Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák hogyan?

Egyedülálló anyukák hogyan?

Figyelt kérdés

Hogy tudnék segítség nélkül (se rokon se senki) 190Eft-os fizetéssel helyet találni magunknak 1éves gyerekkel Budapesten? Hogy tudnám fent tartani?


Még nem mentem vissza dolgozni még nem kerestem bölcsit még nem találtam albérletet de egyszerűen nem bírom a párommal. Merre induljak, hogy oldjam meg? Segítsetek kérlek ha vissza mennék dolgozni max 190eft-ot kapnék fizunak kétségbe vagyok esve de nem bírom már idegekkel lépnem kell.



2023. febr. 3. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg sehogy csak, ha van valami ismerős akivel össze tudsz költözni. Pont most az albérletek az egekben de még ha olcson 100 körül kapnál egy szoba konyhát akkor is nagyon szűkösen vagy sehogy nem jönnétek ki. Ha nincs rokon vagy ismerős akihez mehetnél akkor anyaotthon talán de az se megoldás örökre és várólistán se lennél elsők közt. Egyáltalán gyerektartast fizetne ? Mi történt ami miatt igy kivagy?
2023. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszú lenne leírni egy így is nullazom magam mindig mert az en osszes penzem elmegy nem reszletezem de lepnem kell mert bekattanok ha maradok. Gyerektartast fizetne hitelunk nincs. Azt mondod 100eft talalnek albit akkor se jonnek ki?
2023. febr. 3. 14:52
 3/65 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás lehet, ha másokkal közösen veszel ki lakást és te/ti csak egy szobát használtok.

De okosabb elöször jobban fizetö munkahelyet keresni, mert így elég kilátástalan a dolog.

2023. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi gyerektartást fizetne?
2023. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de most hogy érted a "gyerektartást fizetne" kitételt?

Elváltál, vagy tervezed esetleg?

A gyerektartást minden esetben megitélik, ha az apának van munkahelye, ha nincs, akkor a bíróság megelölegezi, amíg az apától vissza tudják szerezni.

Ha külön költözöl a gyerekkel, akkor neked jár emelt családi pótlék, ami szintén plusz jövedelem.

Miért Pesten akarsz valamit keresni? Vidéken sok helyen jóval olcsóbb a megélhetés, nem feltétlen érdemes felköltözni Pestre.

Adott esetben utána lehet kérdezni anyaotthonnak is, ott valameddig élhetsz a gyerekkel, ha nincs más lehetöséged.

2023. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

A közös albérlet tényleg jó megoldás. Szoktak ilyet hirdetni. Első körben ez a megoldás. Utána láthatod mennyi a maradék. Ki lehet jönni nagyon kevésből is, de jól kell gazdálkodni. Szülők nincsenek?

Én is maradtam egyedül két gyerekkel 10 évvel ezelőtt, 55.000.- Ft-ból éltünk, nem fizetett apuka semmit. Lakás az egy romos egyszoba volt, ami a konyha és fürdő volt egyben. Lavorban mosakodtam, a gyerekek is. 47 kilóra fogytam, de minden jobb volt, mint az apukával.


Ezt csak azért írtam le, hogy lásd megoldható minden...

2023. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom
2023. febr. 3. 15:13
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 190 a fizud ha ebből le jönne 100 akkor marad 90e forintod,egész hónapban főleg egy kisbabával nem elég főleg a mai árak mellett.
2023. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
87%
9as vagyok,gyerekkel meg amúgy borzasztó nehéz albérletet találni az sem biztos hogy sikerül vagy csak nagyon nehezen ezt is vedd figyelembe sajnos a kisgyerekes anyukák egyedül könnyen az utcán találhatja magát.
2023. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy, ez az igazság, ha százszor leírod, hogy nem bírod a pároddal, akkor sem fogsz tudni lépni. Max. ha valami anyaotthon ideiglenesen befogad, de ott sem maradhatsz végleg, 190 ezerből meg 2 év múlva sem mész semmire.


Szobát meg senki nem fog neked kiadni gyerekkel. Az van, hogy maradsz a pasiddal vagy otthagyod a gyereket és lépsz egyedül, most azt fogod írni, nem vagy erre képes, de akkor sem fogtok tudni megélni sehogy ennyi pénzből.

2023. febr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!