Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ADHD-és anyukák! Lenne pár...

Sch. Niki kérdése:

ADHD-és anyukák! Lenne pár kérdésem hozzátok! Ti, hogy vettétek észre, hogy ADHD a gyerek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos. Már babaként is elég akaratos volt, de 10 hós környékén annyira megváltozott, hogy felborultak az északák, átcserélődtek. Harapni, karmolni kezdett minket, sokszor üti a fejét. Kapkodva csinál mindent, hirtelen vált és mióta kezemet fogva megy azóta egész nap csak kegyünk le föl megállás nélkül. Enni is csak úgy eszik, ha valamit elérakok, hogy babráljon közben. Elvittem állami neurológushoz, aki azt mondta ADHD-s a gyerek. Nem akartam elhinni, ezért elvittem magánba is Pécsre, ott azt mondták csak túl okos, és, hogy 15 hós gyereknek nem lehet kég ADHD-t felállítani. Max 5 évesen. Most ott tartok, hogy teljesen ki vagyok merülve, a gyerek hajnalig tomból, annyira állmos, hogy mégjobban bepörög, hiszti, ugrálás az ágyon mindennek neki ugrik, már attól félek agyrázkodást kapp. Csak pörög, hisztizik. Segítsetek! A ti gyereketek is ilyen volt ilyen idősen? Hogyan lehet kicsit lenyugtatni? Köszönöm!

2023. máj. 8. 21:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Szinte minden gyerek mutat egy-két éves korában autisztikus és figyelemzavaros tüneteket, de többségük egészséges.
2023. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
Túl okos…..
2023. máj. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Túl okos? Kifejtenéd ezt? Amúgy nagyon értelmes, mindent ért. Csak ez a viselkedés már sok szellemileg és fizikailag is lefáraszt teljesen, pedig én is egy örökmozgó vagyok.
2023. máj. 8. 22:14
 4/32 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem volt ilyen a gyermekem 15 hònaposan, de ezzel nem hiszem, hogy sokat segìtettem... Ez szerintem hülyesèg, már 2 èves korban is kimutathatò az adhd.
2023. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
41%
Igaz, hogy az én gyerekem nem adhd-s, de annyit el tudok mondani, hogy nem így viselkedett ennyi idősen (sem).
2023. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, mi lehet vele?
2023. máj. 8. 23:00
 7/32 A kérdező kommentje:
Remélem olyan is hozzászól,akinek ADHDs a gyereke. Nagyon kiváncsi vagyok.
2023. máj. 8. 23:30
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Lányom adhd-s. Soha nem volt ilyen.

Mondjuk vezetgetni káros. Ez 100 %-ban a te hibád. Amelyik gyereknek nem fogod meg a kezét, hogy vezesd, amíg nem tud járni, az nem is fogja követelni, hogy járasd.

2023. máj. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%
Nem kevered veletlenul az autizmussal? Az adhd figyelemzavart jelent.
2023. máj. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

Azert az anyai megerzesre nem legyintenek. Igen, a diagnozis korai, de gyanujelek mar lehetnek ennyi idosen.

Amit anyakent tehetsz:

- elviheted a szakszolgalathoz, nezzek meg es javasoljanak fejlesztest (ezek altalaban jatekos foglalkozasok, de sokat tudnak segiteni a tulmozgason es a figyelme iranyitasaban)

- elviheted maganban egy tsmt terapeutahoz - az o Logikides vizsgalomodszeruk komplexen szur, meg tudja mondani, hogy hol lat elterest

- ha van idegrendszeri elteres, kezdjetek mozgasterapiaba. Minel hamarabb, anna hatasosabb. Ha kesobb beigazolodik, hogy tenyleg adhd, akkor is ezt fogjak javasolni.

2023. máj. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!