Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem megbuktam anyaként...

Úgy érzem megbuktam anyaként és a gyereknevelésben. Hasonló tapasztalatok vagy ötletek?

Figyelt kérdés
2,5 éves kisfiam 2 hete annyira borzasztóan viselkedik,hogy már teljesen kikészültünk a férjemmel együtt.Az egész nap küzdelem.Szétdobálja a játékait,egy percig sincs el egyedül.Még nem szobatiszta,de pelenkát nem akar cserélni,rugdalózik,kapálózik,harap.Szinte állandóan nyihog.felöltözés az küzdelem.Kimenni nem akar,de ha kint van,akkor bejönni sem.Napközben nem alszik,de így is este fél 10 amire sikerül elaludnia.Persze reggel aludna sokáig.Eddig el lehetett vele menni bárhová,de most már az induláskor nyavalyog,hogy haza,haza...Sehol sem érzi jól magát.Itthon is csak veszekedünk vele,mert milliószor elmondom,hogy nem szabad,de nem érti meg.Nagyon el vagyok keseredve.Nem így képzeltem a gyereknevelést.Úgy érzem boldogtalan vagyok,pedig nagyon szeretem és nehezen jött össze,de már nem bírom.Olyan jó lenne egy nyugis nap,ha szót fogadna.
2010. okt. 6. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
:-) dehogy buktál meg semiből:-)) aranyos vagy:-) DACKORSZAK! ahogy jött ugy fog elmulni nyugi. a lányom is ezt csinálta már tul van rajta. Türelem mást ne tudsz tenni. Egyik napról a másikra vége lesz!
2010. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Történt esetleg valami a közelmúltban?
2010. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Fel a fejjel, majd elmúlik. Örülj,hogy még nem kamaszodik, az rosszabb lesz.:-)
2010. okt. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem történt valami változás az életetekben? Költözés, viták a pároddal, betegség, hosszú távollét vagy akármi.... Ezek is okozhatják.

Légy vele nagyon türelmes Biztosan nem mondtál csődöt, de ne tekintsd úgy, mintha reménytelen eset lenne. Ne éreztesd vele, hogy fogalmad sincs mit kezd a cirkuszaival. Magyarázd el neki többször, nyugodtan, hogy fontos, hogy figyeljen rád, és megtegye amit kérsz, mert csak így tudtuk nyugodtan együtt élni. Te is teljesíted az ő kéréseit cserébe. Amíg nem javul a helyzet (persze itt nem hetekre gondolok), addig ne nagyon menjetek sehova, ne tedd ki magad felesleges idegeskedésnek. Persze a bevásárlás és ami muszáj, nem tartozik ide.

A párodnak kellene egyébként a legfőbb tekintélynek lenni a családban, és nem kikészülni neki is. Nálunk, ha ilyen gázos szitu van, akkor mindig leül beszélgetni a lányokkal, és érezteti velük, ha velem packáznak, akkor vele is, tehát ott van mögöttem az ő tekintélye is. Tőle pedig jobban tartanak, így meghúzzák magukat. Pedig nem kemény velük, hanem egyszerűen csak következetes. :)

2010. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi.Egy kicsit náthás volt,valamint összevesztem a tesómmal pár hete és előtte sírtam és kiabáltam és feszült is voltam.Ettől lehet?
2010. okt. 6. 22:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Próbálok türelmes lenni,de már nem megy.Segítségünk sincs és kész a fejem ez az igazság.Ha már nagyon mérges vagyok,akkor a fejéhez vágom,hogy milyen rossz,miért nem olyan,mint a többi gyerek,miért készít ki...Pont az a bajom,hogy miért nem tudom kezelni a helyzetet,ez elég baj nem?Ő lett a főnök úgy érzem.Tudom,hogy mit kellene tenni,de annyira kihoz a sodromból,hogy más úton megyek tovább...
2010. okt. 6. 22:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én ilyenkor rácsukom az ajtót, kimegyek, veszek egy nagy levegőt és aztán ha érzem, hogy normál értéken van a vérnyomásom visszamegyek.

Játékokat elrakom

nem cserélek pelust

nem öltöztetem fel

és nem megyünk sehova

Érdekes módon pár perc gondolkodás után, nem dobál, cserél pelust hang nélkül és öltözködik is.

2010. okt. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utsó hsz nagyon jó, sztem is így kell.

A lehető legrosszabb, ha a fejéhez vágod, hogy milyen rossz, és másokhoz hasonlítgatod. Nem titok, biztos rá fogsz jöni magadtól is: ő sosem lesz olyan, mint mások, mert ő Ő! Egyedi! Inkább hagyd ott, és menj át a szomszéd helyiségbe lehiggadni. Ne bőgj miatta, főleg ne előtte.



És igen,lehet attól, hogy látott vki miatt kiborulni. Talán rájött hogyan lehet kihozni a sodrodból, és irányítani téged. Azzal, ha bosszant, és te meg feladod, mert nem bírod cérnával.

Ha nagyon csúnyán viselkedik zárd be, vagy ültesd le egy olyan helyre, ahol nem tesz kárt semmiben. És ne törődj vele egy ideig. Mondjuk addig, amíg ő magától nem kullog utánad. Csak szét csendben tedd a dolgodat. Majd ha normálisa hangnemben ő keresi a társaságodat, akkor magyarázd el neki hogy helytelen volt a viselkedése, és kérjen bocsánatot...

2010. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Na nekem ugyan ez a gondom csak lánnyal. Ugyanennyi idős.

Többen azt mondták,hogy dackorszak meg hogy azért ilyen mert tudja hogy nemsokára érkezik a kistesó. Férjem nagyon türelmes ember de néha már ő sem bírja tovább. Leginkább velem viselkedik így, az apjával nem.

Egyik este altatáskor (ő 22:30 és 23:00 alszik csak el) azt mondta nekem suttogva: - anya, sokat kiabálsz velem.

Én meg elszégyeltem magam és a sötétben elkezdtem bőgni, mert tudom hogy neki van igaza.

Azóta visszavettem a hangomból, a lendületből, a tetteimből és úgy látom kezd jobb lenni a helyzet.

Lehet, hogy mindennek az oka a türelmetlenség és a kiabálás???

2010. okt. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez sajnos egy ördögi kör. Ő valami miatt ma éppen rossz te rosszul reagálod le és ettől folytatódik a történet tovább. Nézd meg hogy sokan irják is hogy ha nyugodtan csendben reagálnak úgy elérnek változást. Tényleg az a legjobb ha ilyenkor ha biztonságba helyezed kimész egy kicsit és megvárod amég lenyugszol. A gyermek a mi reakciónkból tanul. És ha azt látja hogy mi kiabálunk türelmetlenek vagyunk, ő is ugyanezt fogja visszaadni adott helyzetekben. Ez egy tanulási folyamat mint minden a gyermek életében. Mi vagyunk az első példakép, és a mi példánkon tanulnak meg mindent. A problémamegoldóképességet is. Mert nekik azt is tanulni kell. Nagyon jó példa erre amikor dühös egy gyerek. Ők még nem tudják kifejezni teljesen az érzéseiket. Ha valami nem sikerül vagy nem úgy van ahogy szeretnék akkor dühösek és hisztiznek. És a mi reakciónkból tanulnak. Ha mi is dühösek vagyunk és kiabálunk velük azt tanulják meg hogy ezt igy kell megoldani. Ha nyugodtak vagyunk akkor szépen lassan rá lehet vezetni arra hogy igy is meg lehet oldani a problémákat. A gyermeked a saját tükröd!
2010. okt. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!