Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ennyit vándorol...

Normális, hogy ennyit vándorol az ágyban egy ilyen kicsi baba?

Figyelt kérdés

Most 7 hetes, és már a kórházban is a kis flexi falú fekhelyen falig ment a kis fejével álmában (hason alszik a kezdetektől).

Itthon meg hiába a hatalmas kiságy, simán elmegy a fejtámláig (tömör falap), de elfordul rendszeresen 90°, néha 180°-ban az eredeti fektetési irányhoz képest, vagy teljesen párhuzamosan a rácshoz simul, kis keze lelóg.

Az éjszakát nagyrészt átalussza, pár óránként nyöszörög, de olyankor csak a pozíciója zavarja, mert ha középre rakom, alszik szépen tovább, nem is ébred fel rendesen.

Rácsvédőt tudatosan nem vettünk, mert olvastam, hogy nem biztonságos.



2023. ápr. 19. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is ezt csinálta, fel se merült bennem hogy ne lenne normális. Tudom hormonok meg minden, de ne keress problémát ott, ahol nincs.
2023. ápr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam (3 hónapos) is már az első napoktól kezdve felmászik a kiságy sarkához, és a sarokba nyomott fejjel alszik, hiába teszem le középre, max. 15 perc, és már be is mászott a sarokba.. :)

Nekünk van rácsvédőnk, a matrac és a kis madzagja rendesen oda fogja, úgyhogy esélytelen, hogy ne legyen biztonságos. Amióta elkezdte emelgetni a fejét, azóta jó párszor bevágta a tömör fa fejvégbe, ami rácsvédővel is nagyot koppant, nem is tudom mi lett volna, ha az nincs ott…

2023. ápr. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
A méhben szorosan volt benn, ott is mindig hozzáért a feje valamihez, ezt keresi most is, teljesen normális, biztonságérzetet ad neki. Evolúciós dolog is, mert régen együttaludtak, és onnan tudta, hogy ott vannak mellette, hogy hozzáért a feje pl. az anya karjához. Én babafészket vettem, így nem vándorolt, illetve együttaludtunk. Ezt sem mondja amúgy mindenki biztonságosnak, ha tartasz ettől, akkor megoldás lehet mellé a légzésfigyelő (persze csak akkor, ha tudod, hogyan kell újraéleszteni).
2023. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és külön a magyarázatot, mi az oka ennek a vándorlásnak.


#2

Milyen fajta rácsvédőtök van? Én is sajnálom, ha koppanik, de félek is a fulladástól.


#3

Babafészkünk van, de abban nem merném éjjel altatni, kifejezetten nem ajánlják. Csak nappal, felügyelet mellett alszik benne.

Légzésfigyelő van a kiságyban. A családban volt bölcsőhalál (anyósomék elsőszülöttje), így magasabb a kockázat a kicsire nézve. Az újraélesztést ismerem.


Az együttalvást sem tartom biztonságosnak, mi is sokat forgolódunk a férjemmel, de aludni sem mernék a baba mellett nyugodtan.

2023. ápr. 19. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Megoldás lehet még egy olyan ágy, aminek az ágytámláj magasabb, és be van vonva valamilyen puhább anyaggal. A bölcsőhalál kockázatát egyébként a gyakori ébredés is csökkenti (és egyébként az együttalvás is abban az esetben, ha a biztonságos együttalvás lépéseit betartják, de nem győzködni akarlak, csak ezzel kapcsolatban van egy csomó tévhit, viszont aki nem akar együttaludni, az is teljesen érthető).
2023. ápr. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem babafészekben alszik a babám, alatta légzésfigyelővel. A nagy is így aludt annó. De amikor napközben épp a franciaágyra sikerül letennem aludni akkor ott ő is vándorol
2023. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy alszunk együtt hogy babaobolben van mellettem igy biztos h nem tudok ra fekudni, es babafeszekben alszik miota hazahoztuk.
2023. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!