Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más mindig megismeri a kisbabá...

Más mindig megismeri a kisbabája miért sír? Tényleg annyira különböző ahogy jelez?

Figyelt kérdés

Védőnő kérdezte a minap, és nemigazán érzünk különbséget. Nem firtatta tovább, de arcán látszott, hogy nem erre a válaszra számított.

Azóta kb ha sìr a gyerek (3hónapos), és nem jövök rá egyből, kb szarnak érzem magam.

Mostanában sokszor csinálja, hogy alvásból felkel (azt hiszem mert éhes) és sír. Próbálom megetetni, de csak még jobban sír. Próbálom visszaaltatni aztán, és vissza is alszik. Nappal sokszor kézben hajlandó aludni. De nehéz ha alvásból ébred, hogy most álmos (mert miért ébred fel akkor), vagy éhes. Gondolná az ember, hogy éhes. Ő meg sír mert etetni próbálom.



2023. márc. 13. 16:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Néha
49 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a fiam megszületett utána napikkal később csak sírt és sírt.

Már tiszta ideg voltam se kaka se pusi se cici srmmi se volt jó nem volt álmos semmi.

Itthon volt a párom az anyukám senki nem tudta megnyugtatni.a végén úgy beidegesedtem levttem róla a ruhát.(nem emlékszem mit akartam azzal)Lám csodatörtént...melege volt.

Ki a franc tudja mi baja van...találgatsz és ha sikerrel jársz akkor csend lesz.

1.5 éves fiamat se tudom sokszor mi baja csak nyomja a hisztit.lehrt csak szomjas vagy ehes vagy a játékmiatt begurul..

Az tuti ha húzza a lábát akkor fáj a pocakja de a pici babák meg a szülést is sokszor át élik újra

2023. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős korában én is úgy voltam vele, hogy azt gondoltam, az anyukák olyan meggyőződéssel tudják mondani, hogy most miért sír, mintha tudnák, pedig nekem úgy tűnt, hogy csupa próba- találat alapon működik legtöbbször. Most már 8 hónapos, többször értem, mi a baj, de így se mindig, és más is van így, nyugi. A gyerekorvos barátnőm is épp ma mondta, hogy egész nap sír a 8 hónapos kánya, és nem tud rajönni az okára. Csöppet se érezd magad emiatt rossz anyának.
2023. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

2 gyerek után nekem másé is megy


Az éhes vagyok

A fáj

És a valami nem jó ( kaka; meleg: hideg van)

Sírást meg tudom különböztetni

2023. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan!

Már beszél, de úgy kell faggassam mi a baj.


Egy sírását ismerem fel fixen, ami az álmos sírása de csak mert különösen fájdalmasan sír (nagyon jó az alvókája, szeret aludni). Na meg az is iránymutató, hogy akkor sír így, ha felkel éjjel 😅

2023. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sem volt kb 4 honapos koraig miert sirhat.aztan mar nagyjabop tudtam.most 11 honapos es most mar tudom melyik siras mit jelez.
2023. márc. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam. Most 6 hónapos, sokszor tudom már hogy miért sír.

Szerintem az ritka ha olyan pici babánál már tudja az anya hogy miért sír. 😃

2023. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan volt egy éhes vagyok sírása, azt felismertem, a többi, hagyjuk is... 6-8 hó között 0-24 nyűglődés, sírdogálás... Soha nem jöttem rá miért. 14 hós korától van az, hogy 1 alvásos fix rutinunk van és látom, mikor nyűglődik az éhség (szomjúság) és/vagy a fáradtság miatt, meg mikor van csak hiszti. Szóval ne ostorozd magad, ez bizony próba, szerencse.
2023. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá erre a videóra youtubeon: “The secret language of babies”. Mióta ezt a videót megnéztem, lényegesen kevesebbet és rövidebb ideig sír a 2 hónapos babám.
2023. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én egyiknél sem tudtam, az apjuk állítása szerint hallotta a különbséget
2023. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem különbözik a sírás de nem is nehéz kikövetkeztetni mi baja lehet. Ha X ideje nem evett akkor értelemszerűen éhes, ha X ideje nem aludt akkor értelemszerűen álmos, ha büdös a pelenka akkor bekakilt, voilá
2023. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!