Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanád a babát ilyen...

Megtartanád a babát ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Két éve voltunk együtt a párommal, ő 29 éves, villamosmérnök. Én 27 vagyok, gimnáziumi tanár.


Egy éve költöztünk össze, az ő szülei vettek egy kis zuglói lakást neki, én is itt élek vele. Gyereket terveztünk, de az volt a terv, hogy nagyjából 5 év múlva.


Most az ünnepek között többször rosszul lettem, azt hittem, csak a sok kaja... (Mindig védekeztünk, szedek tablettát, sosem hagytam ki). De a biztonság kedvéért csináltam egy tesztet és pozitív lett.


A párom örült neki, viszont az anyja kiakadt, szó szerint tajtékzik a gyűlölettől. Mindig tudtam, hogy nem vagyok a szíve csücske, de eddig csak finoman célozgatott rá. Tegnap viszont, miután megtudta a hírt, felhívott engem és mindennek elmondott.


Szerinte csak azért vagyok a fiával, hogy legyen, aki eltart engem, és a gyerekkel is csak magamhoz akarom láncolni. Megfenyegetett, hogy kidobat a lakásból (az ő nevükön van, nem a páromén) és mindent megtesz, hogy a párom találjon helyettem egy másik nőt.


Őszintén szólva nagyon félek. Ha tényleg megteszi ezt, nem tudom, mi lesz velem. Saját otthonom nincs, a nettó 200 ezres tanári fizetésemből meg nem tudom, hogy lehetne felnevelni egy gyereket.


A párom azt mondja, hogy ne foglalkozzak az anyjával, mindig ilyen volt, de én így nem tudok nyugodt lenni. Ha valóra válnak a "jóslatai", tényleg kb. hajléktalanként végzem egy gyerekkel.



2023. jan. 4. 14:39
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
89%
30 as ez azért kemény.jó b*zi anyósod van durva egy nő
2023. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
100%
Ezt bizisten segítő szándékkal írom: ha a párod villamosmérnök végzettséggel majd' 30 évesen 380-at keres Budapesten, akkor nagyon rossz helyen van. Ha függetlenedni akartok anyagilag, a helyében mindenképpen szétnéznék a munkaerőpiacon.
2023. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is feltűnt hogy elég kevés..
2023. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
94%
Ha a parod szeret,e sha az anyja kidob teged a lakasbol,akkor tuti o is megy veled,nem fogja hagyni,hogy egyedul elmenj...aztan majd anyuci rajon,hogy elvesztette a fiat,es sirhat...fel a fejjel,ha a parod igazab szeret melletted all.
2023. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
92%

Bármit is csinálsz, az anyós valószínűleg nem fog kedvelni (aztán ki tudja*), ha emiatt elveteted a babát, csak egy újabb tőr lesz, amivel beledöfhet egy amúgy is fájó sebbe.

A fő, hogy a párod melletted áll és szeretné ő is a babát! Az anyós szemétkedéseit viszont főként neki kellene hárítania. Csak büszkeségből nem költöznék el a helyetekben, gyűjteném tovább a pénzt, de ha túl sokszor dörgölitek az orrotok alá, hogy az ő lakásuk, akkor elgondolkodnék a lakásbérlésen (bevállalósoknak: vásárláson).

* Egy ismerősömnek akkor rendeződött az anyósával a viszonya, amikor (ideiglenesen) szétmentek a gyermek apjával. Becsúszott baba volt, a lányt azzal vádolta, hogy a gyerekkel akarta magához kötni a fiát. Az apuka élte tovább a megszokott legényéletet, bulizott, miegymás, anyuka dolgozott + a gyerek és egy idő után megunta ezt, döntés elé állította az apát, aki elment, majd idővel rájött, hogy az apaság fontosabb neki és visszaköltözött.

2023. jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus. Most azért van kibukva mert babát vártok, ha elvetetnéd, akkor azért lenne. Ha megtartod, akkor meg semmit nem tudsz jól csinálni. Tipikus, de kívánom, hogy észhez térjen.

A ti döntésetek, anyósnak semmi köze hozzá. Ha a párod kiáll mellettetek (mennetek kell a lakásból egyértelműen ő is megy), akkor nincs kérdés.

2023. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
59%

Én 142 ezer gyedet kapok, a férjem 179 ezret amiből még gyerektartást is fizetünk...(előző házasság)

Nekünk is mindenféle olyan kiadasunk van, amit írtál te is. Én nagyon örülnék, ha ennyi pénzből kellene havonta élnünk. Úgyhogy ez nem kevés :)

Anyossal viszont ne talalkozz ezek után és vegyetek egy saját lakást, annak a torlesztoje nincs havi 2oo ezer.

2023. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
84%
37) jó, de azt ne mondd, hogy havi összvissz 321 ezer - gyerektartásból ti albérletet vagy törlesztőrészletet fizettek, vagy tudtok gyűjteni saját ingatlanra...
2023. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 Bogus20 ***** válasza:
90%
Èn megmondanám anyósnak hogy kísérjen el abortuszra hogy együtt öljük meg az unokáját.
2023. jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Kérdező! Én a helyedben megtartanám. Nagyon sajnálom, hogy ilyen az anyósod hozzáállása. Jó lenne, ha tudnátok tőle függetlenedni, és megoldani a lakhatást. Mivel a barátod örül a babának, remélhetőleg ő is melletted fog állni. Egy anyós miatt nem éri meg elvetetni a gyerekedet. Minden jót kívánok, és jó döntést!
2023. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!