Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a dolgotokat...

Hogy csináljátok a dolgotokat nagyobb szeparációs szorongó gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Most kezdte el mondani az első szavait meg kapaszkodás nélkül lépegetni, és nagyon bedurvult nála a szeparációs szorongás. Tudom, ezt az időt a gyerekre kell szánni, minél közelebb engedem, annál előbb elmúlik, de néhány dolgot muszáj megcsinálnom nélküle. Pl. enni együtt eszünk, én az enyémet, ő az övét az etetőszékben, de sikít, hogy az ölembe akar ülni, akkor viszont állandóan beletúr az ennivalómba, ledobálja a salátaleveleket, így nem lehet enni. Ha el kell mosogatnom valamit, kavarok egyet a kaján, porszívózok, akkor áll a combomnál és üvöltve próbál rámkapaszkodni. De amikor csak vele foglalkozom, akkor is ülök a földön és tapos a combomon, fúrja a fejét a vállamba nagyon agresszíven, hogy vegyem fel. De nekem már leszakad a hátam, hogy egész nap a 10 kilós popsiját cipelgessem. Szívesen viszem magammal ide oda, amikor tudom úgy csinálni a dolgom, vagy csak ringatom néha, de nem szó szerint egész nap. Meghülyülök már az egész napos visítástól. A férjem 16:01-től itt van és segít, de egy csomószor nem fogadja el őt sem. Ha kimegyek a kertbe kicsit gazolni, locsolni, akkor is áll lebiggyedt szájjal a terasz ajtó túloldalán és néz rám. Az altatás nappal is, éjszaka is egy tortúra, ha észreveszi, hogy elmentem, akkor úgy néz rám, mint aki a szeme előtt fojtott vízbe kölyök nyulakat, és utána még nehezebb újra letenni. Viszont éjszaka is van, hogy 6x kel, és alkalmanként 20 percet-1 órát fent van. Akinek hasonló volt, az hogy csinálta így a dolgait? Meddig tartott? Volt valami, ami segített?
2023. máj. 22. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vonod be? Egy csomó minden amit leírtál pont olyan hogy fogod és viszed magaddal. Kezébe adsz valamit és "segít"
2023. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hordozóban a hátamra veszem. A nyugodt evésről rég lemondtam, mert a székében feláll, csak az ölemben marad meg. Így meg széttrollkodja a tányérom, de ez van.
2023. máj. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Hordozókendő

Mindent tudsz vele csinálni és rajtad lehet, valamint számodra sem teher, mindkét kezed szabad.

2023. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Akkor főzök, ha itthon van a férjem és délelőtt csapom össze azt, amit muszáj, mert reggeli után tudom, hogy kicsit lightosabb a helyzet. Ha durva a szepa, akkor a férjem altat. Nála nyűglődősebben alszik ilyenkor el, de le tudja tenni és nem kel utána 40 percenként sírva. Ha éjszaka megébred és egy óra múlva sem alszik vissza, vagy felébred arra, hogy beteszem az ágyába és sír, szintén levált a férjem. Nála sír ilyenkor egy pár percet, de utána simán elalszik... Nálam nem sír egy percet sem, de én meg órákig szenvedek néha vele.

Visszatérve napközben. Egyszerre eszünk, be van csatolva a székébe és nagyjából ugyanazt kapja amit én. Ha nagyon a tányéromból kell neki valami, adok belőle. Én nem szoktam kivenni a székéből és ha nagyon nyűgös sem cipelgetem mindenhova. Akkor inkább abbahagyok mindent, leülök mellé és bújunk kicsit.

Egyébként sos helyzetekre minden helyiségben van egy fiók, amit pakolhat kedvére. :D

Délutánra még az jön be, ha nem lát. Ha látja, hogy kint teszek-veszek az udvaron pl., akkor ordít, de ha elköszönök és 2-3 órára kimegyek, a férjem pedig lefoglalja utána, akkor nem különösebben érinti meg a dolog. Ha meglát, akkor vége... :)

Nálunk délután, ahogy fárad, egyre erősebb a szepa, így pl. én kezdem el a főzést, de az estek nagy százalékában a férjem fejezi be. Együtt lehet élni ezzel, csak át kell alakítani az életvitelt. Nálunk a tényleg durva időszak, az 2-3 hét szokott lenni, utána kicsit enyhül pár hétre, majd megint felerősödik, így van ez jó ideje.

2023. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Én bevontam a munkámba az ő kis szintjén. Amikor egy éves kör volt, adtam a kezébe fakanalat meg egy műanyag tálat és megmutattam hogyan lehet dobolni rajta.

