Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt vagy van pár a családba,...

Volt vagy van pár a családba, akiknek nem lehetett gyerekük, de nektek igen?

Figyelt kérdés
Nálunk most ez a helyzet, gondolom ilyenkor a nő aki nem lehetett anya szinte akkor úgy fogja szereti a születendő gyermekem mint ha a sajátja lenne.

2023. ápr. 24. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy is. Miért szeretné úgy. Sanszosabb, hogy mindig egy fájó érzés lesz látnia.
2023. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem nem ez az általános, de leírom, nálunk, hogy van. Egyik tesómnak van gyereke, nekem nincs. Én voltam az, aki kb. nulla éves korától akart. Párom sincs, valószínűleg már nem is lesz. Túlzás nélkül, imádom az unokahúgom. De nem teszek úgy, mintha az anyja lennék. Sajnos, külföldön élnek, szóval csecsemő kora óta nem is találkoztunk személyesen. Viszont 2 naponta beszélünk, játszunk, mindig mindennel képben vagyok, szerintem jobban, mint más családokban szoktak a nagynénik. Nyilván mindent ő kap, szeretetből, anyagiakból, mert a saját gyerekre sajnos, nem kell áldoznom. Egyébként sok mindenben nagyon hasonlít rám, ennek örülök, de van anyukája, eszem ágában sincs úgy tenni, mintha az "enyém lenne." Attól szoktam inkább félni kicsit, ha véletlenül lesz saját gyerekem, őt nem szeretném annyira, mint az unokahúgom. Ez mondjuk most megváltozott, mert sajnos, elvetéltem és sok minden átértékelődött. (Ők nem tudják.) Ha lesz saját gyerekem, az unokahúgom akkor se fog már kevesebbet kapni, mert neki pont ugyanúgy a nagynénje maradok, mint most.
2023. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen ilyen a sztori, de hasonló. Hárman vagyunk testvérek. A középső tesóm házasodott legelőször, sok éve együtt voltak, de nem jött a baba. Majd a legidősebb testvéremnél és nálunk is a férjemmel hamar jöttek a gyerekek. Az inkább fájó pont volt a testvéremnek, persze imádta őket, de körülöttük mindenkinek sikerült csak nekik nem. Nem viselkedett úgy, mintha a sajátjai lennének, de nagyon jó a kapcsolatuk.

(Azért jó a vége, sok év után nekik is sikerült és lett babájuk. :) )

2023. ápr. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik közeli rokonnal van ilyen helyzet. Akkor volt az utolsó lombikja, mikor én teherbe estem. Nem jött nekik össze. Majdnem egy éves volt a gyerekem, mire először érdeklődött róla. Addig teljesen ignorált minket.

Itthon gyakorlatilag esélytelen, hogy valaha teherbe essen. Talán külföldön petesejt donációval lehet gyereke.

Szereti a gyerekem, de érezteti, hogy féltékeny rám miatta.

2023. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ment a ződ kéz mindenkinek. De igen azt elfelejtettem, hogy nagyon jóba vagyunk és mondta, hogy nagyon ellesz majd kényeztetve és már most sok mindent kaptunk tőlük.
2023. ápr. 25. 09:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, a pár hogy éli meg a meddőséget. Nekem a meddőségem alatt volt olyan időszakom, évekig, hogy kerültem, aki terhes, babája van. A családban nem volt akkor, de ha lett volna, talán még a saját húgom gyerekét is kerültem volna, annyira rossz passzban voltam.

Ha munkahelyre bejött a kolléganő a kisbabájával, elmentem az ellenkező irányba, csak látni ne kelljen.

Aztán pszichológushoz jártam, jobb lett.

2023. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat.
2023. ápr. 25. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!