Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Franciska névről mit gondoltok?

Franciska névről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Régóta kedvenc név de láttam, hogy néhányan nem adnák, mert ugye benne van a franc szó de nekem ez valahogy sosem ugrik be mikor hallom a nevet, csak a név. Nem tudom így mennyire könnyen gúnyolható de minden nevet lehet gúnyolni akárhogy. Bár nem tudom mennyire ritka vagy gyakori név, de nem szoktam gyakran hallani Franciskákat :). Vállalható név lehet? Megértem ha valakinek nem tetszik, ízlés kérdése de úgy általánosságban érdeklődöm. Bár eddigi életemben még 1 Franciskával se találkoztam vagy hallotam, hogy így hívták volna, érdekes :D.

2023. máj. 15. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Klasszikus név, nekem semmi bajom nincs vele, de nem biztos, hogy adnám, mert kicsit nyelvtörő, pláne, ha olyan a vezetéknév is.

Hogy csúfolni fogják-e, arra én nem nagyon építenék. Minden nevet lehet csúfolni, erre nem lehet felkészülni.

2023. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se találkoztam ilyen nevűvel még.

Nekem amúgy tetszik, mint a Karolina is, csak az a bajom ezzel a két névvel hogy nem nagyon lehet becézni őket. Ami egyébként nem baj, csak az ember nem mindig szeretné ilyen hosszan kimondani őket, főleg ha "vészhelyzetben" rászólsz a gyerekre. Ilyenkor egy két szótagos becenév jól jönne.

2023. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem sem tűnik fel a franc benne, viszont iszonyatosan kényeskesőnek hangzik, kiráz a hideg tőle.

Egy 40 körülit ismerek ezzel a névvel, őt Fáninak becézik, így elviselhető

2023. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 harebell ***** válasza:
87%
Nekem tetszik, kicsit grófkisasszonyos számomra, de nem rossz név. Egy Franciska osztálytársam volt, nem csúfolta a nevével senki, az többnyire amúgy sem a néven múlik.
2023. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Az összes ilyen FR, BR kezdetű nevekkel verekedni lehet. Brigi, Franciska, Fruzsina, nekem feláll tőle a szőr a hátamon. De ízlés dolga. Nekem nem vadidegenek a neten mondanák meg, hogy adjam-e a nevet a gyerekemnek, ami tetszik. Ha tetszik, hát vállald fel. Max. a párod legyen a korlát.
2023. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem alapból nem tetszenek a becézett formájú nevek. Azért dem igazán tetszik, mert nincs normális becézése. A fran szó csak ráadás , nem adnám. Amúgy vannak persze ennél borzalmasabb nevek és nem is túl elterjedt.
2023. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszenek alapból a becézett formájú nevek, kivéve a Franciska és a Friderika, ezek kifejezetten tetszenek. Régóta ismerem ezt a nevet, és még sosem jutott eszembe róla a franc-szó.
2023. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a nenikem nenikeje volt Franciska, vagyis a nagypapam nővére.

Illetve egy osztálytársam általánosban, őt Franinak becézték.

2023. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Alapjáraton nem volt a kedvenc neveim között, sőt taszított. Aztán olvastam egy regényt, amiben Francesca (igen a Bridgerton családot) volt a főszereplő és ott Franinak becézték és nagyon megtetszett!

Nekem főleg a könyv miatt tényleg van egy kis nemesi beütése, de tekintve, hogy most ezek a sorozatok (mint könyv/film) vannak porondon szerintem újra felkapottabbak lesznek ezek a nevek!

2023. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%
Nekem sem tetszik benne a becéző forma, illetve a "franc" szó sem. Viszont így, hogy olvastam a hármas válaszoló kommentjét, rájöttem, hogy nekem is nagyon kényeskedő hatása van. Egy elkényeztetett lány jut róla eszembe. (Bocsánatot kérek az összes Franciskától.) Amúgy biztos nem tartanám rossz névnek, ha lenne ilyen nevű ismerősöm, de így csak az elképzeléseimre tudok hagyatkozni.
2023. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!