Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek, ha elfogyna...

Mit tennétek, ha elfogyna otthon a pelenka?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, hiszen valószínűleg minden szülő tudja/figyeli, hogy mikor kell újat venni, de mégis. Tegyük fel, már a csomagból az "utolsó" pelust vennéd/veszed le a gyerekről, és rádöbbensz, hogy már nincs több csomag odahaza.

Elmész a boltba, de addig mit tennél egy pár hónapos, vagy 1-2 éves gyerekkel, amelyik kb. 10-15 percenként pisilhet? Hogyan lehetne megoldani? mit adnál rá pelenka híján?



2023. máj. 4. 09:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te kicsit tévedésben vagy, 10-15 percenként az újszülöttek pisilnek, egy ekkora gyerek azért már jóval kevesebbszer. Hát hacsak nincs extrémen tele pisivel a pelus, vagy nem kakis, visszaadnám a régit rá és elszaladnánk a boltba.


-Nekem amúgy félmosis a lányom, úgyhogy adnék rá egy mosipelust és kész

-Jóban vagyunk a szomszédokkal, több pelenkás kisgyerek van, lehet, hogy onnan kérnék egyet, ha a régit nem tudom rá visszaadni

-A pelenkázótáskában mindig van 2-3 darab, úgyhogy onnan tudok kivenni még végszükség esetén.


De: ha nem lenne itthon mosipelusunk, nincs itthon senki a szomszédban, és éppen kifogyott a pelenkázótáskából is a pelenka, és a bolygók is úgy állnk együtt, akkor rákötnék/hajtogatnék valahogy egy tetrapelenkát, mert van dögivel itthon belőle, egy kistöcsivel, arra húznék egy kisbugyit (van már bugyija is), meg kívülre húznék egy szemeteszsákot, a lábának kivágnék két lyukat, arra a gatya, be a kocsiba és irány a bolt. Imádkoznék, hogy kibírja így, amíg hazaérünk, vagy amíg a Tescoban átpelenkázom. Voilá.

2023. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
U.i.: te a pelenkafétises vagy? :D
2023. máj. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Neeem, dehogy :))

Biztos eszébe jutott már másnak is :D

2023. máj. 4. 09:28
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Adnék rá egy bodyt, alá meg több rétegben textil pelust hajtogatnék.
2023. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Adnék rá textilpelenkát, mint a régi szép időkben, és gyorsan szereznék valahonnan pelust. De mi amúgy szoktuk este fél órát pucéron tartani a babánkat, volt már, hogy bepisilt olyankor. Feltöröltem egy perc alatt és el is felejtettük. Ez is egy opció. Nyilván az ember szívesebben ráad egy pelust, minthogy napi 5x felmosson/mossa a ruhákat, de ideiglenesen az is megoldható, nem lenne vége a világnak. :)
2023. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utolsót ráadtam, pont van 1-2 óránk elsétálni a boltba. Ugyanis a pelenka simán kibír több adag 10 percenkénti pisit is.
2023. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
2 igen az
2023. máj. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem a fétises. Mindenki más tudja, hogy ez így, ebben a formában lehetetlen esemény. Még az is életszerűbb, hogy az utolsót veszed ki, de éjjel 2van és nincs nyitva semmi, akkor kell szerezned, dehogy utolsó sincs...

Miért nem azt kérdezed, mit csinálsz, ha dől belőled a vér és miután kihúztad magadból a tampont, akkor veszed észre, hogy az volt az utolsó 🙄Kb.ennyire életszerű.

Mivel te vetted ki az utolsót is, meg az az előttit is, mindig láttad, hogy kevés van és rég vettél újat. (Kivéve, ha eddig a férj pelenkázott.Azt el tudom képzelni, hogy neki nem tűnik fel, de azért nem általános jelenség, hogy apuka többet pelenkázzon, mint anyuka.)

2023. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

@8, pedig ha két gyereked van, egy másfél éves és egy újszülött, akkor simán előfordulhat, hogy abban a hitben vagy, mindkét méretből van még egy bontatlan csomag. Aztán kiderül, hogy a kisebbnek van két csomag, a nagyobbnak meg semennyi.

Ezúton is szeretném megköszönni a szomszédnak, akinek szerencsére pont ugyanolyan korú mindkét gyereke, mint az enyémek, hogy kisegített, és csak egy kicsit nevetett ki.

2023. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9! Igazad van, erre nem gondoltam. A betárazós dolgokkal én is jártam már úgy, hogy nem vettem, amikor kibontottam az utolsó csomagot, mert az még sokáig elég, aztán meg elfelejtettem, hogy az az utolsó csomag. De a gyorsan fogyó, fontos dolgoknál megnézem.

De amit írtál, az előfordulhat, teljesen megértem, csak valahogy nem jutott eszembe, hogy van, ahol 2 pelusos gyerek van.

#8

2023. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!