Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez a viselkedés egy...

Normális ez a viselkedés egy 15 hónapos babánal? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés
Már egy ideje hisztizik ha valami nem úgy van ahogy elképzelte. Viszont síráson és lábdobbantáson (nem tudom jól mondom-e, remélem értitek) nem nagyon ment tovább. Viszont két napja egy egy ilyen hiszti közben lefekszik a földre és üti be a fejét a parkettába, vagy a falhoz megy és oda üti a fejét, vagy a szekrénybe, és ettöl csak még jobban elkezd sírni. Csak úgy tudom megnyugtatni ha felveszem és nyugodtan beszélek hozzá. De normális, hogy így bántsa magát? Nagyon ijesztö 😔

2023. ápr. 29. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem normális ..de a hiszti az az.
2023. ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Normális.
2023. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Az önbántalmazás nem normális.
2023. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%

Bantja- igy irjuk magyarul


Ez a dackorszak, es igen, lehet teljesen normalis.

2023. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Újból csalódnom kellett az emberekbe. Csak a 4es írt olyan választ ami egy kicsikét is segítö. Viszont nem maradhatott ki a bántás. Nagyon szép. Nem vagyok magyar, örülök, hogy ennyit is tudok.

A többi válaszolónak meg kár volt írni is egy egyszavas válaszért. Ha már valaki elmondja a problémáját, aggodalmát, egy szónál kifejtösebb választ vár. Ti sem örülnétek ha valaki csak úgy hozzátok vágna hogy valami normális/nem normális, elfordul és elmegy. Valamilyen tapasztalatra, tanácsra, segítségre vár az az ember aki megosztotta aggodalmát.

2023. ápr. 29. 17:50
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Hát bocsánat ha nem fejtettem ki neked rendesen a válaszomat.

Azt hittem abból a 6 szóból meg érted.

Nem normális ha a fejét veri bárhová is..

Elég Sok kisgyermeket lattam már MEG SOK is van a családunkba de senki nem csinált ilyet...,szolj az orvosotoknak ez tŕnxleg lehet mondjuk sutizmus jele pl.

De a hisztizés az teljesen normális 4 éves koráig kb mehet bármikor.

1es voltam

2023. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem sem normális, ha fejelgeti dühèben egy ilyen pici gyermek a dolgokat. Kisfiam 2,5 èves, benne vagyunk a dackorszakban, dobálja a játèkait olykor vagy kiabál, hisztizik, de sosem bántotta magát ìgy.
2023. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Nyugodj meg, tök normális. A gyerekek kicsi korban még nem tudják rendesen kifejezni magukat. Az én lányom is csinálta párszor, hogy ütötte magát, vagy beleharapott mérgében dolgokba. Így vezette le a feszültséget, mert ő akkor így tudta csak.

Azóta eltelt pár év, a hisztit persze tökélyre fejlesztette, de iszonyat ritkán bántja magát.

Miért kell már egyből autizmussal rémisztgetni? 4 éves koráig normális a hiszti? Milyen mesevilágban élsz 1-es? Tuti nincs gyereked..

Amúgy igen kérdező, ijesztő tud lenni. De szerintem jól csinálod, a legfontosabb ilyenkor, hogy nyugtasd meg és magyarázd el neki, hogy nem szabad ilyet csinálni legközelebb.

2023. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is csinálta 1,5 évesen. Ha nem engedtem valamit (pl a wcpapírt letekerni) leült a földre és beverte a fejét, aztán nézett rám és ordított. Nem reagáltam túl csak felvettem és arrébb vittem valami érdekeset csinálni. Két hét alatt leszokott róla. Lassan 3 éves és tök normális kisfiú. Persze a dackorszakot nyomja, de csak játékot dobál és hisztitik, ordít pár percet.

Ha nem szokik le róla pár hét alatt akkor érdemes szakemberhez fordulni, de addig szerintem felesleges.

2023. ápr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál is volt (nagy ritkán van, ha nagyon fáradt) ilyen, hogy hasra vágta magát és beleütötte a fejét a parkettába. Beszéltem erről a gyerekorvossal és gyógypedagógussal is, de ők is megerősítettek benne, hogy ez a dackorszak része. A kisfiam elég erős akarattal rendelkezik és ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné vagy nem kap meg valamit, akkor ezt elég erősen kifejezi, egyedüli gyerkőc és a teljes figyelmünket megkapja. Valószínűleg el is lett kapatva. Hozzáteszem ezt a gyermekorvos mondta. Nekünk azt javasolták, hogy próbáljuk csírájában elfojtani, tereljük el a figyelmét mással, próbáljunk minél többet mozogni vele, segítsük az önállóságát, a határokat pedig konkrétan állítsuk fel. Ez eddig működik. És neurológiaialag teljesen épp kisfiú.


Még egy példa: A szomszéd lányának kislánya pedig kézzel ütögeti a fejét vagy a falba veri, ha valamit nem ér el vagy nem kap meg. Ő is neurológiailag teljesen épp kislány, csak szintén akaratos. Nálunk csak az vált be, hogy ráhagyták és elhagyta ezt a szokását. Nekik egy másik gyermekorvos azt mondta, úgy se veri bele a fejét annyira, hogy az nagyon fájjon neki, csak figyelem felhívás.


Én ezt nem mertem megcsinálni, mert még annyirs kicsinek találom őket. Ők még nem tudnak úgy megküzdeni a fusztrációikkal,mint egy felnőtt, ezért igyekszem időben elkapni a hisztit.


Remélem tudtam segíteni.

2023. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!