Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon az is számít beszédtanít...

Vajon az is számít beszédtanítasnak ha felolvasok neki?

Figyelt kérdés

Persze szoktunk mondókázni énekelni, de nem egész nap. Van hogy hordozóba rakom és felolvasok neki de ilyenkor legalább 1 órát vagy 2t olvasok. Ugye ez is jelent valamit?

6 hós baba



2023. márc. 16. 07:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hisz a mesélés fejleszti a szókincset.
2023. márc. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam! Mert a hordozóban is leskelődik, 1-2 óra után elalszik. Meg legalább így én is elvagyok hogy nem csak mesélünk! 😄
2023. márc. 16. 07:29
 3/18 A kérdező kommentje:
Attól tartottam hogy ha nem látja a számat fogalma sem lesz az egészről. De ödülök hogy az is jó ha hallja a beszédet
2023. márc. 16. 07:29
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
2 óra??? Mit olvasol fel neki? o.O És miért nem látja a szádat? Amúgy teljesen rendben van gondolom.
2023. márc. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Attól tanul meg beszélni, hogy beszédet hall, azt is amikor beszélsz valakivel, sőt főleg ebből tanulja meg. 2 órát olvasol a 6 hős babának? Ezt egy nagycsoportos ovis sem élvezné. Ez túl hosszú idő. Majd amikor már elkezdene beszélni, akkor fontos, hogy nézze a szádat. De ilyenkor se két órát tud figyelni, hanem amíg egy maszat mesét felolvasol, ami 3 perc. Kb. 2 évesen. Olvassál neki nyugidtan mesét, de igazából nem fontos egy féléves babának. Akkor már inkább mondokazz, énekelj a ritmus miatt.
2023. márc. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Írtam hogy hordozóban van. Hordozókendőben. Így élvezi mert közel van.

Szoktunk mondókazni meg verselni is. De kikapcsolódas gyanánt így olvasok neki ha rajtam van

2023. márc. 16. 08:14
 7/18 A kérdező kommentje:
Most kezdett szótagolni2 hete hogy babababa. Gondolom akkor ő is szépen fejlődik :)
2023. márc. 16. 08:17
 8/18 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez gagyogás nem szótagolás az enyém is csinálta.
2023. márc. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Arra mondom. Hogy akkor jól fejlődik
2023. márc. 16. 08:35
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Hú en nem görcsöltem erre rá sosem, 3 gyerkőcöm van, sokat beszéltem hozzájuk,volt mondóka ének is,később rövidebb mesék is de nem állandóan meg órákat, 1,5 éves korától esti mese is,első fiam 1 eves kora alatt már rengeteg szót mondott, 1,5 évesen tőmondatokban 21 hónaposan összetett mondatokban beszelt, azóta is imád beszélni :-) második fiamnál is így tettem, ott ráadásul meséltem is a nagyobbnak ezt is hallotta, mégis később kezdett el beszélni,mint a nagyobb, ugyan nem sokkal. A harmadék még csak 3 hónapos, szintén hallja ahogy mesélek a nagyobbnak, beszélek is hozzá énekelek neki, mqjd meglátjuk. Az biztos abszolút nem görcsölök rá.
2023. márc. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!