Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más országokban, ahol csak 6...

Más országokban, ahol csak 6 hetes szülési szabadság van az anyukáknak, ott hogyan oldják meg a szoptatást, ha dolgoznak, és az összes többi dolgot a babával?

Figyelt kérdés
Itt Magyarországon ugye 3 évig lehet otthon az anya, de pl. Amerikában már pici baba mellett is vissza kell menni dolgozni.
2023. máj. 15. 21:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen alapból a tápszerezés népszerűbb.


Máshol egész egyszerűen nem dolgoznak addig.

2023. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Fejnek és odaadják annak, aki vigyáz a babára. Nagyon szomorú, mert kb el van lehetetlenítve, hogy tovább otthon maradjanak. Nekem teljesen megszakadt volna a szívem, ha a 6 hetes babámat ott kell hagyni egész napra.
2023. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
98%

Nem szoptatnak….


Itthon amúgy, ha meg tudod oldani fél év után akkor plusz pihenőidőt kapsz a szoptatások miatt.


Ez rég így van.

Nagymamám hazasétàlt megszoptatni a nagynénémet ( akkoriban tehát bevett gyakorlat is volt, manapság nem nagyon tudom elképzelni

2023. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Nyugaton azért rugalmasabbak a munkahelyek is, higy ha lehet, kisgyerekes anyukát nem raknak be 12 órázni. Meg a nap elején az anyukák lefejik, és azt eszi meg a baba.
2023. máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%

Kizárólagos fejéssel. Pont benne vagyok egy főleg amerikai nőket gyűjtő csoportban, mert nem szeretnék szoptatni bizonyos okok miatt, de az anyatejet nem akarom megvonni a babámtól. Elképesztő hogy mennyi tudást felhalmoztak és milyen hatékonyan tudják csinálni, mennyire támogatóak, míg nálunk kimerül a nagy segítség a "tedd mellre", ha pedig nem megy, akkor "adjál neki tápszert". És persze jól le is köpnek mellé:-)


Amúgy nekik ez megszokott, nem csinálnak belőle ügyet. Nálunk sokan bele akarnak halni a másfél-két év utáni visszamenetelbe is, szóval ez társadalom és megszokás függő. Hozzáteszem, hogy ezekben az országokban az ellátó rendszer is erre szocializálódott, teljesen normális a munkahelyen három óránként fejni, vagy a bölcsibe beadni a feliratozott anyatejes üvegeket. Sokszor a bölcsi eleve a munkahelyén van, így még meg is lehet szoptatni a gyereket ha valaki így oldja meg.


Nálunk meg az ovis gyereknek sem vihetsz be ehető kaját, ha nem bizonyítod kiterjedt orvosi dokumentációval hogy allergiás a gyerek...

2023. máj. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
#5 Én nem tudtam szoptatni, pedig volt tejem, és tényleg hiába kerestem szoptatási tanácsadót/védőnőt/csecsemős nővért, egyszerűen senki nem tudott segíteni. Pont ezt mondták, amit te írsz, hogy tartsam egész nap mellen, ha úgy sem megy, akkor adjak tápszert. Úgyhogy én is kizárólag fejtem, és külföldi oldalakról tanultam meg. Nagyon kemény munka, de büszke vagyok, hogy megcsináltam. :) Sok sikert neked is!
2023. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

#6: nálunk se volt egyszerű, de érdekes módon egy rakás embertől lehetett tanácsot kérni, és végül sikerül.

Nem szadizmusból javasolják a jóval egyszerűbb szoptatást, mint a lefejem, elteszem, melegítem, megmérem a hőfokát, cumiba öntöm stb. eljárást.

2023. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
51%

Hatos, köszi!!! Reménykedem, az elsőnél volt is tejem bőven, csak buta és tudatlan voltam, ösztönből meg nem tudtam fenntartani, holott minden adott volt hozzá. Ikres barátnőmnél láttam, hogy bizony ennek megvannak a maga szabályai, és akkor sikerülhet.


A kérdésre visszakanyarodva például az is jellemző, hogy ezekben az országokban az LC-k nagyrészt a fejésben igen jártasak, nálunk sajnos nem, hiszen nincs hagyománya, nincs rá igény, így minden út a cicire vezet vissza.

2023. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ne is mondd, hihetetlen macera volt. Ráadásul az anyatejet sokkal nagyobb szívfájdalom kiönteni, mint egy tápszert, utána mosogatni a mellszívó és cumisüveg végtelen kis darabkáját. A Dévényes az egyetlen, ahol nem jártam a nagyobb gyerekemmel, szeptemberben születik a második, ha őt sem tudom szoptatni, akkor még a Dévényest megpróbálom, de több ötletem nincs. :( A technikája jó volt, a mellem rendben volt, volt tej, nem folyt túl erősen, csak folyton szívott egyet, kiköpte és kérte vissza, és így állandóan evett. Cumisüvegből is így evett, csak azt könnyebb volt visszatenni és gyorsabban megevett belőle. 6 hétig kizárólag szoptattam, 3 hónapig fejtem és szoptattam, aztán feladtam, mert kezdtem nagyon mélyen belecsúszni a depresszióba.

De bocsi, nem ez volt a kérdés, csak végre valaki beszélt a kizárólagos fejésről és megörültem. :)

2023. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
5# És ha nem jön le fejéssel semmi nekik? Marad a tápszer? Ezen a kérdésen én is elgondolkoztam már amúgy.
2023. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!