Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Két éve voltunk együtt a párommal, ő 29 éves, villamosmérnök. Én 27 vagyok, gimnáziumi tanár.


Egy éve költöztünk össze, az ő szülei vettek egy kis zuglói lakást neki, én is itt élek vele. Gyereket terveztünk, de az volt a terv, hogy nagyjából 5 év múlva.


Most az ünnepek között többször rosszul lettem, azt hittem, csak a sok kaja... (Mindig védekeztünk, szedek tablettát, sosem hagytam ki). De a biztonság kedvéért csináltam egy tesztet és pozitív lett.


A párom örült neki, viszont az anyja kiakadt, szó szerint tajtékzik a gyűlölettől. Mindig tudtam, hogy nem vagyok a szíve csücske, de eddig csak finoman célozgatott rá. Tegnap viszont, miután megtudta a hírt, felhívott engem és mindennek elmondott.


Szerinte csak azért vagyok a fiával, hogy legyen, aki eltart engem, és a gyerekkel is csak magamhoz akarom láncolni. Megfenyegetett, hogy kidobat a lakásból (az ő nevükön van, nem a páromén) és mindent megtesz, hogy a párom találjon helyettem egy másik nőt.


Őszintén szólva nagyon félek. Ha tényleg megteszi ezt, nem tudom, mi lesz velem. Saját otthonom nincs, a nettó 200 ezres tanári fizetésemből meg nem tudom, hogy lehetne felnevelni egy gyereket.


A párom azt mondja, hogy ne foglalkozzak az anyjával, mindig ilyen volt, de én így nem tudok nyugodt lenni. Ha valóra válnak a "jóslatai", tényleg kb. hajléktalanként végzem egy gyerekkel.



2023. jan. 4. 14:39
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%

Később egyébként mi fog változni?

Lesz elég pénzetek külön menni?

Mert az anyós ugyanúgy anyós marad, és ugyanúgy nem fog veled szimpatizálni.

2023. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
88%
Én is úgy látom, ahogy az 5-ös. A mamának mindegy lett volna mikor jön a gyerek. Az én anyósom is ilyen, nem egyszerű. Végig zongoráztuk közös lakásvásárlásnál, esküvőnél, öröklésnél, gyerekvállalásnál. Neki sosem leszel elég jó és ezt a fiának kell tudni kezelni, nem neked. Nagyjából annyit tehetsz, hogy elfogadod ezzel a csomaggal együtt a párodat, vagy nem tartod meg sem a gyereket, sem a párodat és keresel magadnak olyan pasit, akinek normális családja van. Piszkosul nehéz ilyen anyóssal, de én csak miatta nem léptem volna le és biztosan nem vetetném el a babát, ha mi ketten készen állnánk rá.
2023. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

"Vagy akkor ő maradna szerinted a lakásban, míg te meg a gyerekeket az utcára kerül? Ezt feltételezed róla?"


Nem róla, hanem az anyjáról. Kegyetlen az a nő, mindig mindennek úgy kell lenni, ahogy ő akarja. A párom, illetve a párom apja mindig viccet csinálnak ebből, de igazából tényleg ez a helyzet, csak az lehet, amit "anyuka" mond.

2023. jan. 4. 15:20
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a parod szedje ossze a tokeit es alljon ki melletted illetve a szuletendo gyereke mellett az anyjaval szemben. Mifele ember az aki hagyja, hogy iranyitsak?
2023. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim válasza:
100%
Hagyjuk anyukát, értem én, hogy a legegyszerűbb ráfogni, de az, hogy a lakásban marad-e vagy sem, az a párod döntése, az anyja nem fogja oda bezárni. Tehát a kérdés még egyszer: úgy gondolod, hogy a párod inkább hagyja veszni a gyereket meg téged?
2023. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
92%
Ha a párod és az apja sem veszi komolyan az anyját, akkor szerintem nincs okod aggódni. Mindamellett kezdjetek el dolgozni a pároddal azon, hogy anyagilag függetlenek legyetek. Amíg az ingyenlakást élvezni tudjátok, élvezzétek - ezen is spóroltok. Amit ezen megspóroltok, mind gyűlhet tartaléknak. Másrészt pedig amiket felsoroltál, egyáltalán nem biztos, hogy kell vennetek, jó eséllyel kaptok használtan rokonoktól, ismerősöktől, csak kérdezzetek körbe. Végszükség esetén pedig megvehetitek használtan. Ami nem olcsó, de mindenképp javasolnám, az pár alkalomnyi pszichológus (a kollégák körében kérdezz körbe, kit ajánlanak, mert sok a kókler). Lehetőleg együtt, de ha csak te mész, az is jó. Egyrészt hogy téged megerősítsen az anyóssal szemben, másrészt hogy a párod megértse, milyen fontos kiállnia melletted.
2023. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
68%
#16 vagyok. Természetesen megtartanám a babát, mert a leírásod és kiegészítéseid alapján úgy látnám, hogy számíthatok a páromra, és ez a lényeg. Együtt megoldjátok a nehézségeket.
2023. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nekem is volt ilyen "anyósom". Tudod hol van most az a nő? A volt párommal él együtt, én meg a következő párkapcsolatomban (Ő a Férjem, az előző csak élettársi kapcsolat volt), a két gyerekemmel és a közössel Fiunkkal. Boldog vagyok! De az a kapcsolat nem működött, mert a volt párom is ezt mondta mindig, ne törődj vele...de ezt nem lehet!

A mostani anyósom szintén bele akar szólni mindenbe és a Férjem mit mond? Ez a mi otthonunk, itt mi mondjuk meg mi lesz, ha nem tetszik, kívül tágasabb!

Ő szeret engem és én vagyok a fontos számára, illetve a családunk! Itt kezdődik az igazi Férfi!


Gondolkodj el ezen! 🙂

2023. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
26%
7# Gondolkozzatok már kicsit....Itt nem csak arról van szó , hogy bízik e benne... Egyébirànt egy éve laknak együtt szóval...annyira azért még nem ismeri....de tegyük de fel, hogy nem veri át , nem lép le a titkárnőjèvel stb. Mi van ha beteg lesz , vagy ne adj isten meghal?? A kérdező nem tud egyedül eltartani egy gyereket. Azért ezt át kell gondolni. Egy albérletet egymagàra is necces ennyiből kifizetni, nem hogy még magát és egy gyereket eltartani, ha úgy alakul.
2023. jan. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
92%
10# nézzél már körül mennyibe kerülnek most a lakások...illetve önerőről hallottál?
2023. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!