Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban várható...

Hány hónapos korban várható az első olyan pelenka, amiben csak pisi van, kaki nincs?

Figyelt kérdés

Olvastam itt, hogy valakinél 5 hónapos volt már a baba, mikor először cserélt "csak pisis" pelenkát. Meg ugye jellemző, hogy az újszülöttek, pár hónapos korukig nagyon sűrűn kakilnak, naponta 10-12 alkalommal is egy keveset.

Így a kérdésem: nálatok mikor volt az első olyan pelenka, amit a sok pisi miatt cseréltetek, nem kaki miatt? Tényleg csak soká lesz ilyen?



2023. márc. 8. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pár hetes.
2023. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Mindkét gyerekem csak anyatejes volt, olyan 3 hónapos koruktól kezdve kb hetente kakiltak, igaz akkor tokától bokáig 😆. Előtte sem volt soha minden pelusban kaki, általában napi 1-2szer pakoltak ki. Ez egyéni, a heti 1 és a napi 5 is normális anyatejesnél.
2023. márc. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk soha nem volt minden pelusban kaki.

Általában napi 1-2 alkalommal kakil a fiam már a kezdetek óta. Most lesz 10 hónapos.

2023. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hetes a fiam, napi 1-2 kaki van. Már egy hetes korától így van
2023. márc. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nagyon félreértettél.

Ujszülöttkortól van olyan pelus, amiben csak pisi van.

Az első pár napban van az, hogy a baba tisztul, és kakil szüntelenül, de utána már nem. Egyénenként változó, hogy napi hány székletet ürít. Nálunk pl 4-5 kakinál sosem volt több, csak amikor a foga jött vagy beteg volt.

2023. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szinte újszülött kortól.

Nálunk gykorlatilag (tényleg első pár napot leszámítva) rögtön volt olyan, hogy csak pisi volt a pelusban, kaki nem. Egy baba sem kakil minden pisiléskor, mint ahogy egy felnőtt sem.

2023. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttkortól.
2023. márc. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A nagyobb lányom kb 2-3 hetes korától csak párnaponta kakilt, szóval onnantól már voltak olyan pelusok, amiben csak pisi volt.

A kicsinél pont az előbb vettem le a pelust, és nem volt benne semmi folt, meg is lepődtem, ez volt az első :D 4 hónapos. Ne úgy értsd, hogy mindig tele volt kakival, csak ilyen kis "színes puki" jellegű piszok mindig van a pelusban, kivéve ezt az előbbi peluscserés esetet.


Mindketten anyatejesek, és úgy tudom, mindkét változat teljesen normális.

2023. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem most lesz 1 hónapos a kisfiam, az első 2 hétben minden egyes alkalommal volt kaki is a pisis pelusban, nem csak a magzatszurok, hanem utána már rendes csecsemő produktum us. A harmadik héttől már ébredt úgy, hogy csak egy kicsi pisi volt a pelusban, azt nem cseréltem, evett, vissza aludt és a következő evés végére is csak pisi volt. Aztán volt 2 nap amikor csak 1 kakis pelusa volt naponta, amúgy a jellemző az a napi 4-6 kakis pelus.

Csak anyatejes.

2023. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem volt sose minden pelenkában kaki 😮
2023. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!