Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kislányom, szepás...

7 hónapos kislányom, szepás lehet?

Figyelt kérdés

Látom jeleit, hogy lassan kúszni kezd, de egyelőre még nem tud, amint nem ér el valamit, nyűglődik, ha felállok mellőle nyűglődik, ha kimegyek a szobából, ordítani kezd. Ha felveszem 5 perc nyugalom, majd azért kezd nyűglődni meg tekeregni, mert menne a dolgára. 1,5 hete így élünk. Próbálok alkalmazkodni, de egyre nehezebben viselem. A nagyobbnál nem volt ilyen, volt korszak, hogy mindenhova jött utánam, de nekem az közel sem volt annyira megterhelő, mint ez az állandó nyűglődés, sírás. 5 percet sincs el magában, pedig hason tök jól elmatatott eddig rövid időket egyedül is.

Hogy kéne ezt kezelni? Üljek ott mellette mindig? Vagy ne foglalkozzak azzal, hogy nyűgös, kiabál, sírdogál? Akinél volt hasonló korszak, ti hogy viseltétek és meddig tartott?


2023. jan. 4. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk születésétől 8 hónapig tartott, amíg el nem kezdett mászni :D Nagyon rosszul viseltem, de azt, hogy sír utánam, még jobban. Benne vagyunk a dackorszakban nyakig, de még mindig azt mondom, hogy ez az első 8 hónap volt a legnehezebb, elhiszem, hogy rosszul viseled. Nálunk amúgy a fogzás rátett erre még egy lapáttal, akkor SEMMI nem volt jó, volt, hogy odaevickélt a lábamhoz a konyhában (még kúszni rendesen nem tudott), és üvöltve tépte le rólam a gatyát, hogy vegyem már fel, ez kb. 1 hónap volt, amíg a felső fogai áttörtek. Iszonyat stresszes időszak, nagyon átérzem.


Azonban nem tanácsolom, hogy hagyd sírni, vagy hagyd magára, mert most még nem manipulál, tényleg valami nyűgje van, csak nem tudja elmondani (fogzik, szepa, próbálna kúszni, de nem tud, és bedühödik). Én hiszek benne, hogy ha most megtanulja, hogy számíthat rád, akkor később sokkal könnyebb dolgod lesz vele a leválásnál. Hordozókendőt probáltátok? Lehet, hogy azzal nyernél magadnak fél órát, amíg te összedobsz egy kaját, ő nézelődik rajtad.

2023. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Utálja sajnos. :( Vagyis egy hónapja nem próbáltam, lehet megpróbálom most megint, köszi azt ötletet, már annyira elkönyveltem, hogy nem szereti, hogy ki sem próbáltam.

A legnehezebb az, hogy nem tudom mit akar, vagy hogyan segítsek rajta. Azt már elengedtem, hogy bármit csináljak mellette, megcsinálom ha a férjem lefoglalja, de azt nehezen viselem, hogy egyszerűen semmi nem jó. Ha leteszem hiszti, ha felveszem 2 perc múlva hiszti, megint leteszem, megint hiszti, nem hagyja semmivel elterelni a figyelmét csak nyűglődik, ha nem lát, elkezd ordítani. Az alvása is változik, eddig cicin aludt el, azt nagyjából 2 hete teljesen elutasítja, próbálkozom, de a korábban nagy cicista babám köszöni nem kér belőle. Már elengedtem, kap tápszert. Minden más altatási próbálkozásomat is elutasítja. Egyszercsak hanyatt vágja magát és elalszik magától, de az addig vezető út kínszenvedés. Most konkrétan a játszószőnyegen aludt el úgy, hogy a lábfejemre tette a fejét és azt markolászta közben... Előtte 5 kört lefutottunk, hogy elaludjon végre, de semmi...

Fog is lehet végülis, bár nem látom jelét, de nagyon idegtépő ez. Remélem gyorsan vége lesz.

2023. jan. 4. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mozgásfejlődési frusztráció lesz.


[link]


Nekem működik valamennyire, amit ír a cikk, hogy hagyom kúszni tanulni, de váltogatom gyorsan a programot. Viszem fürdőszobába mosásnál, hálóba, amikor ágyazok, hordozom, amíg porszívózok, pihenőszékben van, amíg eszik, játszószőnyegen, amíg olvasok neki, babakocsiban, amíg sétálunk. Fárasztó egész nap úgy szaladni, mintha forró lenne alattam a talaj, de bármit, mint az egész napos nyekergést, mert megőrülök tőle. Nekünk 2 hete tart, de ma már kúszott egy métert a játékáért.

2023. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú de jó, köszi! Pontosan erre volt szükségem. Megfogadom a cikk tanácsait és bízom a gyors lefolyásban! :)
2023. jan. 4. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Szurkolok és kitartást, ha elkezd kúszni, talán könnyebb lesz. :)
2023. jan. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!