Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nyilvános helyen sír a...

Ha nyilvános helyen sír a baba ideges leszek, cikinek érzem. Más is küzdött ezzel a problémával?

Figyelt kérdés

Nem létező elvárásoknak akarok szerintem megfelelni... ha kimegyünk sétálni gyakran sír a babám (5 hónapos)- se babakocsi nem jó neki 20 percnél tovább (pedig direkt nem mózesben tolom már, hanem félig emelt pózban a hordozóban-ami szerencsére régebbi típusú jobban döntött, így hasonlít a sport babakocsihoz, csak még kisebb), sem a hordozás nem jó 30 percél tovább kint-utóbbit bent a lakásban gyönyörűen bírja-háton hordozom.

A baj ott van, mikor kimegyünk nyekereg majd hergeli magát és sír. Elkeseredve nézem a kocsit toló anyákat, hogy még altatni is képesek a babakocsiban. A mi babánk max 2 hetes koráig volt erre képes, azota max a hordozóban aludt kint rám kötve.

A problémám, hogy vércikinek érzem, hogy sír, úgy érzem abban a pillanatban, hogy rossz anya vagyok amiért nem tudom elhallgattatni.

Volt még így valaki, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen,



2023. ápr. 19. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Az durva, hogy nem a baba érdekel hogy mi baj, hanem a külsősök.
2023. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is erősen megvan ez, de tudtam, hogy nagy a megfelelési kényszerem. Azon vagyok, hogy megtanuljam, hogy ezzel ne foglalkozzak, csakis a baba igényeivel, és azért igyekszem megvigasztalni, hogy ő megnyugodjon, nem azért, hogy mások mit szólnak.
2023. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Most nálunk is ez van. A fiam szerette a babakocsit, a lányom nem. Ma is kivittem és vihettem kézben, mert sírt a babakocsiban. Próbálom úgy időzíteni a sétát, amikor aluszékony. A fiam (ovis) is szeretne kimenni, ezért nem mindig tudom kivárni a baba jó pillanatát. 2 hónapos a babám. Várom, hogy tudjon legalább már ülni,hátha úgy jobban fog neki tetszeni a babakocsi.
2023. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sírt a mózesben, a sportrész megváltás volt. Sírt az autósülésben, nem tudtunk sehova menni, kisült, hogy kényelmetlen neki. Azt megértem, hogy stresszel a sírás, de ne hagyd, hogy a hülye gondolatok a hatalmukba kerítsenek. Ez egy állapot, amikor már az idióta futóbicikli után rohansz úgy gondolsz vissza erre, hogy aaaa milyen nyugis volt (tudom nehéz ezt most elhinni). És tudod, hogy van a mondás: a rossz anyának sosem jut eszébe, hogy rossz anya lenne. Kitartás, elmúlik
2023. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat. Terméstetesen nyilván az ő igényei a legfontosabbak, talán túlzottan is kielégítem.

Szerintem abból is eredhet az idegesség, hogy anyós após megjegyezete az a jó gyerek aki nem sír. Meg az a jó anya akinél nem sír. Már mikor sírni kezd megy fel bennem a pumpa és dolgozik az adrenalin, hogy megoldjam, ne sírjon.

Legutóbb a Dm-ben kezdett sírni és tetézte csak, hogy egy anyuka félhangosan beszólt a vele lévő gyerekének "címezve", idézem: te azért nyugodtabb baba voltál.

Nagyszülők is kivannak, hogy ezt a gyereket nem lehet kivinni, bezzeg az xy unokája. Na ekkor is csak szabadkozom, hogy de értsék meg, mindent próbáltunk már. Jajj...

