Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagy súllyal született...

Akinek nagy súllyal született a babája, nagyobb gyerekként/ felnőttként milyen lett?

Figyelt kérdés

4300 grammal született a kislányom, 4 hónapos korára megduplázta a súlyát. Őszintén (így névtelenül), aggódom. Félek, hogy ez később milyen következményekkel járhat. Plusz engem halálra szekáltak a suliban (más miatt), de örök traumát okozott, mai napig pszichológushoz járok. Félek, hogy ő ezért lesz célpont és szeretném, ha ő trauma nélkül nőne fel…

Köszönöm a válaszokat.



2023. márc. 31. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pszichologusoddal dolgozzatok mostantol azon, hogy a sajat traumaidat ne vetitsd ki a gyerekre. Mert ennek borzaszto vege lesz!

4 honapos. Gondolom nem tomod gumicukorral meg kolaval, nem ezert husis.

Semmit nem jelent a kesobbi suly szempontjabol az, hogy most mennyi. Amikor beindul a mozgasfejlodes, a hizas is lelassul.

2023. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

4,3 kiloval szuletett mindket fiam, mar 1evesenteljesen atlagosnak neztek ki, most a nagyobbik 7 eves, kifejezettenvekony, es nem is tulmagas, teljesen atlagos. A kicsi 3 eves, o is vekony/atlagos.


Unokaocseim majdnem triplaztak az egyebkent atlagos sulyukat fel eves korukra, husi-hurka babak voltak, de 1 eves korukra ok is teljesen atlagosak lettek, pont olyan a testalkatuk, mint a mi fiainknak. 3-an teljesen anyatejesek voltak, egyik 4 honapos koratol vegyesen kapott.

2023. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Unokatesóm, ma már 20 éves fiú a legjobb élő példa. Emlékszem kicsinek hasonló testsúllyal amit írtál, mindenki azon rémüldözött, hogy 8 kg volt 4 hónaposan te jó ég mekkora lesz. Mennyi hurkája van stb. Tartott mindez addig, míg el nem kezdett szaladgálni.

Összefoglalva hamar megnyúlt a gyerek. Ma már 185 cm és szálkás, vékony alkat. Szerintem ne aggódj. Sok múlik a genetikán.

2023. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Tesom parja 5,9(!) kiloval szuletett, 170 centi magas, sportos, vekonyabb alkat.
2023. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 56 cm és 3960 gr volt, egy évesen 12,5 kg volt. Mindenki azon kattogott milyen dundi, miért tömöm (nem tömtem). Most 5 éves, 112 cm magas, 17 kg. Most mindenki azon kattog milyen vékony miért nem etetem rendesen.
2023. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lányom 4200 grammal született, most 3 évesen teljesen normál testalkatú, 14 kg
2023. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3900 grammal született a lányom, most 11 éves 38 kg és 150 cm.. egyáltalán nem dundi.
2023. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4100 g volt, most 3 éves, a percentilis görbéken mindig pont az átlagot hozza. Nem nádszál, de nem is duci.
2023. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3950 el születtem. Alacsony és sovány vagyok.
2023. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent!! A fiam 4320 gramal született, 3 hónapos korára 9 kiló volt. Most 2 éves és majdnemhogy sovány... Ilyenkor ez még semmi mert kb 1 éves kora után nagyon lelassul a hízás.
2023. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!