Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adott egy 21 hónapos okos,...

Adott egy 21 hónapos okos, aranyos kislány, akinek ha veszek valami újat és fel kellene próbálni, cipő, ruha, óriási hiszti, hogy ő nem próbálja fel. Ez kb 14 hónapos kora óta így megy. Ez normális dolog? Vagy van valami probléma?

Figyelt kérdés
A hajáról nem is beszélve, nem engedi azt sem megcsinálni.
2023. máj. 4. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Normális, a dackorszakban van
2023. máj. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Lassan 3 éves a lányom, és még mindig produkál néha ilyet. 😃
2023. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ohh, azt hittem azért 2 éves korára ez elmúlik 😂
2023. máj. 4. 09:10
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Kisfiam 2,5 éves, ugyanez. Semmit nem próbál meg, cirkuszol. Aztán félre teszem és egyszer csak hozza boldogan hogy felveszi. Lehet 20 perc múlva, lehet 2 nap múlva. Szóval nem autista, ne aggódj!
2023. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem, akkor kezdődik igazán, és MINDENBEN :D


Nálunk a kaja van így, semmi újdonságot nem kóstol meg. Régebben nagyon vigyáztam, hogy ne együnk mesterséges dolgokat, stb., most már amióta bölcsis, lazultunk sokat ebben a témában. Most olyan dolgokat nem kóstol meg, amikért más gyerek rajong, pl. majonéz meg mogyoróvaj. Maradnak a régi bevált dolgok egyelőre, mi az apjával eszünk, aztán egyszer majd csak megjön újra a kedve, hogy nyisson az újdonságok felé.

2023. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

"Ohh, azt hittem azért 2 éves korára ez elmúlik"


Hááát, inkább csak mérséklődött 😃 Most már azért valamennyire lehet rá hatni érvekkel, meg lehet győzni, és ha olyan kedve van, akkor tök kooperatív tud lenni. Ha nincs olyan kedve, akkor viszont még azon is tud menni a hiszti, hogy neki a lila hajgumi kell, nem a narancs, és hasonló bagatell dolgok 😅

2023. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, #2 voltam.
2023. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell rángatni egy kicsit, mert a fejedre fog nőni. Nem durván, de a karjánál meg rángatni, hogy értsen a szóból. Ha minden meg van neki engedve és nincs nevelve később baj lesz
2023. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Jézusom 8-as, remélem, hogy nincs gyereked... egy 20 (!!) hónaposról beszélünk.
2023. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 rángatás nem nevelés, legfeljebb bántalmazás.
2023. máj. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!