2023. ápr. 19. 19:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba sír. Mindenki volt egyszer baba, senki sem bújt ki 20 évesen az anyukájából, úgyhogy ne érezd magad emiatt rosszul, sőt, annak kellene, aki szerint ez zavaró. Hát, ő is zavaró volt anno akkor... De megértelek. Az én kicsim se szereti, ha pl. bomlik a napirendje. Pl. mikor elmegyünk szülinapra. Nem alszik rendesen a kocsiban, na erre megkaptam, hogy pedig a babák jól alszanak utazás közben, nem értik a miénk miért nem. 🙄 Azt sem, hogy miért nem alszik úgy, hogy körülötte vissongó gyerekek szaladgálnak... Egyszerűen nem és kész. Nekünk pl. a tanácsadó azt mondta, hogy ez teljesen normális, felnőtt korban, pl. o is rosszul alszik máshol, belegondolni se szeret, hogy vhol máshol kell aludnia. Ezek csak példák persze. Egy baba az baba. Nem ért még meg dolgokat. Nincs 2 egyforma. Anyódodék meg...az idő megszépít mindent, ahogy mondani szokták. Én sosem hallok szülőket (idősebbeket), hogy panaszkodnának, hogy X vagy Y de sírós volt. Hát persze, anno nem volt sírós baba...😉 ezek szerint 🤭 Próbálj röviden, tömören válaszolni, hogy te tudod mi a dolgod, miért olyan amilyen, te vagy az anyukája, minden baba más. De még így is kaphatsz "tanácsokat". Én is szoktam. 🤷🏻‍♀️😴 Kitartás ❤️
2023. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba más. Ezt dobta a gép. Nem a te hibád.
2023. ápr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én fiammal se lehetett sétálni, mindent gyűlölt. Már két éves, múltkor úgy vittem haza a vállamon, hogy taknyosra sikította a fejét, mert nem ihatott bele egy arra járó kutya pisájába a földön. Biztos vagyok benne, hogy volt akinek lettek volna megjegyzései, de ezen a ponton elég sok dolgot leszrok már. Igen, másoknak mind tökéletes, sosem síró, sosem hisztiző mintagyereke van, aki Petőfit szaval és fejben integrál két évesen, nekünk többieknek meg ilyen sírós gyerek jut. Ez van. Akinek nem tetszik, az menjen haza, és egyen virágföldet. Biztos jól csinálod, ne aggódj.
2023. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"anyós após megjegyezete az a jó gyerek aki nem sír. "


Huh, ezt úgy utálom! Ezt a minősítést. Mintha a hasfájós gyerek rossz lenne, mert nincs kussban. 😔 Meg az a jó, amelyik meg sem mukkan.

2023. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk elso gyerekemnel megvettek a nagyszulok a draga babakocsit ajandekba (amit kertuk, hogy ne legyen draga), es nem maradt meg benne. Naluk taroltuk szibte vadiuj allapotban, vegul aztan mondtak, hogy adjuk el, kell nekik a hely :D


Csak hordozoban maradt meg, 2-4 honapos kora kozott kizarolag csipon, mert onnan mindent latott, kesobbi honapokban egy idoben meg elol, mert itt seta kozben diszkreten szoptatni is tudtam (csatos hordozo+kis mell, jol eltakart). Marhajo volt a gerincemnek+a gatamnak… De akkor ugy voltam vele, hogy barmit, csak ne kelljen szaranyanak ereznem magam, marpedig o leteve rengeteget sirt. Az elso honapokat gyakorlatilag rajtam toltotte, es a nappali alvas is csak akkor volt, ha szorosan mellette maradtam.


Mar 7 eves, ugyes nagyfiu:)

A tesoja 2 naposan mar babakocsiban volt, vitte ki a ferjem setalni. Ahogy raktuk be, mar csukodott le a szeme, hihetetlen volt. O meg a hordozast nem szerette sosem, max. elviselte. A kocsiban ugyesen elaludt (a nagy meg csak orditott).


Kitartast kivanok, es tudd, hogy jobb lesz. Nem te vagy szaranya, ilyen a gyerek. A kicsi szuletesevrl jottem ra erre.

2023. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!