Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesen milyen kivizsgálásra...

1 évesen milyen kivizsgálásra küldenek?

Figyelt kérdés

A kisfiam szept. végén töltötte az 1 évet. Voltunk a státusz vizsgálaton, ahol azt mondta a doki, hogy mivel csak 8 kg, ezért ha 15 hónapos korára nem lesz 9 kg felett, akkor elküld kivizsgálásra.

2950grammal született.

Hozzáteszem, egész nap megy a gyerek, folyton mozgásban van, még evés közben is, 1 percet sem ül meg. Az apja is sovány alkat, meg az ő családjában az összes férfi max. 60-70kg, és 180cm magas, szóval elég "cingárok". :)


2010. okt. 7. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
milyen magas a kisfiad?
2010. okt. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
minket semmilyen vizsgálatra nem küldtek el 1 évesen!
2010. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
77cm magas
2010. okt. 8. 09:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Kérdésem azokhoz szól, akiknek a gyermekük 1 éves korára nem 3szorozta meg a súlyát...
2010. okt. 12. 12:30
 5/15 anonim ***** válasza:

A lányom két évesen háromszorozza meg szóletési súlyát. Ő majdnem 4 kg val született, két évesen nincs 12 kg.

A kicsim nagyon rossz evő, én mindig panaszkodok a dokinőnek, de ő nem küldi sehová, nem sovány a lányom.

Amúgy vérvizsgálatra küldik előszőr a nem hízó vékony babákat, aztán ott kiderül, kell-e tovább menni.

2010. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
EEnyém meg nagy súllyal született, nem kétszerezett fél éves korára és nem háromszorozott egy éves korára.
2010. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kislányom 3500grammal született és 1 évesen kevesebb mint 9kg volt. Nem kellett sehova mennünk. 14 hósan 9,5 kg.
2010. okt. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Én nem aggódom a súlya miatt, mert mostanában volt 2 hétig beteg is, volt 1 hetes hasmenése is...

De a doki nagyon felidegesített, mert mondott pár olyan dolgot is, amihez jóformán semmi köze, meg nagyon durva is volt. Váltanék szívem szerint, de a környéken ez az egyetlen gyerekorvos van és egy nátha miatt nem szívesen cipelném busszal (autónk nincs) 25kmre a gyereket másik orvoshoz...

2010. okt. 12. 13:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát az enyém négy kilóval született, havi fél kg hízással számolva biztosan nem lesz 12kg a gyerek. Ez a háromszorozás elég nagy hülyeség, hiszen a 3kg születési súlyúaknak 9 kg kell lenni, a 4kg-osaknak 12kg-nak. Ez azt jelenti, hogy az én gyermekemnek 8kg kellene híznia, míg azoknak csak 6-ot. Ehhez képest azt vettem észre, hogy inkább a kisebb súlyú babák híznak többet, hogy behozzák a lemaradásukat...
2010. okt. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lányom 3120 g-al született, 4 hónapos korára már megduplázta, pénteken lesz 1 éves, de Ő sem háromszorozta meg, épphogy van 9 kg...

Mi jövő héten megyünk státusz vizsgálatra, én mondjuk folyton idegeskedem a súlya miatt, fél év alatt hízott összesen másfél kilót.:-S

2010. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!