Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Szofia/Szófia...

Mit gondoltok a Szofia/Szófia névről?

Figyelt kérdés

2023. máj. 19. 23:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Magyarországon nem annyira elterjedt.
2023. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
79%

Szerintem szuper név:D

Nem annyira elterjedt, de nem is az hogy a legritkább.

Szép, komoly név is, aranyos Szofi becézéssel.

Plusz külföldön is megállja a helyét.

2023. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Szófia formában tetszik. A Szofi becenév aranyos (bár teljes névnek biztosan nem adnám), a Szófia viszont elég komoly és felnőttes, ha esetleg azt akarná használni. Szóval jól "alakítható" név. Mostanában egyre népszerűbb.

Amúgy mi ez a rengeteg Szófiás kérdés mostanában? Lassan minden napra jut egy a Zselykés kérdések mellé.

2023. máj. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Tucat, két éve kb minden harmadik kislány vagy Szofi, vagy Szófia, vagy Hanna volt. Mondjuk még mindig jobb mint a Szofi.
2023. máj. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Elég sok van belőle az én környezetemben is. Nekem nem teszik, főleg a Szofi. A kutyánkat, meg egy ismerős macskáját hívták így, nekem inkább állat névnek hangzik. A Szófia még elmegy, de azt is Szofinak becézik.
2023. máj. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem rossz név, az én fülemnek kissé idegen hangzású. Nekem a Szofiról a cigi jut eszembe, a szüleim láncdohányosok voltak gyerekkoromban.
2023. máj. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Rövid-és hosszú ó-val is gyönyörű egyaránt; viszont a rövid o-s változatot jobban preferálom; mert egy lányról, egy hölgyről van szó; nem pedig egy szónak a fiáról. :):)


Szóval adnám, és rövid o-val mindenképpen szerintem, de hosszú ó-val is jó; de azér' rövid o-val jobb. :):)


Amúgy menő, mert kisgyereknek is, meg egy felnőtt embernek is megállja a helyét. :):) Nagyon szeretem ezt a nevet; szivesen viselném. :):) :)

2023. máj. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Gyönyörű név, ráadásul azt jelenti "bölcsesség".

És a Szofi becenév nagyon cuki!

2023. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Szaffi nevű rajzfilm jut róla az eszembe. Ott Szaffi, azaz Szófia egy török lány volt (ha valaki nem ismerné). Meg még a Hagia Szophia, a török székesegyház a második, ami beugrik róla. Szóval nekem ez egy törökös név. Szép amúgy, és inkább ez, mint a Szofi csak úgy magában keresztnévként.
2023. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

A Hagia Szophia ógörögül Szent Bölcsességet jelent.

Az épület eredetileg ortodox keresztény bazilika volt. Így is funkcionált kb. 1000 évig, de aztán oszmán kézre került.

2023. máj. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!