A konyhában a veszelytelen edenyeket tettem az alsó szekrényekbe, fel lehet fedezni, kipakolgatni. Portörlő seprűvel lehet a földet tisztogatni, kanalakat összeütögetni. Egy konyhai gyerekbiztos fellépőn meg nézheti mit csinálsz.

Teregetés közben a ruhákkal játszhat. Ezerféle dolog van egy háztartásban, ami érdekelheti, keltsd fel a figyelmét.

2023. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hordozókendő van, de ha egész nap cipelem, abban is leszakad a hátam. Meg folyton ki kell kötni valami miatt. A háztartási dolgokba bevonom, élvezi is nagyon, azzal van baj, ha nem tud segíteni. Pl. a mosogatógépből segít kivinni a tisztákat, de a koszosakat összefogdossa, úgyhogy azt nem lehet. Főzni sem tud segíteni, mert nem akarom felemelni a forró edényhez, de pl. ha odateszem magam mellé etetőszékbe, amíg zöldséget pucolok, az sem jó, úgyhogy szerintem amiatt nem lenne a fellépő sem. Porszívózáshoz meg kell mindkét kezem, mert tologatom, emelgetem a dolgokat. Csak akkor nyugodt, ha legalább 50 cm2-en össze vagyunk tapadva.

Kipróbálom 4-es, hogy mi van, ha az apja altatja. Megváltás lenne, ha csak kicsit is javulna az alvás. De akkor összességében marad az, hogy kevesebb dolog lesz elvégezve, amíg ilyen nyűgös. Mostmár csak jobb lesz lassan...

2023. máj. 22. 15:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lejjebb adni a házimunka minőségéből. A porszívózás 80%-át meg tudom csinálni bútortologatás és hajlongás nélkül. Van egy nyeles lapátom+partvis, azzal a darabos cuccokat (játék, limlom, szemét, minden) lehajolás nélkül összehúzom, vödörbe öntöm. Utána porszívó-light, aztán szétválogatom a vödröt. Napi 1-2 órát szánok a háztartásra főzéssel együtt. Ami nem fér bele, nem lesz megcsinálva. Ennyit meg még bírom cipelni a fiam, ha kell.


Evésnél a székébe van kötve, így nem áll fel. Ha a tányéromat szeretné, etetem belőle (egy neki, egy nekem), általában így elfogadja. Vagy megpróbál etetni az övéből :-)

2023. máj. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Én azt gondolom, hogy itt az ideje meghúzni a határaidat. Most alakíts ki egy napirendet, legyen benne hogy te a háztartással foglalkozol. Addig a baba mehet a járókába. Igen, ordítani fog, aztán majd megszokja. Szuper dolog a kötődő meg válaszkész nevelés, meg az igényszerintiség. De nem szabad figyelmen kívül hagyni a saját igényeidet, mert ki fogsz készülni.

Eddig a baba irányított, kielégítetted minden igényét. Most viszont kinyílik neki a világ és ijesztően végtelen lesz. Vedd át az irányítást, szabj határokat, korlátokat. A határok, korlátok biztonságéezetet adnak a kicsiknek még akkor is, ha kezdetben lázadnak ellenük.

Mostantól mindenki a saját helyén eszik. Nincs apelláta.

Igenis legyen az apjával is a gyerek. Ha sír, hát sír, majd megszokja az apját is és megnyugszik. Legyen fix koreográfiája a napnak. Pár hét után megtanulja a kicsi, mi után mi következik, és meg fog nyugodni.

2023. máj. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sosem hagynám sírni a babámat azért, hogy a szék alatt is fel legyen porszívózva. Felnőtt vagyok, vágyok valami ideálisabbra, de ezerszer inkább kibírom, minthogy őt feláldozzam a kényelmemért.

"Most viszont kinyílik neki a világ és ijesztően végtelen lesz." Ezért meg kell nyugtatni, hogy biztonságban van, és nyugodtan mehet felfedezni, mi itt állunk mögötte és nem megyünk sehová.

2023. máj. 22. 18:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8# Mi az,hogy eddig a baba irányított édes istenem.... Egy babáról beszélünk, egyértelmű hogy az ő igényei vannak előrébb és nem a felnőtté könyörgöm. Jóhogy nem már lassan ott tartunk,hogy az egy hetes is lássa el önmagát mert mi az már,hogy anya nem tudja kielégíteni az igényit. Ha te nem tudod lejjebb adni az igényeid hogy várnád el egy picitől. Nem kérte hogy megszülessen.


Kérdező amúgy tök jól csinálod. Nálam is úgy van amúgy,hogy ami belefér bele,ami nem nem. Részletekbe szoktam egyébként megcsinálni.

2023. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!