Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, kisgyerekes szülők,...

Anyukák, kisgyerekes szülők, ti hogy vezetitek le a feszültséget?

Figyelt kérdés

Szervusztok! Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan lehet jól levezetni a babával, háztartással miegymással járó feszültségeket? Ha a kicsi mondjuk nem alszik egész éjszaka, az senkinek nem a hibája, mégis azért bennem felmegy a pumpa, hiszen aludni szeretnék. A férjem is besegít, ahol tud, ezzel nincs gond. De a probléma, hogy bennem gyűlik a feszültség és türelmetlen vagyok a kisbabával, meg a férjemmel is. Hogy lehetne ezt gyorsan és biztonságosan levezetni? Nektek mi vált be? Hogy tudtatok időt szakítani rá?

Köszönöm!



2023. máj. 19. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Leteszem biztonságban a babát és magamra zárom egy percre a hálószoba ajtót és teli torokból üvöltök a párnába, sírok, kiabálok magamban, mint egy idióta. Ha végeztem, beindítok egy szomorú, nyugodt, boldog zenét, bármit érezzek, csak ne dühöt, az segít elterelni a gondolataimat. Amíg pici volt a babám, addig edukációs videókat indítottam be SBS-es babákról, az azonnal észhez térített, hogy ne legyek dühös, mert egy rossz pillanat és ez történhet. SBS=megrázott baba szindróma. Amúgy egy tündéri babám van, és imádom, de egyszerűen nem bírom elviselni, amikor üvölt és fogalmam sincs mi baja. Frissen evett, most aludt, tiszta a pelus, ringatom és mégis. Kitartást, nekem hónapról hónapra kevesebb ilyen pillanatom van. :)
2023. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Átjött valamelyik nagyszülő, vagy barátnő vigyázni rájuk én meg elmentem sportolni.
2023. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Hú ezt átérzem. Többemberes volt a fiam, az, hogy alig aludt, egy enyhe kifejezés. Halucináltam a kimerültségtől, és ezen semmi nem tud változtatni, csak az alvás. A gerjedő dühömet, hogy már megint 30 percenként felsír egész éjszaka, a hét összes napján, hónapokon át, nem nagyon tudtam lepisszegni annyival, hogy beleüvöltök a világba. Nem kifejezetten a dühkezelés vált be, hanem mondtam férjemnek, hogy pánikrohamaim és szorongásos problémáim lettek az alvásmegvonástól (meg sok fizikai tünet, de ezt csak utólag vettem észre), és oldjuk meg, vagy meghalok. Végül mi elcsúsztattuk a napokat egymáshoz képest, én 17-22ig aludtam, amikor már nem dolgozott, ő 22-5-ig, 5-7ig pedig én még aludtam egy kicsit (home officeban dolgozik). Így mindketten tudtunk aludni 6-7 órákat, ő etette addig lefejt tejjel, én pedig végig tudtam virrasztani az éjszakát. Merthogy a gyerek max 30-40 percet aludt egyben, ennél többet soha, egészen 6 hónapos koráig.

Mikor mindketten tudtunk pihenni, már ezt is jobban kezeltük. De kva kemény volt, az tuti. Szóval tényleg őszintén együttérzek.

2023. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én magamban fortyogok pár napig, aztán egyszer jó alaposan kiborulok a szennyeskosár mellé helyezett zoknin (vagy ahhoz hasonló kaliberű problémán), kicsit sírok, és utána jobb. Nem a legjobb, sőt, de működik.

De amúgy nálam feszültséglevezetés nem igazán van, azt vettem észre, hogy türelemből több, feszültségből kevesebb van, ha tudok pihenni valamit. Valahogy feltöltődni. Nekem spec az is elég, ha a babával a kezemben fel-alá mászkálva egy viszonylag érdekes sorozatot nézek vagy hamar elalszanak és én még nem ájultam be a lányokkal együtt az altatásba, szóval még van lehetőségünk a férjemmel összebújva megnézni egy filmet vagy meginni egy pohár bort és beszélgetni vagy ilyenek. Ha ezekből van legalább heti 1-2, akkor általában van annyi türelmem, hogy ne szakadjon el a cérna.

2023. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Vad szex... Lehetőleg minden este. Elég jó feszko levezeto.. Viccen kívül.
2023. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sportolok 😃
2023. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azóta könnyebb, mióta megfogalmaztam magamnak, hogy azért voltam dühös és türelmetlen, mert magamra haragszom, hogy nem tudom, mi a babám baja, és nem tudom jól ellátni. Az utóbbi persze nem igaz, csak a tökélességre vágyó, önmagammal szigorú énem szólal ilyenkor meg bennem.
2023. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
5ös, te pasi vagy? Mert nekem egy kb 13 órát üvöltő gyerek, háztartás, főzés stb mellett nagyon nincs erőm a napi vad szexre. Sőt, sokszor a zuhanyzáshoz is erősen motiválnom kell magam:-D
2023. máj. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nő vagyok, mégis a szex jutott eszembe elsőre nekem is. Jó érzés, hogy legalább a szexuális életem kielégítő. Plusz hosszú, kényelmes fürdés, erre mindig szakítok időt, mert feltölt. Néha pedig tudok teljesen egyedül lenni, ez annál is jobban feltölt. Kb. ezekből merítek erőt.
2023. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is naponta/kétnaponta vagyunk együtt a férjemmel, és élvezem is, de hogy az idegességemen nem segít, az biztos. Amikor egész nap nyivákolt a gyerek és tépte le a combomról a nadrágot, akkor csak 1 óra ingermentes környezet tud segíteni. Fülhallgatóval beteszek fehérzajt (hogy ne is halljam a nappaliban a gyereket), a babát a férjemre bízom, befekszem a puha ágyba, becsukom a szemem és nem csinálok semmit. Esetleg, ha nem vagyok mellé fáradt is, akkor white noise helyett podcastet hallgatok. Elég szomorú, de van, hogy ez a napom fénypontja. :D
2023. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!