrando”-ra gobdolok persze

2022. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%
2-es, a Szofi, Olívia és a Léna nagyon gyakori nevek most Magyarországon.
2022. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%

Engem inkább az bosszant, hogy embernevet adnak a kutyáknak. Ha ezt befejeznék, akkor nem lennének kutyanév hangzású keresztnevek.

Úgyhogy (az első válaszolóra reagálva) nem az a hülye számomra, aki a gyerekét hívja Kirának, hanem az, aki a kutyáját. Annyira szabadjára engedhetnék a fantáziájukat az állattartók (Aga, Hópihe a fekete németjuhásznak, Masni, Traktor...), de nem, inkább felcsapják az utónévkönyvet 🤦‍♀️

Bocsánat, ha megbántottam valakit ezzel, de már nekem is kikívánkozott erről a véleményem.

2022. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Szomszédom kutyája pl Kitti. Na,akkor az kutyanév?
2022. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
8:igen
2022. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Talán nem Morzsinak kéne elnevezni azt a szerencsétlen gyereket
2022. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!