Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szoktak "boldog babavárá...

Miért szoktak "boldog babavárást" kívánni?

Figyelt kérdés

Mindenféle lekezelés nélkül kérdezem, mert érdekel és nem értem :D.

Nekem valamiért olyan mintha Boldog Ünnepeket, Boldog Karácsonyt, szülinapot...kívánna de ez a babaváráshoz fura hatást ad nem tudom miért. Ritkán szoktam látni. Gratulálok és boldog babavárást, így szokott nézni. Maga a babavárás köztudodtan egy boldog és örömteli folyamat már aki egyértelműen akarja és ahol ezt szoktam látni kérdéseknél ott akarják is, miért kell külön kívánni ezt? :) Mégegyszer, mindenféle lekezelés nélkül érdeklődöm ha valakinek így jönne át sorry, pusztán megfigyeltem ezt és érdkelődöm. Nekem valahogy furán hat ez a mondat de nem ez életem legnagyobb gondja sem mielőtt ezt is mondaná bárki.



2023. jan. 25. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják higy jót kívánjanak.

Ha kismama leszel majd rájössz hogy nagy stressz az egész,meg sokmindenkinek rossz dolgok történnek

2023. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig móka és kacagás egy-egy várandósság, így ez egy igazán kedves gesztus. Mindenki boldog babavárásban reménykedik! 🥰
2023. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát mert nem mindenkinek egyszerű a terhessége ez nem olyan mint a filmekbe, hogy vidáman szökdécselsz 9 hónapon át. Vagyis hogy aki szerencsés annak olyan és ezt kivánják, hogy boldog dologgal teli babavárást. Ne korházba járkálos bentfekvős vagy otthon ágynyugalomra ítélt végig hányos terhességed legyen, ne legyél cukor beteg ne dagadj meg félidőtől mint egy lufi ilyesmi.
2023. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is azért szoktam ezt mondani, mert ezzel a "boldog" szóval foglalom össze, hogy problémamentes, stresszmentes, striamentes, vizesedésmentes, aranyérmentes, hassimogatós, nagyokat alvós, nyugodt, vidám és egészséges terhességet kívánok. Mert természetesen ezeket nem fogom felhozni, a kismama is tisztában van a várható dolgokkal.
2023. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Maga a babavárás köztudodtan egy boldog és örömteli folyamat"


Mert el vagy tévedve.

Egyáltalán nem az, ha nem problémamentes a terhesség és azért kívánják, hogy az legyen.

2023. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet elvagyok tévedve de köszönöm a hasznos válaszokat! Így már értem :).
2023. jan. 25. 11:36
 7/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Egy várt terhesség is hatalmas stressz, hogy minden rendbe legyen a babával.
2023. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Maga a babavárás köztudodtan egy boldog és örömteli folyamat"

. Ja, mint amennyire a karácsony. Aztán néha mégsem úgy alakult.

Lehet, hogy neked nem voltak gondok terhességnél, másnál ehetnek. Meg ha alapnak vesszük is, hogy minden oké, attól még lehet jót kívánni, nem?

2023. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az első trimeszterben vagyok épp, 0-24 hányingerrel és étvágytalansággal, a fél napot a fürdőben töltöm, de még éjszaka is felébredek a hányingerre.

A köztudattal ellentétben nem vagyok túl boldog :)

2023. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Várt terhességem volt és ezt úgy mondom: A babavárás nem mindig ilyen egyszerű, sőt általában nem az. Nekem legalábbis nem maradt meg örömteli folyamatként. Soha az életben nem voltam még olyan rosszul, mint terhesen. A rengeteg hányás, hányinger, reflux az elviselhetetlen migrének (migrénes vagyok, de ennyi rohamom életemben nem volt mint terhesen), az ájulások , a folytonos szédülés, nyilván a stressz, hogy egészséges legyen a baba stb stb… Szóval ez nem csak has simiről, babakocsi választásról és baba szoba rendezésről szól :D Én mindig különválasztottam a gyereket a terhességtől és azt mondtam…. Ő életem legjobb döntése és a legboldogabb vagyok…. Ami a terhességet illeti…. Nagyon terhes :D
2023. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!