Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig "kell" az...

Mennyi idős korig "kell" az anyának folyamatosan a babával lenni (ha van ilyen egyáltalán)?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy van-e olyan életkor amikor még kárt tesz a kicsiben, ha 1-2 órára nem az édesanyja van ott vele hanem az apuka, mert még igényelné, hogy folyamatosan az édesanyjával legyen. Van ilyen egyáltalán? Ha belegondolok, már az újszülötteket is elveszik az anyjuktól, és csak bizonyos órákban lehet látogatni őket, legalábbis anyukám ezt mesélte.

2023. máj. 3. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Akár születése percétöl lehet más valakivel, olyan nincs, hogy az ANYJÁRA van szüksége.
2023. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk az elejétől kezdve volt néha csak az apjával. Amíg főztem, hajat mostam, bementem a kórházba a zárójelentésemért, 6 hetes kontrollra. Ilyenkor szerintem még kevésbé zavarja őket, hogy mással vannak. Amikor már megszokta, hogy veled van egész nap, kezdődik a szeparációs szorongás, akkor sokkal nehezebb lepasszolni úgy, hogy ne legyen belőle dráma.
2023. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Már ritka, ha nem az anyával van a pici a korházban. A legidősebb gyerekem 19 éves, amikor született, már akkor egy szobában volt velem a korházban. Ennek ellenére, nem hiszem, hogy a babák azért sérülnek, mertalkalmanként 1-2 órára nem az anyákkal vannak. Én pl egyik gyerekemet se vittem dokihoz, amikor a szülés utáni kontrollra kellett menni.
2023. máj. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Egész pici babának mindegy, kivel van, csak általában kézben szeretnek lenni. De apánál, nagyinál, nagyoapánál, idősebb tesónál, barátnőnél is jó. Szoptatni csak az anyja tudja, és olyan baba is van, aki folyamatosan a cicin akar lenni, ez legkésőbb pár hónapig tart.


Persze sok anya eleve nem akar távol kerülni a babától egy percre sem, ha nem muszáj. Nálam ez kb. egy évig tartott.


Ezen kívül vannak ún. szeparációs szorongásos időszakok, kb. két éves korig. Ilyenkor nagyon ragaszkodik a baba az anyához, fél, hogy örökre eltűnik. Ilyenkor az az ideális, ha folyamatosan a baba közelében tud lenni az anya. Nyilván nem mindig oldható meg.

2023. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Már két hetesen magára kellett hagynom pár órára az apjával, mert fogászati kezelésem volt. Azóta is minden héten megyek, és most is csak 9 hetes. Egyszer anyám is vigyázott rá, és minden rendben volt. Félóráig mosolygott anyámra, altatni is tudta.

Anyatejes baba.

2023. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Nincs ilyen, hogy sérül pusztán emiatt.
2023. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Az kifejezetten kàros, ha a szülès utàni pàr óràban elvàlasztjàk az anyjàtòl.

Az első hetekben kell a folyamatos közelsèg, a szoptatàs miatt.

Pàr hèttel szülès utàn van olyan baba, aki szinte mindig cicin lóg (ès ez teljesen normàlis) ès van olyan, aki elvan 1-2 òràt anyatej nèlkül (ez is teljesen normàlis). Ilyenkor, ha apa, nagyszülő, bèbiszitter, ismerős stb. vigyàz rà, az nem kàros, amennyiben ő is vàlaszol a pici jelzèseire ès àllandó szemèly a gyerek èletèben.

Olyat is lehet csinàlni, ha nem kiszàmìthatò, hogy mikor akar a baba szopni, vagy nagyon az elejèn van az anyànak külön időre szüksège, hogy valaki az anya közelsègèben vigyàz a picire. Pl. màsik szobàban alszik addig az anya, 5 percre levő parkba, kàvèzòba megy ki.

2023. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Jaja, aki meg nem szoptat, hanem cumisüvegezik és így az anya távol van, annak a gyereke lelkisérült...
2023. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem lesz lelki sérült, mert az apja vigyáz rá 1-2 órát.

6 hetes kontrollra én sem vittem magammal hanem apával volt otthon. Eddig semmi baja, de majd kamasz korában kiderül biztos mély nyomot hagyott benne🤣🤣🤣

2023. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Szülés után, és az azt követő pár napban csak rövidebb időre szerencsés, és akkor is csak ha alszik. A kötődés kialakulásában elsődleges szerepe van ilyenkor a sok testkontaktusnak, és minél több mellenlevés kell ahhoz, hogy mielőbb beinduljon a tej, meg hogy a kicsi ráérezzen a szopizás mikéntjére. Mindkét gyerekem volt nagyon sokat a férjemnél is, de a szülést követő 1,5, illetve 2. gyereknél 2 órában végig rajtam volt, a nagyobbat vitték csak el tőlem pár méterre lemérni (ahol szültem, ott nem szeparáltak, nem fürdettek, nem öltöztették fel, bőrkontaktus volt).
2023. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!