Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan működik az, hogy...

Hogyan működik az, hogy valaki kórház elé kihelyezett inkubátorba teszi a gyermekét ? Abban a kórházban, ahol szüli, onnan hogy viheti haza,ha például annyira rosszak az anyagi körülményei ? Vagy kijön az anya a szülészetről a babájával és elsétál ?

Figyelt kérdés

egy másik kórház inkubátorához pár nap múlva ?

Vagy a terhesség alatt miből vett vitaminokat , kismamaruhákat, ha nagyon szegény, olyannyira ,hogy emiatt nem tudja vállalni a picit ?


2023. jan. 31. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Mondd, hogy nagyon fiatal vagy!

Inkubátorba jellemzően gondozatlan terhesség, otthonszülés után teszik a gyereket. A vitamin (a folsavon kívül) az anyát védi, nem létszükséglet, ahogy terhesruha nélkül is kibírja az, akinek más a fő gondja

2023. jan. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ja értem. Tehát valaki egész terhesség alatt nem járt gondozásra ?

De közben nem aggódott , hogy esetleg vele sincs rendben egészségileg minden ? Minden kórház előtt vannak inkubátorok ?

2023. jan. 31. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a terhességek általában elhanyagoltak, senki sem tudja (ha sejti is a környezet nem izgatja őket, ne szerető családokat képzelj el többségében). Vitamin nem létszükséglet, az anya lesz vitaminhiányos (a folvas a fontos, de ha nem szed akkor sem biztos, hogy beteg lesz a baba, csak csökkenti az esélyét). Azok a nők olyan élethelyzetben vannak, amit sokan el sem tudnak képzelni. A legjobb megoldásnak azt találják, hogy titkolják, megszülik otthon vagy valahol és minden erejüket összeszedve elviszik az inkubátorba (ami becsülendő valahol, mert gondoskodik a babáról, hogy biztos helyen legyen). Sokszor tényleg olyan helyzetben élnek azok az anyák, hogy konkrétan életveszélyben lenne a baba, ha megtartja. Így nem derül ki, hogy az ő volt. Nem keresik, ha az inkubátorba tette.

Tényleg sokan el sem tudják képzelni milyen életek vannak, milyen élethelyzetben lesznek páran anyák.

2023. jan. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Én igazából csak azt nem értem, hogy ez hogy működik. Mármint oké, hogy megszüli, beviszi, csenget és oké. De addigvsenki nem látja őt? Nem fura senkinek, hogy valaki mondjuk az éjszaka közepén akar bemenni a kórházba egy babával? Nem jártam sok kórházban, de általában azért van portás, őr meg ilyenek..
2023. jan. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az inkubatorok altalaban a korhaz egy eldugodtabb sarkan vannak, ahol nincs senki. Nalunk ugy van, hogy a falban van benne, tehat bemenni sehova nem kell, hanem beteszed a babat, razarod az ajtot es ennyi. Az inkubator pedig erzekelos, azonnal riaszt, hogy belekerult egy baba es valaki a korhazbol ertemegy.

Te nem csengetsz, nem szolsz senkinek, elsetalsz.

2023. jan. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok. Általában egy kieső(bb) részen van. Nem kell portán sem átmenni, tényleg próbálják úgy helyezni, hogy a lehető legkevesebb ember járjon arra. (Plusz ha látják is és tudják, hogy oda megy akkor "elfordulnak"). Általában éjfél és hajnal 2-3közt tesznek be babát, amikor a legkisebb a mozgás. Sőt, az a szabály, hogyha jelez, hogy baba van az inkubátorban akkor várni kell kicsit, hogy az anya kitudjon menni. Ha baj van (van légzésfigyelő benne) akkor azonnal futás, de ha nincs gond kicsit várni kell, hogy tuti anonim maradjon az anya. Utána vihetjük az osztályra.

Az inkubátornak az a lényege, hogy ezek az anyák teljesen anonim módon betehessék, senki se kérdezzen semmi. Így nagyobb az esély arra, hogy használják. (Csecsemesős vagyok egy ilyen kórházban, ahol van babamentő inkubátor. Megvan a protokolja az egésznek, hogy kell eljárni)

2023. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek írják. Nálunk a nőgyógyászati klinika hátsó bejáratánál van, közvetlenül a szülészet mellett. Azt a bejáratot eleve csak éjjel használják, nappal máshonnan jutnak be szülni is. A klinika telepnek több bejárata van. Portás ugyan van, de senki nem fogja megkérdezni, hogy a gyerekklinikára, a fül-orr-gégére, a sürgősségire... vagy az több tíz másik, éjjeli ügyeletet is ellátó épületbe mész a csecsemővel. Ha akarja kifelé mehet bármelyik másik kapun.

Abszolút diszkrét.

2023. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

4


Egyébként a portást nem érdekli..

Mmint mehetnék ügyeletre is. Ha nem kérdezed, nem szól hozzád, max köszön

2023. jan. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. Köszönöm a válaszokat, most már értem! :)
2023. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnálom ezeket az anyákat , de legalább a babának van esélye egy szép életre.


És ha a gyermek felnő és esetleg meg akarja találni az anyukáját, vagy az anyukája őt , erre abszolút semmi esély sincs ?

2023. jan. 31. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!