Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok írni történeteket,...

Tudnátok írni történeteket, hogy milyen volt egy-egy nehezebb eset a szeparációs szorongó babátokkal?

Figyelt kérdés
Kicsit kezdek kiborulni, és jó lenne olyanoktól olvasni, akiknek tapasztalatuk van. A környezetemben mindenki azt mondja, hogy milyen cuki, hogy szeret és élvezzem ki. És értem ezt az oldalát is, de néha borzasztóan elegem van és inkább megértésre van szükségem, mint pozitív gondolatokra.
2023. márc. 23. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kihagytad a legfontosabbat hany eves? az enyem 15 honapos. kb 14 honapos kora ota ertuk el hogy nincs siras ha elmegyek egyedul valahova (evasarolni, kivinni a szemetet , tb...) perste kedv fuggo is nala. teny ha faradt, ehes, fogadzik persze hogy inkabb en kellek mint nagyi vagy apu. bird ki eljon az ido es nem, nem kell elvezned mert nem mindig szep. tudom. neha enis mar a hatam kozepere kivantam akkoris ha imadom de ha bogve maszik utannam ha wc-re megyek, fozni nemtudok mert csung a labamnal...ez van. normalis. es normalis ha teged idegesit neha / sokszor. mer attol meg tudom hogy imadod es tuzbe mennel erte...de akkoris mi is emberek vagyunk es neha sok. fel a fejjel. par honap es igerem jobb lesz
2023. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos a lányom

Brutál kivagyok.


Eleinte azért nem tudtam "lelépni", mert szoptattam. Mikor egyre többet evett, 8 hónaposan beindult a szepa első felvonása. Konkrétan pisilni nem tudtam úgy elmenni, hogy ne ordítana.

Utána mire ez elmaradt, a nagy kezdte az ovit, hordott haza kinden gethát. Csak én voltam jó.

15-6 hónaposan elkezdődött a szepa 2.0... a mai napig tart. Kegyetlen. A saját apjával nincs el. Ha csak a 3 házra levő boltba átmerek ugrani rgyedül, az felér neki egy kínzással. Mire visszaérek, az a netto 4 perc alatt egybefolyik taknya nyála, vörösre sírja a szemeit.


Anno fiamnál (holnap lesz 4 éves) nem is vettem észre, hogy át ment volna a szepán.

2023. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszem magammal a wc-re is. 17 hónapos, most azért nem olyan vészes, sokszor elvan magában. Hullámzik, napon és héten belül is. A trükk, ami működni szokott, az, hogy nem anya megy el, hanem apával vagy a nagyival sétálni mennek.
2023. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedül vécézés hiányzott legjobban. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam :D

Nekem azt tanácsolták és olvastam több helyen, hogy minél jobban le akarod passzolni, annál tovább tart. Meg hogy sok-sok kukucs játékot érdemes játszani, hogy megtanulja, hogy ha eltűnsz, akkor is létezel. És hát emlékeztetni érdemes magadat, hogy nem veled akar kiszúrni és nem te rontottad el, hanem ez egy természetes pszichológiai érési folyamat része. Most jön rá, hogy ő és te külön ember vagytok. És hogy ez fogja később meghatározni, hogy fog majd párkapcsolatban kötődni. (Persze nem kell kardodba dőlni a felelősségtől :D )

2023. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az első fél év nagyon nehéz volt, egy többemberes matrica babám volt, ahhoz képest az, hogy 1 év körül jött utánam mindenhová, felért egy üdüléssel. Aztán olyan 20 hónapos körül jött egy borzalmas ,,ANYA ANYA" időszak...csak én voltam a jó, az apját olyan szinten kizárta minden tevékenységből, hogy esélytelen volt segítenie nekem. Ha hazajött, akkor már kiabálta is neki, hogy ,,apa elmenjen!". Még a leesett kajadarabot se vehette fel a földről, mert azért is üvöltött, hogy ,,NEEM, ANYA!!". Közös játék kizárva, a kocsiba csak én tegyem be, mindezt persze magából kikelve. Ez nagyon nehéz volt mindkettőnknek, nekem azért is, mert megterhelő volt, hogy semmilyen feladatot nem adhatok át, ami gyerekkel kapcsolatos, meg sajnáltam is a férjemet. Ő meg teljesen magába roskadt, hogy a gyerek már nem is szereti, magát hibáztatta, pedig tudtuk mindketten, hogy ez nem erről szól. Szerintem nagyon jól csinálta amúgy, bármennyire is fájt neki, nem adta fel a próbálkozást, és egy hónap alatt lecsengett ez a durva rész. Persze ha fáradt, nyűgös a lányunk, akkor most is én kellek, de már szívesen tölt időt mással is.
2023. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kakilás közben az ölembe ül -.- például XD
2023. márc. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a történeteket! :) Az enyém még csak 9 hónapos, de hasonló a helyzet, mint az 5-öséknél. Minden csak tőlem jó és ha félrehajolok egy másik játékért, már vége a világnak. Tegnap úgy tűnt, mint aki álmos, úgyhogy letettem a kiságyba, amitől úgy üvölteni kezdett, hogy fél óráig ringattam utána, mire nem potyogtak a krokodilkönnyei és nézett rám úgy, mintha az udvarra dobtam volna ki az előbb egy téli éjszaka. És akkor kicsit elszakadt a cérna, mert hulla fáradt vagyok nap végére és a férjem még ilyenkor sem tudja átvenni pont akkor, amikor a legnehezebb vele.

De amúgy pont úgy vagyok vele, ahogy az 1-es írta. Imádom, és a csillagokat lehoznám neki, de néha nagyon tud hiányozni, hogy senki ne másszon azonnal rám, amint 5 másodpercig nem változtatok helyet. :D

2023. márc. 24. 06:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam egy ilyet valahol, hogy ,,The days are long, the years are short" és rengeteg igazság van benne. Ezek a napok hihetetlen hosszúnak tudnak tűnni, alig várod sokszor, hogy este legyen, és szusszanj egyet EGYEDÜL. Aztán meg egy másik pillanatban ráeszmélsz, hogy te jó ég, tegnap született, és már óvodába megy, mikor telt el ez a 3 év? :) Kitartás, az én tapasztalataim szerint van egy csúcs, egy durva rész, ami 1-2-3 hét, aztán fokozatosan jobb lesz a helyzet.
2023. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezzel teljesen egyet tudok érteni, én is ezt próbálom megfogalmazni 9 hónapja. Mintha minden nap legalább 2 vagy 3 lenne, közben meg már áll és eszik és hajcsatot kell tenni a hajába, hogy ne lógjon a szemébe. Most egyértelműen rosszabbodik a helyzet, ha 1 hónapon belül javulni kezd, addig kibírom. Hátha úgy lenne. :)
2023. márc. 24. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!