Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás baba. Mi teendő...

Ekcémás baba. Mi teendő legyek a folytatásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Sajna ekcémás a kisfiam, aki 6 hónapos. Kaptunk rá krémet (szteroidos). Úgy nézem jobb tőle egy picit, puhított rajta, igaz csak egy napja használjuk (1 hétig kell). Viszont terjedt is, mióta felfedeztük...


Kérdésem hozzátok, akik hasonló helyzetben voltak/ vannak: Milyen krémet, fürdetőt ajánlanátok?


Jelenleg Weledát használok, de olyasmire váltanék, ami ekcémás (száraz) bőrre optimális lenne. Tanácsok? Az igazat megvallva én semmivel sem kenegettem őt eddig, csak fürdető+olykor pici babaolajat tettem a vízbe. De eddig nem is volt gondunk a bőrével.


Olvastam épp itt több pozitív véleményt a La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M testápoló balzsamról. Illetve a fürdetője is jó állítólag, de melyik az pontosan?


Köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni nekem!



2023. jan. 11. 21:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Olajos furdetők elég jók, bioderma, lá roche posay, mindkettő nagyon jó. De van olcsóbb árban a Mixa olajos furdető, az is bevalhat, mi most ezt használjuk. És bepanthen sensidaily testápoló krém vált be.
2023. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen, elkezdtük a hozzátáplálást, igaz eddig csak almát, banánt, répát és sütőtököt kapott. Most, hogy kiderült az ekcémá, pontosabban csak megerősítette az orvos, azt az ajánlást kaptam, hogy vezessük be a tojást, mogyorót hamarabb. Olvastam erről, épp fb-on kijött egy cikk egy tanulmányról, hogy kevesebb volt azok között a gyerekek között az allergiás, akiknél hamarabb vezették be. Közben persze félek és azon filozóm, vajon elrontottam e valamit?
2023. jan. 12. 11:23
 13/22 anonim ***** válasza:
Igen, mai tanulmany az uj allas szerint azt mondja ki, hog, 1 eves korig minden allergent be kell vezetni. Neken a doki azt mondta nehogy adjak 2 eves koraig mogyorot, diot. Sajnos ugy nez ki a mogyorora allergias, hanyt tole. Most megyunk majd specko tesztekre. Ha tehetben, bevezetnem neki hamarabb, az orvosi rendelo elott kb.
2023. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szoval igen, a dokid jol informalt. Az en dokim meg olyan tablazatot adott a HT elott, hogy olajos magvakat 2 eves kor elott, halat, fuszeres, fustolt dolgokat ne is adjak. Nem tartottam be, csak a diot, mogyorot, pisztaciat. Ezekre fognak allergia tesztet csinalni, sajnis a mogyorora regaalt.
2023. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az enyém a nem 100% pamut ruhától lett ekcémás egyszer, aztán az egyik fajta popsitörlőtől amit ajándékba kaptunk.
2023. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

6os vagyok.

Ami a mosást illeti folyékony mosódiót használok és ecettel öblítek. Ez is sokat segített.

2023. jan. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Ohh, annyi minden előidézheti 😣 Nekünk többféle popsitörlőnk van, de fenék tájékon nem volt problánk igazából eddig.


A mosószert megrendeltem, amit a kezdetekben használtunk. Hipoallergén. De ugye sok már kiválthatta. Megrendeltem a Biodermától a szükséges dolgokat, remélem segíteni fog..



Szerintem viszket neki? Az elmúlt pár napban sokan megébred, vagy van, hogy még alszik, csak mozgolódik, többet nyávog. Volt, hogy minden órában ébredt éjszaka, nem is egyszer. Nagyon kimerítő, van, hogy a sírás környékez..

2023. jan. 12. 19:55
 18/22 anonim ***** válasza:

Az ekcéma viszket, igen. Kislányom 5 éves, ha előjön neki, panaszkodik rá.


Széklete amúgy rendben van?

Nem refluxos?

2023. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, de ha az arcán (szája körül) van ekcéma, azzal mit tudok csinálni? A szteroidos krémet nem mertem oda felvinni... Kérdezzem meg az orvost? A férjem vitte, ő meg elfelejtette megkérdezni. Viszket neki a szája körül. Előbb azt hittem a nyaladzás miatt van, mert ugye az gyakori jelenség ebben a korban a kicsiknél, de szerintem simán ekcéma. A neten azt olvastam, hogy krémet kenjek rá 2x legalább egy nap. Olyan krémet, hidratálót, mint a bioderma.
2023. jan. 13. 12:14
 20/22 anonim ***** válasza:

Fiamnak direkt a szája körülre adták a szteroidos krémet, ott volt a legcsúnyább.


Felhívni nem tudod a rendelőt esetleg?

2023. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!