Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség bevált?

Kis korkülönbség bevált?

Figyelt kérdés
1 év két gyerek között tényleg kevés? Van akinek van tapasztalata? Testvéremmel 6 év van közöttünk, nekem ez sok volt gyerekként, tervezzük, hogy mi nem várnánk sokat a gyerekek között.
2023. jan. 17. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok segítséged van (apa, nagyik, nagypapák) akkor kivitelezhető, de sztem az első évben annyira zombi az ember, hogy örül, ha lyuk van a fenekén, nemhogy még egy terhességet végigcsináljon majd a nyakába szakadjon még egy pici baba. Nem olyan tündérmesés pónis flitteres mulatság ám, mint amilyennek látszik. :D
2023. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

1 év? Tehát szülés után 3 honappal már terhes akarsz lenni?


Én átgondolnám a helyedben....


Egyszer. Baromikib..szottnehéz. Nálunk 2 év van köztük. Én egy komplett őrült lettem 1 év alatt

Másodszor, ha a 2.terhességed borzalmas, hogy fogod az elsőt gondozni? Nekem vérzésem volt, vészes hányásom, ha nem lett volna a férjem nem tudom mi lett volna. Pokol volt így is.

Harmadszor. 3 hónap regenerálódás baromi kevés. Barátnőmnek ezért szedték ki a méhét. Neki 4hónap után, gyógyszer mellett fogant a kicsi, megtartották. Viszont a méhének nem volt ideje helyrejönnie, a szülésnél annyira roncsolódott, ki kellett szedni.



Nem lebeszélni akarlak, de gondold át.

A 6év valóban sok. De azért nem is kell egyből újra szülni, azért ven pár év ez a 2 érték közt.

2023. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egy év baromi kevés. 1-1,5 évesen indulnak el a babák. Szerinted mennyire praktikus egy járni tanuló mellé egy újszülött?


Az ideális korkülönbség szerintem 2-4 év között van, ahogy sikerül. Ott már önállóbb a nagy, mire születik a pici, ugyakkor hamar összenőnek, nem lesz közöttük generációs szakadék, hogy az egyik még csörgözik,a másik meg X-boxozna.


Az enyémek között 22 hónap van, kb. a kicsi 2,5-3 éves korára már jól tudtak együtt játszani. Két évet jártak együtt oviba, a nagy most elős, a kicsi jövő ősszel követi.


Ha kis korkülönbséget is akartok, az első gyerek egyéves kora előtt szerintem nagyon korai próbálkozni. Azért 1-2 éves kor között intenzív anyai jelenlétet igényel még egy kisgyerek.

2023. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A két nagy között szűk 3 év van, a két kicsi között csak 21 hónap, hát NAGYON éreztem a különbséget a kettő között. Az első egy évre a legkisebb babakorából nem is nagyon emlékszem.
2023. jan. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2 év is brutális. Bele sem merek gondolni, hogy egy baba mellé még egy újszülött is legyen. Ha nem muszáj, ezt semmiképpen nem vállalnám be, jó szívvel ajánlom, inkább várjatok. Ráadásul ilyen korán teherbe esni szülés után nagyon rizikós.
2023. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
4-es voltam, utóirat, de amúgy bevált a dolog, mert azóta is a két kicsi tök jól elvan együtt, de az egy év az valami ultrabrutál lehet az elején valóban... Én nem erőltetném.
2023. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kivárom míg a nagy oviba megy,annál előbb nem vagyok hajlandó teherbe esni.
2023. jan. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi most várjuk a másodikat, a 17. hétben vagyok és az elejétől feküdnöm kell, mert folyamatosan vérzek, ha felkelek. A karácsony egy részét a kórházban töltöttem. Nyilván ez a ritkább eset, de azért nem árt belekalkulálni egy ilyen nehezebb terhességet is. Nekem az első álom volt, nem gondoltam, hogy ez lesz. Igazán nem baj, hogy a kisfiam már 3 éves és ovis, nem tudom mit csinálnánk, ha 1 éves lenne.
2023. jan. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kevés. 2 hét híján 4 év van a fiaim között. Néha sokan érzem de nem vészes. Igazából csak az zavar hogy a nagyon nagyon szereti a tesóját és inkább nyúzza egész nap ahelyett hogy néha játszana valami neki valót. Vagy társasozna, kártyának stb velünk. Persze nem annyira zavar de így iskola előtt jó lenne az agytorna. Amúgy a pici szempontjából nagyon jó mert a nagy sokat tanít neki. Ha tudtam volna hogy így fogadja a kistesót akkor tuti bevállaltam volna 1 évvel előbb is. Szeretnénk harmadikat, hát a pici természete végett azt hiszem még várunk. Bár még csak másfél éves de borzasztó szepás. Csak én vagyok jó mindenben, a tesó ha ad puszit vagy megölel már jön és tépi a ruháját, szóval ő biztos nem venné jó néven a kistesót. Sajnos van a családban egy kisfiú akinek 2,5 évesen lett tesója, és a féltékenység és a háttérbe szorulása akkora trauma volt neki hogy azt leírás nem lehet. Beszédfejlődésben és viselkedésben is problémája van.
2023. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3,5 van a ketto kozott, igy is baromi nehez, elkepzelni nem tudom milyen amikor ennel is kisebb a korkulonbseg es a masikat is oltoztetnk etetni stb kell. Az h a nagynak mar van azert nemi onallosaga nagy segitseg. Semmi penzert nem vallalnek ennel hamarabb
2023. jan. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!