Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor dől el hogy jobb- vagy...

Mikor dől el hogy jobb- vagy balkezes lesz a gyerek?

Figyelt kérdés
ha pl a bal kezénél fogva próbálom sétáltatni, átteszi a kezemet a jobb kezébe és úgy megyünk tovább akkor ez jelent vmit? :)
2010. okt. 5. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Kanál, és egyéb eszközhasználatnál nem látszik, hogy melyik kezével nyúl a tárgyakért? 1 éves a kisfiam, és már látszik, hogy jobb kezes lesz (az apja balkezes, így már előre örültem, hogy ha ő is balkezes lenne, akkor nem kell azon agyalnom, hogy tanítsam meg erre-arra). Jobb kézzel nyúl a tárgyakért, ha nyújtok felé valamit.
2010. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy biztosan csak ovis kor környékén. De az én nagyobbik fiamnál már két hónaposan látszott, hogy balos lesz. Csak a bal keze ujját szopta, később mindenért ballal nyúlt és mindent ballal csinált. Most 2,5 éves és meg vagyok róla győződve, hogy bal kezes.
2010. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Véglegesen 5 éves korra dől el. de szerintem egy 1,5 évesnél már egyértelmű melyik kezét használja ügyesebben.
2010. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1,5 éves a lányom, balkezes! Hiába adom a jobb kezébe a kanalat, csak a ballal eszi! Mindenért bal kézzel nyúl, bármit a jobba adok átteszi a bal kezébe!
2010. okt. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!