Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet a babám kicsi...

Baja lehet a babám kicsi fejecskéjének? Vigyem ügyeletre vagy túlreagálom a dolgot? Milyen jelei lennének, ha baj lenne?

Figyelt kérdés

Hasaltattam a picit, ahogy a védőnő mondta. Egy vastagabb plédet használtam (még nem jött meg a habtapi), amit kétszer félbehajtottam, tehát 4 réteg volt alatta. Kiböfizett egy kicsit, textilpelenkáért nyúltam, hogy letöröljem a száját. Mire visszafordultam, a hátán feküdt. Egy kicsit sírt, ahogy hasaláskor mindig szokott. Utána kézben már nem sírt, rendesen evett is, fektetéskor kicsit mosolygott is talán. Aztán elaludt, ahogy általában ilyenkor szokott aludni délután fürdetés előtt. Félek, hogy beverte a fejecskéjét (első babánk, ezért még ilyenekben nincsen tapasztalatom). Lassan 4 hónapos, de még biztosan nem tud átfordulni, nem csinált korábban sosem ilyet. Ezért félek, hogy csak átdőlt a hátára. Többször olvastam itt is kérdésben a megrázott baba szindrómát. Ugye ennyitől nem lehet baja? Védőnőnek érdemes szólni?

Védőnő mondta, hogy keményen hasaltassam, úgy jobban fejlődik, mint puha matracon. Mit kellene máshogy csinálnom?



2023. jan. 11. 16:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi baja, nyugodj meg.
2023. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz ennyire, semmi baja. A vedőnőnek van igaza, kemény felületen hasaltasd. Muszáj amúgy megtanulniuk esni is, sokat fog még koppanni a feje, de így tanulják meg a testük határait, kepessegeit.
2023. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől semmi baja nem lesz. Majd amikor elkezd forgolódni még jobban/többször be fogja ütni a fejét aztán megtanulja szépen lerakni.
2023. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe kerülne a hasáról a hátára, ha nem fordul át? Nem egészen ártem, hogy milyen más módon kerülhetett volna hasról hátra, és eközben mégis hogy ütötte volna meg a fejét..
2023. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Átfordult vagy elhúzta a feje. Ne stresszelj, ők mèg olyanok, mint a gumibabák. Ilyen esèsek nekik nagyon hasznosak, ne parázz, mert ìgy cudar 2 èved lesz...
2023. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja. De javaslom hogy valami szorongásoldó technikát sürgősen sajátíts el, mert nehéz évek várnak rád míg felnő a gyerek. A legtöbb gyereknek nonstop sebes térde és lila/zöld foltos vagy puklis a feje.


Alapszabály hogy komolyabban akkor sérülnek meg ha magasról leesnek, pl. bútorról.

2023. jan. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

És az ügyeleten mit mondasz? ,,A gyerekem 4 rétegnyi takarón megfordult, szerintem agysérülést szenvedett.,,

Muszajbol megvizsgálják a gyereket, amire sem neki, sem nekik nincs szüksége, aztán elzavarnak, majd kirohognek ha elmentél. És meg is erdemelnéd.

Kicsit gondolkozz már. Nem üvegből van a gyerek. Ha nem tört össze a feje, amikor kinyomtad magadból, ez már meg se kottyan neki.

2023. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szerintem a te kicsi fejecskédnek van baja. És ne haragudj, de nem magyarázat, hogy első gyerek. Megfordult, ennyi történt, ezt minden szülő tudja, hogy normális dolog és semmi baja nem lesz tőle, pláne takarón.
2023. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Uramisten... Hát igen. Gyereke mindenkinek lehet. . 🤔
2023. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a babacskad kicsi fejecskejenek nincs semmi bajocskaja, de a tiednek sztem van.
2023. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!