Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tudnék tenni, hogy jobban...

Mi tudnék tenni, hogy jobban aludjon?

Figyelt kérdés

Sosem volt jó alvó a 15 hónapos kislányom, viszont azt hittem 2 héttel ezelőtt, hogy talán valami alakul, egyszer például volt, hogy csak 2x kelt fel. De azóta rémálom minden éjszaka. Kb hajnali 1-kor felébred, cicit ker, lerakom, 10 perc múlva újra , próbálok neki inni adni, az nem jó. Ez így megy kb 3-ig, utána csak simán felül és el akar menni játszani. Nem hagyom, próbálom altatni, általában hajnali 5-kor alszik vissza.

Gondoltam arra, hogy a foga jön, bár mikor játszani akar alvás helyett, akkor nem hiszem. Vagy talán nem elég neki a tej, persze eszik napközben rendesen is, de este kipróbálok tejitalt,hátha. Nem változott semmi a napunkban, 2x1,5-2 órát kint vagyunk.

Annyira rosszul vagyok már, egyszerűen nem tudom mit csináljak, türelmetlen vagyok vele, nem tudok vele úgy foglalkozni napkozben ahogy kéne. Irtózatos bűntudatom van.



2023. jan. 10. 10:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A nappali alvása is ugyanaz, délelőtt egy félóra, délután kb másfél .
2023. jan. 10. 10:00
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, hogy nappal csak egyszer altatod. 15 hónaposan már lehet, hogy elég neki egy alvás, és nem elég fáradt estére. Hánykor alszik?
2023. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Eddig amikor egy nap csak egyszer aludt, sokkal rosszabb volt az éjszaka, mint mikor 2x. Illetve ha csak egyszer alszik, akkor estére baromi nyűgös lesz, de persze megpróbálom, hátha változott .

Reggel fél 8 körül kel, és 10 körül alszik egy kicsit. Utána ebéd után fél kettőtől háromig. Este 8-kor van fürdés, utána alvás.

2023. jan. 10. 10:39
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Volt ilyen a lanyomnal,csak tarsult hozza minden ejjel egy hiszti...vegul rajottunk a megoldasra...sehol mashol nem volt hajlando aludni,csak lent a földön velem.azt sem matracon meg veletlenul sem,csak tobb reteg pokrocon...neki jo volt,en meg ugy ebredtem minden reggel mint akit agyonvertek...masfel honapig volt igy,utana siman elaludt az agyban is es az ejjeli kelesek is abbamaradtak.
2023. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
15 honaposan mar reg nem kell ketszer aludnia nappal. Ezert nem almos ejjel.
2023. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ez bevált csak nem kiveszem az ágyból hanem amikor visszafektetem simogatom,közben megy a kedvenc zenéje vagy fehér zaj. Minden babának mas jó, van amelyiknek suttogni kell stb.

2023. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a napi egy apvás segíthet.

Neoünk ami bevált hasonló korú gyerekkep, a dm bio jó éjt baba teája (rossmannban is van, jobbára ugyanazok az összetevők). Előbb jó hígra csinálva, hogy bírja-e. A gyerek imádja az ízét, sima gyógynövény filteres tea. Sokkal jobban alszik tőle, csak a fogzás vagy a szepa kavar be. Igaz nekünk nem szopizik, cumija van.

2023. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves múlt, ilyet akkor csinált, mikor meg 2x aludt. Igaz nem játszott, csak feküdt, de órálat virrasztott reggelre meg tiszta nyűg volt.


Akkor kihúztam 1 alvásra, az első pár napban semmi változás, de aztán szép lassan elhagyta ezt az ébredést.

2023. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok; szerintem késő, hogy 8-kor fürdeted, akkor már aludnia kéne.

A két alvás oké, te látod, hogy kell-e neki; sokan simán másféléves korukig igénylik, csak ez volt az első, ami eszembe jutott :)

2023. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

En ezt probalnam meg


7.30 felkeles

8.00 reggeli

9.00-9.30 kimenni a szabadba, jatszoter, park

10.30-11.00 korul ha jo ido van, kint enni tizorait, ha nem akkor otthon

11.30-12.00 kozott alvas, ha ebredne probald visszaaltatni, hogy aludjon min. 2 orat halehet

13.30-14.00 korul ebed

15.00-sotetedesig szabad levegon

16.00-16.30 korul uzsi

17-18.30 otthon jatek (akar apukaval, jo mozgosan)

18.30 vacsora, kozben szobaszelloztetes

19.00 furdes, masszirozas, alvas


Nekunk ez valt be (az eleje mar 11.15-11.30 kozott aludt most mar inkabb 12.00-12.15 kozott; 16 honapos) - persze idojaras es egyeb elfoglaltsag fuggvenye a program, de a delelotti szabadban leves segit atlendulni a ‘reggeli faradtsagon)

2023. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!