Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számítsak az első alkalom...

Mire számítsak az első alkalommal, amikor korai fejlesztésre viszem a babámat?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos babám nem szeret annyira hason lenni. Kb 10 percet elvan, még mosolyog is, de többet nem igazán. Könyökölni kevésbé szokott, inkább egymás után többször nyújtott karral pár másodpercre felnyomja magát és úgy nézeget. Ha elfárad, akkor pedig a levegőben tartja a kezeit. Behajlítva, testére merőlegesen tartja a karját.

2023. febr. 6. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Ezért miért küldenek? Semmi olyat nem írtál
2023. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Ilyen gonddal inkabb devenyeshez mennek. Az sokat tud segiteni.


Gyerekkel voltunk egy komolyabb helyen felmeresre, fejlesztesre. 3 alkalom utan otthagytuk oket mint a p...a. Szart se ertek. Most megyunk normalisabb helyre. Gondolom tsm tornara gondoltal. Az inkabb idosebbeknek valo tudtommal.


Masik hyerekunknek a devenyes torna sokat szamitott az ilyen forgasos meg hasonlo hianyoknal.

2023. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Arra, hogy udvariasan hazakükdenek max. pár gyakorlat megmutatása után.
2023. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Védőnő javasolta, hogy vigyem el, mert nem könyököl ês sosem szeretett hason lenni.


Olvastam a dévényes tornáról. Kérdeztem is a védőnőt, de azt válaszolta, hogy arra nincs szükség jelenleg, nincs akkora baj.


Nem tudom, hogy tsm torna lesz-e. Csak annyit mondott, hogy a korai fejlesztésre kérjek időpontot, oda tudom elvinni a picit. Telefonban meg azt mondták csak, hogy minden papírt, zárójelentést, stb, mindent vigyek majd.


Bárhova elvinném, ha baja van és hátha tudnak segíteni.

2023. febr. 6. 19:30
 5/16 anonim ***** válasza:
29%
megnézik, tornáztatják a babádat, hogy hol feszes esetleg. amit a kérdésleírásban írtál, azt repülőzésnek hívják. annak egy jó "ellenszere", ha a hátán fektetve, a karjait maga előtt keresztezed, "megöleli magát" a baba. nyit, zár, nyit, zár. :) tornáztasd ezzel őt, így kevesebbet "árt" a repülőzés. esetleg megpróbálhatod, hogy egy kisebb plédet feltekersz, és a mellkasa alá rakod, ez segít tartani magát, tovább fog hasalni. Az én babám akkor kezdett el jobban, többet hasalni, miután rajtam hasalt :D kanapén hátradőlve ültem, ő hason volt rajtam, és a mellkasomon könyökölt. valamiért ez volt az áttörés.
2023. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk első alkalommal állapotfelmérés volt, a gyógytornász tett fel kérdéseket miket szokott csinálni a baba, milyenek voltak a születési körülmények, zárójelentés jó ha nálad van, a család összetételét kérdezte, közben megnézte a babát, mit tud mit nem, ilyesmik voltak. Utána ezek alapján foglalkoztak vele, korának megfelelően, játékokkal motiválva, volt hintáztatás, huple, nagy gumilabda (ezen hasalt a kicsi), áttornáztatta stb.
2023. febr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Játékból szoktam csinálni a kezével, hogy megöleli magát. Sütünk-sütünk pogácsát rész után. :) Nem tudtam, hogy valójában hasznos is lehet ez a karmozdulat.

Plédet próbáltam, de nem igazán tetszett neki. Illetve rajtam is hasalt, de az nem hasaltatás volt, csak együtt pihenés. Nem sokáig jött be neki. Inkább ölben, kézben akart lenni már akkor is. Biztos azért volt nálatok áttörés, mert téged nézhetett. Aranyos :)

2023. febr. 6. 22:40
 8/16 A kérdező kommentje:
Állapotfelmérésre gondoltam én is elsősorban. Köszönöm a megerősítést. :)
2023. febr. 6. 22:41
 9/16 anonim ***** válasza:

Vedonok hasznosak de idonket olyan ostobasagokat tudnak javasolgatni, hogy az valami orulet.


Szerintem ido es penzkidobas lesz. Devenyesesnel 2-3 alkalom eleg lenne. Ide meg be fogtok jarogatni rendszeresen valszeg


De majd ird meg mi lett. Erdekel.


Amugy a legtobb esetben a gyerek magatol is megtanulja mi merre, de artani nem artanak neki a tornak, hogy kicsit gyorsuljon.


Hova mentek amugy?

2023. febr. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"de artani nem artanak neki a tornak, hogy kicsit gyorsuljon."


De bizony, hogy árt!

Az idegrendszer megfelelő fejlődéséhez nem az kell, hogy átszaladjon, neadj' átugorjon a mozgásfejlődési állomásokon (ami normális ütemű gyerekek "megkezelgetésénél" jellemzően elő szokott fordulni), hanem hogy mindent alaposan begyakoroljon.

Valódi megkésettségnél van létjogosultsága a "gyorsításnak" (valójában megsegítés a jó szó).


Annak a gyereknek, akinek simán megy a tenyértámasz (az a nyújtott karos pozíció), annak aligha "van baja" a hasalással.

Dévényes megketelgetéssel valószínűleg egy alkalom utan szabályos kúszás helyett mászna szerencsétlen.

2023. febr. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!