Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 honapos baba nem szeret...

Erici89 kérdése:

7 honapos baba nem szeret hason lenni?Volt már hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Van egy olyan problémám,nem is tudom probléma e,hogy a majdnem 7 hónapos babám nem szeret hason lenni max 2 percet bírja.Fejét ölbe szépen tartja,legtöbbet hátán fekszik,oldalán akkor van ha valami után nyúl, nem sokat forgolodik.

Születése óta nagyon nyugis baba.

Még nem űl,de ügyeskedik.Sokaktol halottam hogy nem gond ha nem szereti a hasán de azért mégis aggodom.

Azok az anyukák válaszát várom akik szintén így voltak,vannak hogy hogyan fejlődött tovább a babájuk,kuszas mászás kimaradt e?Mikor fog már ülni?

Köszönöm szépen vállaszaitokat



2023. ápr. 13. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A fejét hason egyáltalán nem is tartja? Védőnő mondott valamit?


Én egy Dévényesnek mutatnám meg első sorban. Forogni tud már?

2023. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám utált hason lenni az elején, de 7 hónaposan már nem. Mikor már forgott teljesen jól elvolt hason is. Védőnő nem mondott semmit? Én is jelezném hogy nézze meg valaki mert ez fura.
2023. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tartja a fejét szépen aval nincs baj.

Sose szerette hason es ezért nem is erőltettem,úgy tudom vannak babák akik nem szeretik.Nagyon figyelmes,jokedvű,nem sírós baba.Jól fejlődik amugy csak nem szereti a hasán.

2023. ápr. 13. 09:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lassan kúsznia,másznia kellene, muszáj hason lennie.Akkor is,ha nem szereti.Védőnő,és szakember bevonása szerintem nem ártana.
2023. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen babák bizony, vagy túl kötött vagy túl laza az izomzatuk, csak ráfogják hogy nem szeret úgy lenni.


Mutasd meg egy, devenyesnek, biztos ami biztos alapon.

2023. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.Idáig nem erőltettem mert ugy gondoltam hogy minden eljön a maga idejében.Probáltam hasra rakni de egyből fordul az oldalára.Szerintem még 1 honapot várok es ha akkor sem lessz változas akkor doki.

Háton fekve kúszik, a kiságyba körbe kúszik addig tolja magát a lábával,játékok után nyúl oldalt fekve szóval mindent csinál amit egy 7 hónapos tud csak nincs a hasán

2023. ápr. 13. 09:44
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem.normális..Nekem is kesőbb volt,hogy a hasán feküdt merr utálta,de azért hozzászokott ..meg ugye hasonfekvésből kezd el kuszni mászni,nem hátonfekvésből.

A védőnőnek már jeleznie kellett volna neked,de ha még nem szólt akkor biztos ráér még..:/

2023. ápr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fontos lenne hason feküdni, mert a nyaki és háti izmok is úgy fejlődnek, ami elengedhetetlen a kúszáshoz,mászáshoz, üléshez.

Az én babám is utált hason lenni. 4 hónapos korig vártunk türelemmel, de semmi javulás, úgyhogy mentünk dévényre. Kötött izomzat miatt nem szeretett hason lenni. Szépen rendbehozták. Kúszás kimaradt, de a mászás nem. A mászás a fontosabb, hogy az legyen, mert az állást az készíti elő. Szóval szerintem irány a dévény torna minél hamarabb!

2023. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hiba lenne még egy hónapot várni. Az én fiam 7 hónaposan kúszott, felült. 8 hónaposan felállt.

Sajnos a leírásod alapján eléggé le van maradva a babád. Azt nem írtad hogy forogni tud-e.

2023. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A hasra fektetést az elején sok baba nem szereti,de utána azért nem árt hasra tenni többször,innen indul a kúszás,mászás minden. Forogni tud,hasról hátra,hátról hasra?6 hónapos korban kell a státuszon tudják. Védőnő nem kérdezgette az elmúlt hónapokban?Hason fejét kiemeli és megtartja tenyérre támaszkodva? Nekünk nem szeretett hason csak pár percig majd őrjöngött konkrétan,ez 3-4 hónaposan volt,elküldtek dévényre és volt kis aszimetria meg feszesség,konkrétan a 2.-3. alkalom után imádta a hason tartózkodást és azóta is,hátára alig lehet fordítani néha annyira nem akar úgy lenni,pedig nálunk korábban is jött. Akkor nekem a dévényes azt mondta lusta baba nincs,csak valamiért nem megy,fáj neki,stb. Egy hónapot szerintem is hiba lenne várni,inkább nézzék meg és mondják azt,hogy nincs gond,bár sajnos nem kizárt,hogy van pici feszesség.
2023. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!