Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 1 évesen még nem...

Akinek 1 évesen még nem mondott semmit a babája, mikor indult be a beszéd fejlődése?

Figyelt kérdés

A fiam a héten lett 1 éves, nem mond semmit. Nem utánoz állatokat, nem mond alap dolgokat, hogy mama, papa.

Ha nagyon "nyúzzuk", hajlandó elmondani, hogy a boci azt mondja BU. :D

Meg néha mondja, hogy bababa. Ennyi. Ezen kívül elgagyorászik egész nap, be nem áll a szája.

Akinek hasonló volt a babája, mikor kezdett érthetően beszélni?

Tudom, hogy nincs elkésve, nem is sürgetni akarom, csak érdekel. :)

A lányom ennyi idősen sok mindent mondott, nagyon sok állatot utánozott. Így elég éles a különbség. :D


2023. máj. 20. 06:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen szólalt meg. Addig csak babanyelveb volt hajlandó gagyarászni. Ő megkésett beszédfejlődésű volt.
2023. máj. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évesen lódult meg de akkor nagyon. Mire betöltötte a kettőt több szavas mondatokkban beszélt mások számára is érthetően
2023. máj. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt 2 de még nem igazán mond semmit, csak apa, mama, ilyenek, meg az állatok hangját utánozza és babanyelven magyaráz.
2023. máj. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. gyerek 1 szava volt, 2 évesen 2 szót mondott. 18 hónaposan kezdtük a beszédindító terápiát korai fejlesztés részeként, ahova a mozgása miatt jártunk. 2,5 évesen kezdett lassan beindulni. 3 évesen tőmondatoknál járt. 5 év logopédiánál tartunk, talán nyár végén befejezzük, mire 8 lesz.

2. gyerek 1 évesen 5 szó, 1,5 évesen 10. 2 évesen megvolt az 50, de nem rakott össze 2 szót, ebbe már belekötöttek, de én éreztem a különbséget. 2,5 éves korára összetett mondatokban, helyes ragozással gyönyörűen beszélt, "pedig" fiú, az első lány. De logopédiára neki is szüksége lesz.

2023. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk megkésett beszédfejlődésű a fiam, és 1 évesen mondta, hogy "nem" "cica" "baba" "apa". 2 évesen kezdtem el nagyon aggódni, mert az addig 30 szava semmit se bővült. Szóval szerintem ráérsz még aggódni, inkább 2 évesen figyelj oda nagyon.


(Szomszéd pl nem tudom hogy nem őrül meg, majdnem 3 a fia és csak artikulálatlanul üvölt :/ közben nálunk már nagyjából érthető rövid mondatok vannak 3 évesen, és így is megkésettnek számít)

2023. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Nagyobbik kislányom 3.5 éves most.

1 évesen semmit nem mondott, néha néha aja (anya). Másfél évesen nem tudtuk követni, olyan hirtelen kezdett el szavakat mondani, majd 2 évesen rövid mondókákat mondott, olyan az agya mint a szivacs. Egyházi oviba jár, mikrofonba elmondta a Miatyánkot, hibátlanul.

A kicsi 2 éves lesz, pár szót tud,de még mondatokat nem tud összerakni. Megértetni megérteti magát, de ennyi


Minden gyerek más. Hiába testvérek, a kicsi lusta, teljesen más személyiség

Nem kell aggódni, majd szépen beindul a beszédfejlődés

Rengeteget énekelni, mondókázni kell, hintázni, szabad mozgás kint az udvaron

A hintázásnak nagyon sok pozitív hatása van az idegrendszerre, és az agyra.


Amugy dajka vagyok, és azt tapasztalom/tapasztaltam, hogy nagyon sok gyerek el van a saját kis világában. Nincs velük foglalkozva, utána meg a szülő kétségbe esik

És kiderül, hogy anyuka egyetlen egy mondókát, mesét nem olvasott a gyereknek 3 éves koráig és ez nagyon nagy gond

2023. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyévesen semmit nem kell érthetően mondania még.
2023. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

6-os: "És kiderül, hogy anyuka egyetlen egy mondókát, mesét nem olvasott a gyereknek 3 éves koráig és ez nagyon nagy gond" pedig nem ez a gond, hanem ha nem beszél a gyerekhez és a gyerekkel. Dajka létedre tudhatnád, hogy ez számít, nem a mondókázás meg a mese. Mesélni pl. szabadon is lehet, nem csak olvasva...


#7

2023. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Számít, hidd el

A szókincs miatt

Tuti beszél minden anyuka a gyermekéhez, de a mesék olyan alapot adnak, hogy hihetetlen


Én csak dajka vagyok, de 2-3 mondat után megállapítom, hogy melyik gyerek van a tv elé beültetve, és melyik nem

2023. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9, akkor is ha az a gyerek nem beszél? :)

Kislányom még csak mászni tudott, már hordta a leporellókat az ölembe. Óriási könyvmoly azóta is. Képernyőidő 0 volt 3,5 éves koráig, utána is csak szökőévente, "mégis" megkésett beszédfejlődésű volt.

2023. máj. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!